Diyanet İşleri Müfettiş Yardımcılığı Alım İlanı (4 Kişi)

DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI   Rehberlik ve Teftiş Başkanlığı   Müfettiş Yardımcılığı Sınavı   Başkanlığımız, Rehberlik ve Teftiş Başkanlığındaki genel idare hizmetleri sınıfına ait 7.

DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI

 

Rehberlik ve Teftiş Başkanlığı

 

Müfettiş Yardımcılığı Sınavı

 

Başkanlığımız, Rehberlik ve Teftiş Başkanlığındaki genel idare hizmetleri sınıfına ait 7. derece 4 adet müfettiş yardımcılığı kadrosuna...

DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI

 

Rehberlik ve Teftiş Başkanlığı

 

Müfettiş Yardımcılığı Sınavı

 

Başkanlığımız, Rehberlik ve Teftiş Başkanlığındaki genel idare hizmetleri sınıfına ait 7. derece 4 adet müfettiş yardımcılığı kadrosuna sınavla eleman alınacaktır.

 

I. SINAVA KATILACAKLARDA ARANAN ŞARTLAR:

 

1) 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartlara ek olarak aşağıdaki özel şartları taşımak.

 

a) En az lisans düzeyinde dini yükseköğrenim görmüş olmak,

 

b) Sınavın yapıldığı tarihte 35 yaşını doldurmamış olmak,

 

c) Başkanlık teşkilatında vaizlik, dengi ve üstü görevlerde en az 2 yıl görev yapmış olmak ve sınav ilan tarihinde Başkanlık teşkilatında çalışıyor olmak,

 

ç) A Grubu kadrolara atanacaklar için yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından en az 70 (yetmiş) puan almış olmak (21/05/2011 tarihinden önce Diyanet İşleri Başkanlığındaki kadrolara ilgili mevzuatı gereğince atanmış olanlarda bu şart aranmaz),

 

d) Sağlık durumu her türlü iklim şartlarında müfettişlik yapmaya elverişli olmak.

 

2) Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinde belirtilen ortak nitelik şartını taşımak.

 

3) Müfettiş yardımcılığı yarışma sınavında iki defa başarısız olanlar, bir daha bu sınava katılamazlar.

 

4) Aylıktan kesme ve üstü disiplin cezası almamış olmak.

 

II. BAŞVURU SIRASINDA İSTENİLEN BELGELER:

 

Yazışma adresi ve T.C. kimlik numarasının bulunduğu başvuru dilekçesine aşağıdaki bilgi ve belgeler eklenir:

 

a) Erkek adayların askerlikle ilişiği olmadığına dair yazılı beyanı.

 

b) Diploma veya mezuniyet belgesinin aslı veya Başkanlıkça onaylı örneği.

 

c) İki adet vesikalık fotoğraf.

 

ç) Adli sicil kaydına dair yazılı beyan.

 

d) Adayın öğrenim gördüğü okulları, daha önce yaptığı iş ve görevleri, bildiği yabancı dil ve seviyesini, varsa katıldığı sosyal faaliyetler ile gerekli gördüğü diğer bilgileri içeren, kendi el yazısıyla yazılmış öz geçmiş.

 

III. SINAV KONULARI VE ŞEKİLLERİ:

 

Müfettiş Yardımcılığı sınavı, yazılı ve sözlü olarak yapılır. Yazılı sınavda başarılı olamayanlar sözlü sınava alınmazlar.

 

Yazılı sınav şu konularda yapılır: Türkiye Cumhuriyeti Anayasası, 633 Sayılı Diyanet İşleri Başkanlığı Kuruluş ve Görevleri Hakkında Kanun ile Başkanlığın Diğer Mevzuatı, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu, 4483 Sayılı Memurlar ve Diğer Kamu Görevlilerinin Yargılanması Hakkında Kanun, 5237 Sayılı Türk Ceza Kanunu, 5271 Sayılı Ceza Muhakemesi Kanunu, Türkçe Kompozisyon ve Arapça.

 

Sözlü sınav şu konulardan yapılır: Kur’an-ı Kerim Tilaveti ve Anlamı, Tefsir, Hadis, Akaid, Fıkıh, Siyer-i Nebi, Türk-İslam Tarihi, Genel Kültür ve Yazılı Sınav Konuları.

 

Yazılı sınav sırasında kimlik tespitinde kullanılmak üzere nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaport gibi fotoğraflı bir kimlik belgesinin bulundurulması gerekir.

 

IV. BAŞVURU ŞEKLİ:

 

Başvurular, istenen belgelerle birlikte, en geç 17/02/2014 Pazartesi günü Saat 18:00’a kadar Diyanet İşleri Başkanlığı Rehberlik ve Teftiş Başkanlığına bizzat veya posta ile yapılır. Postadaki gecikmeler dikkate alınmaz.

 

V. SINAV TARİHİ VE YERİ:

 

Giriş sınavının yazılı bölümü; 24/02/2014 Pazartesi günü Saat: 14.00’da Diyanet İşleri Başkanlığında yapılacak, yazılı sınavı kazananlara sözlü sınav tarihi ve yeri ayrıca bildirilecektir.

 

VI. MÜRACAAT ADRESİ

 

Diyanet İşleri Başkanlığı, Üniversiteler Mahallesi Dumlupınar Bulvarı No: 147/A 06800 Çankaya/Ankara

09 Oca 2014 - 15:45 - A Grubu


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.
Anket Memur Ve Personel Alımlarında Yaş Şartı Esnetilmeli mi?