Yıldız Teknik Üniversitesi Sözleşmeli Personel Alıyor!

Yıldız Teknik Üniversitesi bünyesinde görevlendirilmek üzere Yıldız Teknik Üniversitesi tarafından yayınlanan duyuru ilanında 5 sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu. başvuru şartları ve diğer detalar haberimizin devamında yer almaktadır...

Yıldız Teknik Üniversitesi Sözleşmeli Personel Alıyor!
Yıldız Teknik Üniversitesi Sözleşmeli Personel Alıyor!
Haber albümü için resme tıklayın

Yıldız Teknik Üniversitesi bünyesinde görevlendirilmek üzere Yıldız Teknik Üniversitesi tarafından yayınlanan duyuru ilanında 5 sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu. başvuru şartları ve diğer detalar haberimizin devamında yer almaktadır...

Yıldız Teknik Üniversitesi tarafından yayınlanan duyuru ilanında "Üniversitemiz birimlerinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasına göre tam zamanlı olarak istihdam edilmek üzere, 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin
Esaslar” ın “Sınav Şartı” başlıklı ek 2 inci maddesinin (b) bendine göre 2018 KPSS (B) gurubu puan sıralaması esas alınmak kaydıyla aşağıda belirtilen pozisyon ve niteliklerde 5 (beş) sözleşmeli personel alınacaktır" ifadelerine yer verildi.

1. BAŞVURU ŞARTLARI
a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları sağlamış olmak,
b) Başvurulan pozisyon için istenen bölümlerin birinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak,
c) 2018 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı (B) Grubundan KPSSP3 puan türünden en az 70 almış olmak,
d) Son 1 (bir) yıl içerisinde sözleşmeli personel olarak istihdam edilenlerden, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmemiş veya sözleşme dönemi içerisinde Cumhurbaşkanı kararı ile belirlenen istisnalar
hariç tek taraflı sözleşme feshi yapmamış olmak,
e) Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak,
f) Görevini yapmasını engel sağlık sorunu bulunmamak.

2. BAŞVURU ŞEKLİ, YERİ ve SÜRESİ
Adaylar, Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığının internet sitesinde yer alan “Sözleşmeli Personel İş Başvuru Formu” nu doldurup ekleri ile birlikte zarflayarak kapattıktan sonra zarfın üzerine ad-soyad, başvurulan pozisyon ve ilan no bilgilerini mutlaka yazmalıdır.
Birden fazla pozisyon için başvuru yapacak adaylar başvurulacak her bir pozisyon için başvurularını ayrı hazırlamalı ve ayrı bir zarf olarak sunmalıdır. Başvuruların, şahsen veya posta yoluyla aşağıda iletişim bilgilerinde belirtilen adrese, ilanın yayımlandığı tarih itibarıyla 15 gün içinde yapılması gerekmektedir. Eksik bilgi/belge ile yapılan başvurular ya da imzasız başvuru formları değerlendirmeye alınmayacak, posta ile yapılacak başvurularda postadaki gecikmeler nedeniyle son başvuru tarihinden sonra Üniversitemize ulaşan başvurular kabul edilmeyecektir.

Şahsen yapılan başvurular, belirtilen adrese mesai günlerinde ilan başvuru süresi içinde
08:30-12:00/13:00-16:30 saatleri arasında yapılmalıdır.

3. BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER

*İlan edilen pozisyonlara atanmaya hak kazanılması halinde, öğrenime ilişkin diploma veya mezuniyet belgesinin aslının ibraz edilmesi gerekmektedir.

4. BAŞVURULARIN DEĞERLENDİRİLMESİ
Başvuruların incelenmesi sonucunda her bir pozisyon için istenilen nitelikleri sağlayan adaylar arasından, KPSS (B) grubu puan sıralaması esas alınmak suretiyle en yüksek puan alan adaydan başlanmak üzere, ilan edilen boş pozisyon sayısı kadar asıl ve yedek aday belirlenecektir.

5. SONUÇLARIN İLANI VE İŞE BAŞLAMA
Her bir pozisyon için sözleşme imzalamaya hak kazanan asıl adaylar ile yedek adayların listesi www.yildiz.edu.tr internet sitesinde ilan edilecek olup, adaylara ayrıca tebligat yapılmayacaktır.
İlan edilen pozisyonlara atanmaya hak kazanan adaylardan gerçeğe aykırı belge verenler ya da beyanda bulunduğu tespit edilenler ile istenilen şartlardan herhangi birini taşımadığı sonradan anlaşılanların sözleşmeleri yapılmış ise derhal fesih edilecek, haklarında yasal işlem yapılacak ve kendilerine bir bedel ödenmiş ise bu bedel yasal faizi ile birlikte tazmin edilecektir.

6. İLETİŞİM BİLGİLERİ

Adres: Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörlük Ek Hizmet Binası Personel Daire Başkanlığı
Davutpaşa Mahallesi Davutpaşa Caddesi
34220 Esenler / İSTANBUL
Telefon: 0212 3832260
İlanen duyurulur.

04 Mar 2020 - 10:10 - Sözleşmeli Personelgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.Anket Kamuya Memur Ve Personel Alımlarında Mülakat Kaldırılmalı mı?
Tüm anketler