Budapeşte Büyükelçiliği sözleşmeli sekreter alacak

Budapeşte Büyükelçiliği Türk Uyruklu Sözleşmeli Sekreter alacak. Başvurular 27 Nisan Pazartesi günü sona erecek

T.C. BUDAPEŞTE BÜYÜKELÇİLİĞİ
T.C. Budapeşte Büyükelçiliği Türk Uyruklu Sözleşmeli Sekreter Sınav Duyurusu
Büyükelçiliğimizde münhal hale gelecek olan bir adet Sözleşmeli Sekreter pozisyonuna sınavla personel alınacaktır.

I) ADAYLARDA ARANAN NİTELİKLER:

1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, 2.  Sınava tarihi itibariyle 46 yaşından gün alamamış olmak, 3. En az lise veya dengi okulları ile bu okullarla eşdeğer olduğu Milli Eğitim Bakanlığınca onaylanmış yabancı okullardan mezun olmak, 4. Kamu haklarından yoksun bulunmamak, 5. Ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis veya affa uğramış olsalar dahi zimmet, ihtilas, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanmak, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı bir fiilden dolayı hapis cezasından hükümlü bulunmamak, 6. Erkekler için askerliğini yapmış olmak veya yapmış sayılmak, 7. Her türlü iklim koşullarında görev yapmaya engel durumu bulunmadığını sağlık kurulu raporu ile belgelemek (Sağlık Kurulu Raporu istihdam edilecek adaylardan istenir), 8. Çok iyi derecede (yazılı/sözlü) Macarca ve Türkçe bilmek (Macarca’nın yanında iyi derecede İngilizce bilmek tercih sebebidir), 9. Bilgisayar kullanabilmek (MS Word ve Excel)

II) BAŞVURU İÇİN ADAYLARDAN İSTENEN BELGELER:

1.Sınava katılma isteğini belirten başvuru dilekçesi (dilekçede, adres, telefon numarası, e-mail adresi gibi irtibat bilgilerine de yer verilmelidir) 2. Özgeçmiş (CV), 3. Türk pasaportunun aslı veya işlem görmüş sayfalarıyla birlikte onaylı sureti, 4. Nüfus cüzdanının aslı veya onaylı sureti ile arkalı önlü fotokopisi, 5. Son mezun olunan okuldan alınan diplomanın aslı veya onaylı sureti (Yurtdışında eğitim görmüş lise mezunları için Eğitim Müşavirliklerinden/Ataşeliklerinden alınacak “denklik belgesi”) ile bir adet fotokopisi, 6. Erkekler için askerlik kesin terhis belgesi veya askerlikle ilişiği olmadığına dair belge veya onaylı sureti, 7. Son 6 ay içinde çekilmiş 1 adet renkli vesikalık fotoğraf,
NOT: Postayla başvurularda, asılları yazılı sınav öncesinde ibraz edilmek kaydıyla, 3, 4, 5 ve 6. Sıradaki belgelerin fotokopileri gönderilebilir.

III) SINAV:

Sınava girerken pasaport veya nüfus cüzdanının aslının ibraz edilmesi gerekmektedir.
a) Yazılı Yeterlilik Sınavı:
Yazılı eleme sınavı 12 Mayıs 2015 Salı günü 10:00-16:00 saatleri arasında Büyükelçiliğimiz toplantı salonunda yapılacaktır.  

Sınav konuları:

Türkçe’den Macarca’ya çeviri (1 saat) Macarca’dan Türkçe’ye çeviri (1 saat) Türkçe Kompozisyon (1 saat) Matematik (1 saat)
b) Sözlü ve Uygulamalı Yarışma Sınavı:
Yazılı yeterlilik sınavında başarılı olan adaylar 15 Mayıs Cuma günü saat 10:00’da yapılacak sözlü ve uygulamalı yarışma sınavına davet edileceklerdir.
Sözlü Sınav Konuları: Genel Kültür, Türkiye ve Dünya Coğrafyası, Osmanlı Tarihi, Türk İnkılap Tarihi,
Uygulamalı Sınav Konuları: (Bilgisayarda) Daktilo sınavı.

IV) SINAV YERİ:

Başvuruların en geç 27 Nisan 2015 Pazartesi mesai bitimine kadar T.C. Budapeşte Büyükelçiliği, Andrassy ut 123, 1062 Budapest adresine ulaşacak şekilde postayla veya hafta içi her gün 10.00-17.00 saatleri arasında şahsen yapılabilir. Postada meydana gelebilecek gecikme ve kayıplardan Büyükelçiliğimiz sorumlu değildir.

V) SINAV YERİ:

Yazılı, Sözlü ve Uygulamalı Sınav: “T.C. Budapeşte Büyükelçiliği, Andrassy ut 123, 1062 Budapest” adresinde yapılacaktır.
Sınav yerinde olabilecek değişiklikler Büyükelçiliğimizin resmi internet sitesinde duyurulacaktır.
Daha ayrıntılı bilgi için:
Tel.: +36-1 478 9100 / +36-1 478 9135 Faks: +36-1 344 5143 E-posta : [email protected] Web: http://budapest.emb.mfa.gov.tr

09 Nis 2015 - 13:49 - Sözleşmeli Personelgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.Anket Kamuya Memur Ve Personel Alımlarında Mülakat Kaldırılmalı mı?
Tüm anketler