Bingöl Valiliği Düğün Konvoylarına Yasak Getirdi

Bingöl Valiliğinden bir son dakika duyurusu geldi. Yapılan duyuruda düğün konvoylarına yönelik yapılan yasaklar kamuoyuna duyuruldu. İşte Valilikten yapılan açıklama.

Bingöl Valiliğinden bir son dakika açıklaması yapıldı. Yapılan açıklamada kent merkezindeki ana caddelerde araçları durdurup halay çekerek trafiğin aksamalarına neden olay düğün konvoyları hakkında yasal işlem yapılacağı belirtildi.

Son zamanlarda düğün konvoyları nedeniyle Bingöl'de trafikte meydana gelen aksamalar ve kazalar nedeniyle Bingöl Valiliğinden şu açıklama yapıldı:

"Ana Cadde, sokak ve kavşaklar kamuya ait olup bütün vatandaşların kullanımına ayrılan yerlerdir. Bu yerlerin düğün sonrası oluşturulan konvoylarla kapatılması, halay çekilmesi, klakson çalınarak gürültü edilmesi suretiyle kamunun istirahatini bozanların, mevzuata aykırı hareket edenlerin tespit edilmesi halinde, gerekli yasal işlemin yapılacağının bilinmesini, yasaların verdiği yetki ve görev çerçevesinde ve halka hizmet odaklı yürütülen bu denetim ve uygulamaların devam edeceği, sizlerin de vereceğiniz destek ve yardımlar ile yürütülen çalışmaların başarıya ulaşması ve sunulan hizmetin kalitesinin artması açısından önemlidir."

Kpsscafe.com.tr  | Ankara

19 Eylül 2017 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.