Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Uzman Yrd. Alım İlanı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğünden : İş Sağlığı ve Güvenliği Uzman Yardımcılığı Giriş Sınavına Katılacaklar İçin Duyuru Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğünce.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğünden :

İş Sağlığı ve Güvenliği Uzman Yardımcılığı Giriş Sınavına Katılacaklar İçin Duyuru

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğünce...
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğünden :

İş Sağlığı ve Güvenliği Uzman Yardımcılığı Giriş Sınavına Katılacaklar İçin Duyuru

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğünce Elektrik, Elektrik- Elektronik, Makine, Bilgisayar ve Fizik Mühendisleri arasından olmak üzere toplam 3 adet İş Sağlığı ve Güvenliği Uzman Yardımcılığı kadrolarına atama yapılmak üzere 27 Ocak 2010 tarihinde İnönü Bulvarı No: 42 Emek/Ankarada klasik usulde yazılı sınav yapılacaktır.

Sınava Katılma Şartları:

1 - ÖSYM tarafından 2008 veya 2009 yılı (A) grubu kadrolar için yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavında KPSS 8, 110 Puan türünden en az 70 (yetmiş) ve daha yukarı puan almış, yabancı dil sınavında 35 soruya doğru cevap vermiş veya (Değişik 20.10.2009/27382 Sayılı R.G) son beş yıla ait KPDSden 70 ve üzeri puan almış olmak,

2 - 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinde belirtilen genel şartları taşımak,

3 - Üniversitelerin 4 yılı süre ile Mühendislik bölümleri ile bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen yurtiçi veya yurtdışındaki 4 yılı süreli fakülte veya yüksek okullardan birisini bitirmiş olmak,

4-Yazılı sınavın yapılacağı tarihte 35 yaşını doldurmamış bulunmak,

5-Sınava katılma şartlarının taşıyan ve usulüne uygun olarak, başvuranların sayısının her boş kadro için 20 aday, toplam 60 adaydan fazla olması halinde en yüksek puan alan adaydan başlanılmak üzere 60 aday sınava çağrılacaktır. Sıralamada en sondaki aday ile aynı puanı olan diğer adaylarda sınava çağrılacaktır.

Sınav Başvurusu:

Başvurular 28 Aralık 2009 tarihinden itibaren 11 Ocak 2009 tarihi mesai bitimine kadar istenen belgelerle birlikte, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü 6.kat. İnönü Bulvarı No: 42 Emek/ Ankara adresine şahsen veya son başvuru tarihinde Bakanlığımızda olacak şekilde posta ile de yapılabilir. Postadaki gecikmeler dikkate alınmayacaktır.

Başvuru Sırasında İstenecek Belgeler:

Başvurular, Sınav Başvuru Formu ile yapılır. Form, şahsen başvuru sırasında Genel Müdürlüğümüzden, posta ile yapılacak başvurularda ise Bakanlık ve Genel Müdürlüğümüz Web sayfasından temin edilebilir.(www.csgb.gov.tr, www.isggm.calisma.gov.tr) adaylardan aşağıdaki belgeler istenir.

1 - T.C kimlik numarası (başvuru formuna okunaklı şekilde yazılacaktır.)

2 - KPSS sonuç belgesinin örneği,

3 - Diplomasının, yoksa geçici mezuniyet belgesinin örneği,

4 - İmzalı özgeçmişi,

5 - 2 adet vesikalık resim,

6 - Adayın, Türkiyenin her yerinde ve her türlü iklim ve yolculuk şartlarında görev yapmasına engel bir hali ile daimi hastalığı ve özrü olmadığına dair yazılı beyanı,

7 - Sabıka kaydının olmadığına dair yazılı beyanı,

8 - Erkek adayların, askerlikle ilişiği olmadığına dair yazılı beyanı,

Yazılı Sınav Yeri ve Tarihi ve Saati:

Yazılı sınavın yapılacağı yer, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İnönü Bulvarı No: 42 Emek/Ankara,Tarihi: 27 Ocak 2010, Saati: 09:30

Sözlü Sınav:

İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü İş Sağlığı ve Güvenliği Uzman Yardımcılığı ve Uzmanlığa Atama, Görev ve Çalışma Yönetmeliğinin ilgili hükümleri gereğince, yazılı sınavı kazanan adaylar, sözlü sınava tabii tutulurlar. Adayların başarılı sayılabilmeleri için her iki sınavdan en az 70 puan almış olmaları gerekir.

Sınav Konuları:

Alan konuları: 3146 sayılı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Teşkilat ve Görevleri Hakkındaki Kanun ve ilgili Mevzuat, Sosyal Güvenlik Mevzuatı, Bireysel İş Hukuku Toplu İş Hukuku, İş Sağlığı ve Güvenliği Mevzuatı, Uluslararası Çalışma Mevzuatı, İş Sağlığı ve Güvenliği ile ilgili Avrupa Birliği Mevzuatı, Ekonomi: Genel Ekonomi, Uluslararası Ekonomik İlişkiler ve Kuruluşlar.

28 Ara 2009 - 09:07 - KPSS


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.
Anket Memur Ve Personel Alımlarında Yaş Şartı Esnetilmeli mi?