Sağlık Bakanlığı'ndan Görevde Yükselme Açıklaması

Sağlık Bakanlığı görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavına ilişkin açıklama yaptı.

Sağlık Bakanlığı Görevde Yükselme Sınavı ve Unvan Değişikliği Sınavı duyurusu yayınlandı.


SINAV UYGULAMA DUYURUSU

SINAVIN ADI

- Sağlık Bakanlığı Görevde Yükselme Sınavı veUnvan Değişikliği Sınavı

SINAV ÜCRETİ ve SINAV BAŞVURUSU

Aday, sınav ücreti olarak 130 TL' yi (yüz otuz Türk Lirası KDV dahil), MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletmesinin T.C. Ziraat Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası ve Türkiye Halk Bankası şubelerinden herhangi birine, "Kurumsal Tahsilat Programı" aracılığı ile 15 - 26 Mayıs 2015tarihleri arasında yatıracaklar ve başvurularını http://www.meb.gov.tr adresinden yapacaklardır.

SINAV YERİ

Ankara, İstanbul, İzmir, Bursa, Adana, Antalya, Kayseri, Samsun, Trabzon, Diyarbakır, Edirne, Van, Malatya, Gaziantep, Denizli, Erzurum, Eskişehir, Konya, Sivas ve Zonguldak İl merkezlerinde yapılacaktır.

SINAV TARİHİ, GÜNÜ VE SAATİ 28 Haziran 2015 pazar günü Görevde Yükselme Sınavı saat:10.00'da,

Unvan Değişikliği Sınavı saat:14.00'de yapılacaktır.

SINAV GİRİŞ BELGESİ

Adaylar sınav giriş belgesini 11 Haziran 2015 tarihinden itibaren http://www.meb.gov.tr internet adresinden alabileceklerdir.

SINAV KONULARI

- Sınav konuları Ek listede yer almaktadır.

SINAV UYGULAMASI

- Görevde yükselme sınavında 100 soruluk çoktan seçmeli ( beş seçenekli) testlerden

oluşan A ve B soru kitapçığı kullanılacak olup sınav 110 dakika sürecektir.

- Unvan değişikliği sınavında 50 soruluk çoktan seçmeli (beş seçenekli) testlerden

oluşan A ve B soru kitapçığı kullanılacak olup sınav 60 dakika sürecektir.

- Adaylar sınava, sınav giriş belgesi ve özel kimlik belgelerinden birisi (Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi, pasaport ) ile gireceklerdir. Sınav giriş belgesi ve özel kimlik belgesi yanında olmayan adaylar sınava alınmayacaktır.

- Sınav soru ve cevap anahtarı 29 Haziran 2015 tarihinde http://www.meb.gov.tr ve internet adreslerinden yayımlanacaktır.

- Aday sınav sonuç bilgileri, 28 Temmuz 2015 tarihinde http://www.meb.gov.tr ve www.yhgm.saglik.gov.tr internet adreslerinden yayımlanacaktır.

- Sınav binasında sigara içenler hakkında ilgili kanun gereğince işlem yapılacaktır.

ENGELLİ ADAYLAR SINAV UYGULAMASI

- Sınav sırasında tedbir alınmasını gerektirecek herhangi bir özel duruma sahip olan aday/adaylar var ise Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü (SBYHGM) tarafından Ölçme Değerlendirme Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü (ÖDSGM) bildirilecektir.

- Beyan edilen engel durumunun doğruluğundan başvuruyu yapan aday, raporun geçerliliğinden ise ilgili kurum sorumlu olacaktır.

SINAVIN DEĞERLENDİRİLMESİ

- Değerlendirme 100 puan üzerinden yapılacak, doğru cevaplar dikkate alınarak görevde yükselme sınavı 01 nolu şube müdürü grubundan sınava girecek adaylar için başarı puanı en az 60 (altmış), görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavının diğer tüm gruplarından sınava girecek adaylar için 70 (yetmiş) ve üzerinde puan alanlar başarılı sayılacaktır.

- Sınavda yer alacak her sorunun puan olarak değeri eşittir. Yanlış cevaplar doğru cevapları etkilemeyecektir.

- Cevap anahtarında hata olması ve bu hususun komisyon kararı ile belirlenmesi sonucunda, soru/sorular iptal edilmeyecek, hatalı olan soru/soruların doğru şıkları dikkate alınmak suretiyle değerlendirmeye bu soru/sorular dahil edilecektir.

- Değerlendirme sırasında hatalı soru/sorular çıkması durumunda, 17/04/2014 tarihli ve 28975 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren "Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşları Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği'nin 18'inci maddesinin ikinci fıkrasında yer alan; "Yapılan sınavlarda hatalı sorulara tekabül eden puanlar eşit şekilde diğer sorulara dağıtılır." hükmü gereğince değerlendirilecektir.

- Görevde Yükselme Sınavı değerlendirme grup numaraları aşağıdaki tabloda belirtildiği gibidir (Toplam 5 grup):

Grup Kodu

Grup Adı

1

Şube Müdürü

2

Şef

3

Memur

4

Veri Hazırlama ve Kontrol işletmeni

5

Şoför

Unvan Değişikliği Sınavı grup numaraları aşağıdaki tabloda belirtildiği gibidir (Toplam 47 grup):

Grup Kodu

Grup Adı

1

Avukat

2

Fizik Mühendisi

3

Kimya Mühendisi

4

Metalürji ve Malzeme Mühendisi

5

İnşaat Mühendisi

6

Endüstri Mühendisi

7

Elektrik Mühendisi

8

Bilgisayar Mühendisi

9

Elektrik-Elektronik Mühendisi

10

Makine Mühendisi

11

Çevre Mühendisi

12

Mimar

13

Veteriner Hekim

14

İstatistikçi

15

Kimyager

16

Biyolog

17

Psikolog

18

Sosyolog

19

Sosyal Çalışmacı

20

Diyetisyen

21

Fizyoterapist

22

Makine Teknikeri

23

İnşaat Teknikeri

24

İklimlendirme ve Soğutma Teknikeri

İLETİŞİM ve DUYURU

Sınavla ilgili bilgilendirmeler ve iletişim için adaylar, MEB İletişim Merkezi "Alo 147" numaralı telefondan yararlanabilecektir.

SINAV İTİRAZLARI

- Adaylar; sınav sorularına ve uygulamasına ilişkin itirazlarını, soru ve cevap anahtarlarının www.meb.gov.tr internet adresinden yayımlanmasından itibaren en geç 3 (üç) iş günü içerisinde, sınav sonuçlarına ilişkin itirazlarını ise, sonuçların www.yhgm.saglik.gov.tr internet adresinden ilan edildiği tarihten itibaren en geç 5 (beş) iş günü içerisinde gerekçelerini belirtmek suretiyle SBYHGM'ye yazılı olarak yapacaklardır. SBYHGM bu itirazları ÖDSGM'ye gönderecektir. ÖDSGM bu itirazları 10 (on) iş günü içerisinde inceleyip sonuçlandırarak SBYHGM'ye bildirecektir. ÖDSGM'ye gelen evrak kayıt tarihi geçerli olacaktır.

- Adaylar itiraz başvurularını, MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletmesinin T.C. Ziraat Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası ve Türkiye Halk Bankası şubelerinden herhangi birine, "Kurumsal Tahsilat Programı" aracılığı ile 20 TL (yirmi TL KDV Dahil) itiraz ücreti yatırarak alınan banka dekontu ve sınav adının yazılı olduğu dilekçe ile yapacaklardır.

- Süresi geçtikten sonra yapılan itirazlar ile adayın T.C. kimlik numarası, imza, adres ve dekontu olmayan dilekçeler ile faksla yapılan itirazlar dikkate alınmayacaktır.

- Başvurusu ya da sınavı geçersiz sayılan, sınava girmeyen, sınava alınmayan ya da sınavdan çıkarılan adayların bu konuyla ilgili itiraz başvuruları dikkate alınmaz.

ÜCRET İADESİ

- Sınavlarda yanlış yatırılan ücretlerin iadeleri sınavın tamamlanmasından yaklaşık 4 hafta sonra tek yanlı olarak döner sermaye işletmesi tarafından adaylardan herhangi bir başvuru talep etmeksizin yapılmaktadır.

- Ücretler hangi bankaya yatırıldığı farketmeksizin yalnızca ziraat bankası sistemleri aracılığı ile iade edilmektedir.

- İade işlemi gerçekleştirildikten sonra adaylar herhangi bir ziraat bankası şubesinden merkezi ödeme ekranlarından "MEB İade Bedeli" altında TC kimlik numarası ile sorgulama yapılarak iade işlemi gerçekleştirilir.

- Adayın sınav yerleştirilmesi yapılmışsa sınav iptal olmadığı sürece(idare kusuru) hangi sebeple olursa olsun aday sınava girmemişse iade talep edemez.

Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü

12 May 2015 - 22:50 - Sağlık


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.
Anket Memur Ve Personel Alımlarında Yaş Şartı Esnetilmeli mi?