Sağlık Bakanlığı Redaksiyon Uzmanı Danışman Alım İlanı

Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti, Sağlıkta Dönüşüm Projesi’nin devamı niteliğinde olan Sağlıkta Dönüşüm ve Sosyal Güvenlik Reformu Projesinin (SDSGRP) uygulanması için Dünya Bankasından 7717 TU No’lu bir ikraz sağlamıştır.

Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti, Sağlıkta Dönüşüm Projesi’nin devamı niteliğinde olan Sağlıkta Dönüşüm ve Sosyal Güvenlik Reformu Projesinin (SDSGRP) uygulanması için Dünya Bankasından 7717 TU No’lu bir ikraz sağlamıştır. İkrazın bir bölümü T.C. Sağlık Bakanlığı...

Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti, Sağlıkta Dönüşüm Projesi’nin devamı niteliğinde olan Sağlıkta Dönüşüm ve Sosyal Güvenlik Reformu Projesinin (SDSGRP) uygulanması için Dünya Bankasından 7717 TU No’lu bir ikraz sağlamıştır. İkrazın bir bölümü T.C. Sağlık Bakanlığı, Strateji Geliştirme Başkanlığı tarafından “Redaksiyon Uzmanı” Danışmanlık Hizmeti Alım İşi için kullanılacaktır.

Referans No: SDSGRP/SGB/2012/CS/A.4.2.1/IC/08

Alınacak Uzman Sayısı: 1 Kişi Tam Zamanlı Bireysel Danışman

İlgi Bildirimi Yayınlanma Tarihi: 30/05/2012

AMAÇ: Strateji Geliştirme Başkanlığınca hazırlanan kitap, rapor, makale ve benzeri dokümanların yayın öncesi redaksiyonu için tam zamanlı bireysel danışmanlık hizmetinin alınması.

İŞİN KAPSAMI:

UZMANDAN BEKLENEN HİZMETLER

Strateji Geliştirme Başkanlığı tarafından hazırlanan kitap, rapor, genelge ve benzeri dokümanların Türk dili açısından ilgili kural ve yönerge, dilbilgisi ve imla kurallarına uygun olması, dizgi hataları ve görsel düzenlemeye ilişkin yanlışlıklar içermemesi için uygunluk kontrolü ve redaksiyonu için tam zamanlı danışmanlık hizmeti alınacaktır. Uzman aşağıda belirtilen faaliyetlerden sorumlu olacaktır;

· Kurumda doğru Türkçe kullanımı konusunda ihtiyacın belirlenmesi,

· Kurum çalışanlarından idarenin uygun göreceği personellere Türkçenin doğru yazımı ve kullanımı konusunda eğitim verilmesi,

· Hazırlanan kitap, rapor, genelge ve benzeri dokümanların redaksiyonunun yapılarak yapılan işlerin raporlanması,

· Yukarıda belirtilen sorumlulukların organize bir şekilde yapılması ve sonuçların toplu olarak değerlendirilmesi.

İŞİN SÜRESİ:

Uzman tam zamanlı olarak Sağlık Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığında çalışacaktır. İlk olarak Haziran 2012 – 31 Aralık 2012 tarihleri arasında 7 ay süreyle geçerli bir sözleşme imzalanacaktır. Uzmanın performansına göre ve satın alma planına uygun olarak sözleşmesi periyodik olarak uzatılabilecektir.

ARANILAN NİTELİKLER

Uzmanın aşağıda belirtilen özelliklere sahip olması istenmektedir:

· Kitap ve benzeri doküman / yayın redaksiyonu alanında daha önce özel ya da kamu sektöründe en az 3 yıl çalışmış olmak,

· Üniversitelerin Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun olmak,

· MS Office programları ile raporlama sistemleri konusunda bilgi sahibi olmak,

· Türkçe cümle yapısı, gramer bilgisi, ilgili kural ve yönergelere hâkim olmak,

· Uzmanlık alanı konusunda eğitim verebilecek yetkinlikte olmak,

· Ankara’da ikamet etmeye engel durumu bulunmamak,

· Esnek çalışma saatleri ve yoğun iş temposuna uyum sağlamak.

BAŞVURULAR:

Sağlık Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı uygun danışmanları, yukarıda belirtilen hizmetleri sağlamak üzere ilgi bildiriminde bulunmaya davet etmektedir. İlgi bildiriminde bulunmak isteyen bireysel danışmanların aranılan nitelikleri ne oranda taşıdıklarını, yukarıda, “aranılan nitelikler” başlığı altındaki sıralamaya uygun olarak Türkçe hazırlayacakları özgeçmişlerini, telefon numarası ve adresinin,

Referans Kodunu: (SDSGRP/SGB/2012/CS/A.4.2.1/IC/08) içeren bir başvuru mektubuyla birlikte en geç 13/06/2012 tarihine kadar aşağıdaki adrese elden, postayla veya kargo ile ulaştırmaları gerekmektedir:

Uzman seçimi Dünya Bankası’nın Ekim 2006’da revize edilen Mayıs 2004 baskısı Dünya Bankası Borçluları tarafından Danışmanların Seçilmesi ve İstihdamı başlıklı Kılavuz İlkeler Kitapçığında belirtilen prosedürlere uygun olarak yapılacaktır.

İlgilenen uzmanlar, yerel saatle 09.00 – 18.00 saatleri arasında aşağıda belirtilen adresten bilgi alabilirler.

Sağlık Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı

Ceyhun Atuf Kansu Caddesi

No:102 Oda No: B1-10

Balgat / ANKARA

Tel : 0 312 573 71 86

Fax : 0 312 573 71 85

02 Haz 2012 - 11:59 - KPSS


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.
Anket Memur Ve Personel Alımlarında Yaş Şartı Esnetilmeli mi?