Atatürk Üniversitesi Güvenlik Görevlisi ve Temizlik Görevlisi Alıyor! İşte Başvuru Şartları...

Kamu kurumlarından Atatürk Üniversitesi, İŞKUR sayfasında yeni bir personel alım ilanı yayınladı. İŞKUR’un ‘’kamu iş ilanları’’ kategorisinde yayınlanan ilana göre Atatürk Üniversitesi, en geç 30 Aralık 2019’a kadar 22’si güvenlik görevlisi ve 23’ü temizlik personeli olmak üzere toplamda 45 personel alımı yapılacağını bildirdi. İş başvuruları İŞKUR’un resmi internet sayfası üzerinden online yapılacak olup, başvuruda bulunmak isteyen adayların en az ilköğretim ve lise mezunu olmaları gerekmektedir.

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) dün, kamu kurumlarından olan Atatürk Üniversitesi Rektörlüğü tarafından düzenlenen personel alım ilanını yayınladı. İŞKUR’un ‘’kamu iş ilanları’’ kategorisinde yer alan ilana göre Atatürk Üniversitesi, kendi bünyesinde kadrolu istihdam etmek üzere en az lise mezunu 22 silahsız güvenlik görevlisi ve en az ilköğretim mezunu 43 temizlik personeli alımı yapacaktır.

Toplamda 45 personel alımı yapacağını bildiren Atatürk üniversitesi, iş başvuruların 27-30 Aralık 2019 tarihleri arasında İŞKUR şubelerinden veya İŞKUR’un resmi internet sayfası üzerinden online yapılacağını duyurdu.

Başvuruda bulunmak isteyen adayların öncelikli olarak İŞKUR’a kayıt yaptırmış olmaları ve aşağıda belirtilen şartlara uygun olmaları gerekmektedir.

BAŞVURU ŞARTLARI

1-2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye'de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk vatandaşı olmak.

2- 18-40 yaş arasında olmak.

3- Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak.

5- Askerlik ile ilişiği olmamak (Yapmış olmak)

6- Adayların, başvurunun son günü itibarıyla ilanda yer alan öğrenim durumuna haiz olmak.

7- Talep şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan adayların başvuruları ilan, kura, sınav ve atama süreçlerinin her aşamasında idarece sonlandırılabilecektir.

8- 24 saat esasına göre vardiyalı, dönüşümlü ve dış ortamlarda çalışmasına herhangi bir engel bulunmamak.

9- Güvenlik sertifikasına sahip olmak ile güvenlik kimlik kartının süresi de geçerli olmak (Güvenlik görevlisi alımı için)

NOT: Üniversite mezunları olan adaylar temizlik alımına başvuruda bulunamayacaktır.

Noter Tarihi Saati ve Yeri

03.01.2020 tarihinde Saat:09:00 da Atatürk Üniversitesi 15 Temmuz Milli İrade Salonu

Sözlü Sınav İçin Belge Teslim İşlemleri

Noter sonucuna göre belirlenen 4 (Dört) katı kadar asıl adaylar sözlü sınava tabi tutulacaktır. Sözlü sınav için nihai listede yer alan adayların; hangi belgeleri teslim edeceği, belge teslim yeri, tarihleri ve diğer bilgilendirme işlemleri Kurumumuz (atauni.edu.tr) internet sitesinde daha sonra ilan edilecek olup, ayrıca adaylara yazılı tebligat yapılmayacaktır.

SÖZLÜ SINAV İŞLEMLERİ

1- Noter sonucuna göre belirlenen listede yer alan 4 (Dört) katı kadar asıl adayın sözlü sınav yeri ve tarihleri Kurumumuz (atauni.edu.tr) internet sitesinde ilan edilecek olup, ayrıca yazılı tebligat yapılmayacaktır.

2- Sınav kurulunca, başarı puanı en yüksek adaydan başlanmak suretiyle açık iş ilanı sayısı kadar asıl ve aynı sayıda yedek aday belirlenecektir. Sınavda başarılı olup da işe başlamayanların yerine, yedek listenin ilk sırasındaki kişiden başlamak suretiyle yerleştirme yapılacaktır.

3-Yapılan sözlü sınav sonucunda asıl ve yedek olarak başarılı olan adaylar; Kurumumuz (atauni.edu.tr) internet sitesinde ilan edilecek olup, adaylara ayrıca yazılı tebligat yapılmayacaktır.

Sınav Sonuçlarına İtiraz

Adaylar tarafından sonuçlarına ilişkin olarak, sonuçların açıklanmasından itibaren 7 (yedi) iş günü içinde Sınav Kuruluna itiraz yapılabilir. Yapılan itirazlar, itiraz süresinin bitim tarihini takip eden 5 (beş) iş günü içinde Sınav Kurulunca karara bağlanır. Nihai karar itiraz sahibine iadeli taahhütlü posta ile bildirilir. T.C. Kimlik numarası, adı, soyadı, imza ve adresi olmayan dilekçe, faksla yapılan itiraz ile süresi geçtikten sonra yapılan itirazlar dikkate alınmayacaktır. (Evrakını posta yoluyla teslim edecekler için postadan kaynaklanan gecikmeler dikkate alınmayacaktır.)

Göreve Başlama İşlemleri

Göreve başlamaya hak kazanan adaylar istenilen belgeleri daha sonra belirtilecek tarihe kadar şahsen teslim edeceklerdir. Posta, kargo veya kurye ile yapılacak başvurular dikkate alınmayacaktır. Belgeleri teslim alınan adayların, Güvenlik Soruşturması ve/veya Arşiv Araştırmasının sonuçlanmasını müteakip yazılı tebligat yapılmak suretiyle göreve başlamaları sağlanacaktır. Doğum, hastalık, askerlik vb. nedenlerle gelemeyecek durumda olanların; bu durumlarını belgelendirmeleri halinde kanuni mazeretlerinin sona ermesini takiben göreve başlamaları sağlanacaktır. Ataması yapıldığı halde göreve başlamayanların, belirtilen süre içerisinde belge teslim etmeyenlerin/feragat edenlerin veya başvuru şartlarını taşımadığı tespit edilenlerin yerine, mezkûr Yönetmelik hükümlerine istinaden yedek listeden atama yapılacaktır.

Güvenlik görevlisi alımı için burayı tıklayınız

Temizlik personeli  alımı için burayı tıklayınız

30 Ara 2019 - 22:59 - İş-Kur


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.
Anket Memur Ve Personel Alımlarında Yaş Şartı Esnetilmeli mi?