Savunma Sanayi Müsteşarlığı Sözleşmeli personel alım ilanı (10 kişi)

SavunmaSanayii Müsteşarlığından: SAVUNMA SANAYİİ MÜSTEŞARLIĞI’NA ÖZEL BİLGİ VE İHTİSAS GEREKTİREN KONULARDAÇALIŞTIRILMAK ÜZERE SINAVLA KADRO KARŞILIKSIZ SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALINACAKTIR 2010/285 sayılı Bakanlar Kurulu Kararına istinaden 3238sayılı Kanunun 8.

SavunmaSanayii Müsteşarlığından:

SAVUNMA SANAYİİ MÜSTEŞARLIĞI’NA ÖZEL BİLGİ VE İHTİSAS GEREKTİREN KONULARDAÇALIŞTIRILMAK ÜZERE SINAVLA KADRO KARŞILIKSIZ SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALINACAKTIR

2010/285 sayılı Bakanlar Kurulu Kararına istinaden 3238sayılı Kanunun 8...

SavunmaSanayii Müsteşarlığından:

SAVUNMA SANAYİİ MÜSTEŞARLIĞI’NA ÖZEL BİLGİ VE İHTİSAS GEREKTİREN KONULARDAÇALIŞTIRILMAK ÜZERE SINAVLA KADRO KARŞILIKSIZ SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALINACAKTIR

2010/285 sayılı Bakanlar Kurulu Kararına istinaden 3238sayılı Kanunun 8 inci maddesinin üçüncü fıkrasına göre 657 sayılı DevletMemurları Kanunu ile diğer kanunların sözleşmeli personel çalıştırılmasına dairhükümlerine bağlı kalınmaksızın sınavla; Yönetici Asistanı ünvanlı pozisyondaçalıştırılmak üzere C grubu 10 (on) kadro karşılıksız sözleşmeli personelalınacaktır.

1. SINAVA KATILMA ŞARTLARI

A) Genel Şartlar:

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 incimaddesinin (A) bendinde yer alan genel şartları taşımak.

B) Özel Şartlar:

Yönetici Asistanı Pozisyonu: Bağlı olduğu yöneticisinintüm randevularının organizasyonundan, yöneticiye sunulacak evraklarındüzenlenmesi ve dağıtımından, yöneticinin talimatları çerçevesinde birimi ileilgili yazışmaların hazırlanmasından ve diğer idari görevlerden sorumlu olarakçalıştırılacak kadro karşılıksız sözleşmeli personel için aşağıdaki şartlararanır:

1. 8(sekiz) pozisyon için en az dört yıllık eğitim veren üniversitelerin İngilizDili ve Edebiyatı, Amerikan Kültürü ve Edebiyatı, Gazetecilik, Halklaİlişkiler, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, Felsefe, Sosyoloji, İnsan ve ToplumBilimleri, Türk Edebiyatı, Türk Dili ve Edebiyatı, Batı Dilleri veEdebiyatları, Alman Dili ve Edebiyatı, İngiliz Dil Bilimi, MütercimTercümanlık, Tarih ve Coğrafya bölümleri ya da bunlara denkliği YükseköğretimKurulu tarafından onaylanmış yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarının ilgilibölümlerinden birinden mezun olmak,

2. 2 (iki)pozisyon için en az 2 yıllık (önlisans) büro yönetimive yönetici asistanlığı, sekreterlik ve halkla ilişkiler ya da bunlara denkliğiYükseköğretim Kurulu tarafından onaylanmış yurt dışındaki yükseköğretimkurumlarının ilgili bölümlerinden birinden mezun olmak,

3. 10-11 Temmuz 2010 ve 9-10 Temmuz 2011 tarihlerinde yapılan Kamu Personeli SeçmeSınavlarından (KPSS) birinden KPSS P(3) puan türünden en az 60 (altmış) puanalmış olmak veya 28 Kasım 2010 tarihlerinde yapılan Kamu Personeli SeçmeSınavından KPSS P(93) puan türünden en az 60 (altmış) puan almış olmak,

4. Yabancı dil(İngilizce) yeterliliği için son beş yıl içerisinde Kamu Personeli Yabancı DilBilgisi Seviye Tespit Sınavı (KPDS)’ndan asgari 60(altmış) puana veya Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı tarafındandil yeterliliği bakımından buna denkliği kabul edilen ve uluslararasıgeçerliliği olan başka bir puana sahip olmak.

2. BAŞVURU VE SINAV SÜRECİ

a) Başvuru için adaylardan istenen belgeler şunlardır:

-Müsteşarlıktan veya Müsteşarlık internet sitesinden(www.ssm.gov.tr) temin edilerek başvuru sahibi tarafından eksiksiz doldurulmuşve fotoğraf yapıştırılmış “İş Başvuru Formu”,

-Diploma veya mezuniyet belgesinin veya yurtdışındaöğrenim görenler için Yükseköğretim Kurulu denklik belgesinin aslı veya onaylıörneği,

-KPSS sonuç belgesinin aslı veya fotokopisi ya dabilgisayar çıktısı,

- Yabancı dilseviyesini gösterir belgenin aslı veya fotokopisi ya da bilgisayar çıktısı,

-Özgeçmiş,

-Bir adet vesikalık fotoğrafı,

Yukarıda istenilen belgelerin aslı ibraz edilmesihalinde, fotokopisi Savunma Sanayii Müsteşarlığı Personel ve Eğitim DaireBaşkanlığı’nca tasdik edilir.

b) Başvurular, 9 Temmuz 2012 Pazartesi günü saat 9:00’dan itibaren 24 Temmuz 2012 günü saat 17:00’a kadaryapılabilecektir. Başvuru için istenen belgelerin Savunma Sanayii Müsteşarlığı(Personel ve Eğitim Daire Başkanlığı) İnönü Bulvarı KirazlıdereMevkii Süleyman Emin Caddesi No: 6-7 Bahçelievler – Ankara adresine şahsen veyabir başkası tarafından elden teslim edilmesi gerekmektedir. Posta ile yapılacakmüracaatlar değerlendirmeye alınmayacaktır.

c) Eksik belge ve bilgi bulunan başvurular ilekoşulları uymadığı halde yapılan başvurular değerlendirmeye alınmayacak ve bukişiler sınava çağrılmayacaktır. Ayrıca, sınavı kazananlardan, başvurubelgelerinde gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilenlerin sınavlarıgeçersiz sayılır ve sözleşmesi yapılmaz. Sözleşmesi yapılmış olsa dahi iptaledilir.

ç) Başvuran adaylardan KPSS sonuçlarına göre en yüksekpuana sahip olandan başlanarak 5 (beş) katına kadar aday (son sıradaki adaylaaynı puanı alanlar dâhil) sınava çağrılacaktır.

d) Sınav mülakat şeklinde yapılır. Sınava katılmaya hakkazananların adları, soyadları, KPSS puanları ve sınav tarihi ile saatleriMüsteşarlıkta ve Müsteşarlık internet sitesinde 26 Temmuz 2012 tarihinde ilanedilecektir. Sınavda başarılı olmak için ortalama en az 70 (yetmiş) puan almakgerekir. Sınava katılmayan aday başarısız sayılır.

e) Adayların başarı puanı, KPSS puanı ve Sınav notununaritmetik ortalamasının alınması suretiyle belirlenir. Başarı puanı, en yüksektenen düşüğe doğru sıralanacak ve en yüksek puan almış adaydan başlanarak pozisyonsayısı kadar aday işe alınacaktır.

f) Sınavda yetmiş ve üzerinde puan almış olmak asıl veyedek listedeki sıralamaya giremeyen adaylar için müktesep hak teşkil etmez.

g) Sınavda başarılı olanların sayısı ilan edilenkontenjan sayısından daha az ise sadece başarılı olanlar sınavı kazanmış kabuledilir.

ğ) Yönetici Asistanı pozisyonu altında belirlenenkontenjanlar kadar adayın başvurmaması veya mülakatta başarılı olmaması halinde,Müsteşarlık tarafından gerek görülür ise, boş kalan kontenjanlar, diğeryönetici asistanı pozisyonu kontenjanından en yüksek puana sahip adaylar ilekarşılanabilecektir.

3. DEĞERLENDİRME VE ATANMA

a) Kazanan adaylar Müsteşarlıkta ve Müsteşarlık internetsitesinde duyurulacaktır.

b) Kazanan adaylar Maliye Bakanlığı’nın vize izninimüteakip işe başlayacaklardır.

c) İşe alınacak adaylar, sınav sonucunun tebliğtarihinden itibaren 15 (onbeş) gün içinde atama içingerekli belgeleri tamamlamak suretiyle, Müsteşarlığa teslim ederler. Belgelerinteslimini müteakip, Müsteşarlık Makamınca sözleşme yapılır. Sözleşmeninyapılmasını takiben ilk iş günü içinde, aday göreve başlamak zorundadır.Adayların daha önce çalışmakta oldukları işyerlerine karşı çalışma yükümlülükleriolması halinde, adaylara 6 (altı) haftayı geçmemek şartıyla çalıştıklarıişyerlerinden ilişik kesmeleri için süre tanınır. Bu süre içerisinde görevebaşlamayanlar, haklarını kaybederler.

d) Başvuru ve sınav koşulları için ayrıntılı bilgiSavunma Sanayii Müsteşarlığı Personel ve Eğitim Dairesi Başkanlığı’nın (312)411 90 61 veya (312) 411 91 05 numaralı telefonlarından sağlanabilir.

08 Tem 2012 - 14:12 - KPSS


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.
Anket Memur Ve Personel Alımlarında Yaş Şartı Esnetilmeli mi?