TSE KPSS Şartsız Personel Alımı Yapacak!

Türk Standartları Enstitüsü Personel Alım Duyurusu Geldi! TSE , resmi internet sitesinden yayımlanan duyuruda, BOTAŞ ile yapılan protokol çerçevesinde dış inceleme uzmanı pozisyonunda geçici personel istihdam edileceği belirtildi.

Türk Standartları Enstitüsü Personel Alım Duyurusu Geldi! TSE , resmi internet sitesinden yayımlanan duyuruda, BOTAŞ ile yapılan protokol çerçevesinde dış inceleme uzmanı pozisyonunda geçici personel istihdam edileceği belirtildi. Personel alımında dair detaylar şu şekilde aktarıldı ; 

Enstitümüz ile Boru Hatları ile Petrol Taşıma Anonim Şirketi (BOTAŞ) arasında yapılan sözleşme çerçevesinde, detayları Tablo-1’de verilen BOTAŞ Doğal Gaz Boru Hattı (DGBH) projelerinde 9 adet Tam Zamanlı Dış İnceleme Uzmanı çalıştırılacaktır.

 Söz konusu hizmet, Doğalgaz Boru Hatlarının inşası sırasında yapım ve montaj işlerinin BOTAŞ A.Ş. Şartnamelerine uygun olarak Gözetim ve Denetim faaliyetlerini kapsamaktadır. 5 farklı lokasyonda proje süresince (tahmini 6 ay) inşaat, makine ve elektrik teknisyen/teknikeri ve tahribatsız muayene uzmanı görevlendirmesi yapılacaktır. Belirtilen şartlarda görev almak isteyen adayların ekte yer alan Uzman Başvuru Formunu doldurarak 12.06.2017 saat 18:00’e kadar ekleri ile birlikte başvurularını [email protected] adresine göndermeleri gerekmektedir.

Tablo-1

NoProje LokasyonuUzman NitelikleriÖngörülen Proje SüresiUzman Sayısı1.1 Yozgat ili Sarıkaya-Akdağmadeni İlçeleri İnşaat Teknisyen/Tekniker 6 ay 1 Elektrik Teknisyen/Tekniker 1 Makine Teknisyen/Tekniker 1 1.2 Çanakkale ili Lâpseki İlçesi Elektrik Teknisyen/Tekniker 6 ay 1 Makine Teknisyen/Tekniker 1 1.3 Manisa ili Gördes ilçesi ve Burdur ili Gölhisar ilçesi arasındaki Doğalgaz Boru Hattı İnşaat Teknisyen/Tekniker 6 ay 1 Makine Teknisyen/Tekniker 1 1.4 Afyon ili Sandıklı-Şuhut-Emirdağ İlçeleri Elektrik Teknisyen/Tekniker 6 ay 1 Tahribatsız Muayene Uzmanı (Radyografi Level 2) 1 TOPLAM:9

A-Başvuru Yapacak Adaylarda Aranan Şartlar

1- Genel Şartlar

Dış inceleme elemanlarında aşağıdaki şartlar aranır:

 1- Türk Vatandaşı olmak,

 2- 18 yaşını bitirmiş olmak,

 3- Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

 4- 01/03/2018 tarihine kadar askerlikle ilgisi bulunmamak, 

 5- Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

 6- Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek vücut veya akıl hastalığı veya vücut sakatlığı ile özürlü bulunmamak,

 7- 1.1.1977 tarihinden sonra doğmuş olmak.

2- Özel Şartlar

NoMeslek GrubuSahip Olunması Gereken Minimum Kriterler1İnşaat Teknisyen/Tekniker Meslek liselerinin inşaat bölümünden veya tercihen üniversitelerin inşaat, inşaat teknikerliği, inşaat teknolojisi ön lisans programlarından birinden mezun olmak. Minimum 2 yıllık şantiye deneyimine sahip olmak ve bunu SGK hizmet dökümü veya çalışma belgesi ile belgelemek B Sınıfı sürücü ehliyetine sahip olmak Ağır ve Tehlikeli İşlerde çalışmasına engel bir durumu bulunmamak. (İş başı yapacak olanlardan ağır ve tehlikeli İşlerde çalışabilir raporu istenecektir.) Tercihen Tablo-1’de belirtilen il sınırları içerisinde ikamet ediyor olmak. 2Elektrik Teknisyen/Tekniker Meslek liselerinin elektrik bölümünden veya tercihen üniversitelerin elektrik, elektrik teknolojisi, elektrik-elektronik, elektrik-elektronik teknolojisi ön lisans programlarından birinden mezun olmak Minimum 2 yıllık şantiye deneyimine sahip olmak ve bunu SGK hizmet dökümü veya çalışma belgesi ile belgelemek B Sınıfı sürücü ehliyetine sahip olmak Ağır ve Tehlikeli İşlerde çalışmasına engel bir durumu bulunmamak. (iş başı yapacak olanlardan ağır ve tehlikeli İşlerde çalışabilir raporu istenecektir.) Tercihen Tablo-1’de belirtilen il sınırları içerisinde ikamet ediyor olmak. 3Makine Teknisyen/Tekniker Meslek liselerinin makine bölümünden veya tercihen üniversitelerin makine, makine-resim konstrüksiyon ön lisans programlarından birinden mezun olmak. Minimum 2 yıllık şantiye deneyimine sahip olmak ve bunu SGK hizmet dökümü veya çalışma belgesi ile belgelemek B Sınıfı sürücü ehliyetine sahip olmak Ağır ve Tehlikeli İşlerde çalışmasına engel bir durumu bulunmamak. (iş başı yapacak olanlardan ağır ve tehlikeli İşlerde çalışabilir raporu istenecektir.) Tercihen Tablo-1’de belirtilen il sınırları içerisinde ikamet ediyor olmak. 4Tahribatsız Muayene Uzmanı Ön lisans veya lisans seviyesinde teknik bölümlerden mezun olmak. Minimum 2 yıllık şantiye deneyimine sahip olmak ve bunu SGK hizmet dökümü veya çalışma belgesi ile belgelemek Resmi Kurumlardan alınmış, TS EN ISO 9712 veya muadili-Radyografik Muayene Seviye 2 sertifikasına sahip olmak ve Film değerlendirme konusunda tecrübeye sahibi olmak.  B Sınıfı sürücü ehliyetine sahip olmak Ağır ve Tehlikeli İşlerde çalışmasına engel bir durumu bulunmamak. (iş başı yapacak olanlardan ağır ve tehlikeli İşlerde çalışabilir raporu istenecektir.) Tercihen Tablo-1’de belirtilen il sınırları içerisinde ikamet ediyor olmak.

Not: Sunulan Sertifika proje süresince geçerli bir tarih aralığına sahip olmalıdır.

Başvuru Takvimi 

Son Müracaat Tarihi 12.06.2017 Mülakat Tarihleri Başvurulara istinaden daha sonra ilan edilecektir.

KPSSCAFE.COM.TR - ANKARA

30 May 2017 - 16:53 - KPSS'siz


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.
Anket Memur Ve Personel Alımlarında Yaş Şartı Esnetilmeli mi?