2018 DİB MBSTS Sonuçları 3 Mayıs'ta Açıklanacak

Diyanet İşleri Başkanlığı Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı (MBSTS) Sonuçları 3 Mayıs 2018 tarihinde açıklanacak.

Diyanet İşleri Başkanlığı Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı (MBSTS)  Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığı'nca 7 Nisan 2018 tarihinde gerçekleştirilecek. Söz konusu sınava ait sonuçlar ÖSYM takviminde paylaşılan bilgilere göre 3 Mayıs 2018 tarihinde açıklanacak.

Geçtiğimiz gün ÖSYM'den yapılan duyuruda 7 Nisan'da uygulanacak sınava ait sınav giriş belgelerinin açıklandığı belirtilmiş, sınav günü adayların sınav saatini dikkate alarak hareket etmeleri, 14:30'dan sonra sınav salonlarına girişin olmayacağı belirtilmişti. ÖSYM duyurusunda "7 Nisan 2018 tarihinde uygulanacak olan Diyanet İşleri Başkanlığı Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavına (2018-DİB-MBSTS) başvuran adayların, sınava girecekleri bina/salonlara atanma işlemi tamamlanmıştır. Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesini ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden saat 14:00'ten itibaren T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleri ile edinebileceklerdir. DİKKAT! 2018-DİB-MBSTS için adaylar saat 14:30’dan sonra sınav binalarına alınmayacaktır." ifadelerine yer verilmişti.

KPSSCAFE - ANKARA

03 Nisan 2018 - Diyanet


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.