Üniversitesiye 14 Araştırma Görevlisi alınacak! İşte detaylar..

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörlüğünde görevlendirilmek üzere, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörlüğü tarafından 14 Araştırma Görevlisi alınacak. Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörlüğü yayınladığı duyuruda şu ifadelere yer verdi. Başvuru şartları, başvuru detayları ve diğer detaylar haberimizn devamını yer almaktadır.

Üniversitesiye 14 Araştırma Görevlisi alınacak! İşte detaylar..
Üniversitesiye 14 Araştırma Görevlisi alınacak! İşte detaylar..
+1
Haber albümü için resme tıklayın

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörlüğünde görevlendirilmek üzere, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörlüğü tarafından 14 Araştırma Görevlisi alınacak. 
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörlüğü yayınladığı ilanda Başvuru şartları, başvuru detayları ve diğer detaylar haberimizn devamını yer almaktadır.

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörlüğü yayınladığı duyuruda şu ifadelere yer verdi:

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörlüğünden:

ÖNCELİKLİ ALANLAR ARAŞTIRMA GÖREVLİSİ ALIM İLANI

- Üniversitemize ‘‘Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik’in ilgili maddeleri uyarınca Araştırma Görevlisi alınacaktır.

Son Başvuru Tarihi: 31.01.2020

Ön Değerlendirme Sonuçları İlan Tarihi: 07.02.2020
Giriş Sınavı Tarihi (Sözlü) : 13.02.2020

Sonuç Açıklama Tarihi: 18.02.2020
Başvuru Adresi: Hukuk Fakültesi Dekanlığı (Rektörlük Binasında)

Sonuçların Açıklanacağı İnternet Adresi : www.cumhuriyet.edu.tr

Genel Şartlar

1- 657 Sayılı Kanunun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak

2- ALES’ten en az 70, Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil savından en az 50 puan veya eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak gerekir. Merkezi sınav muafiyetinden yararlanmayı talep edenlerin ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında ALES puanı 70 olarak kabul edilir.

3- Ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında lisans mezuniyeti notunun hesaplanmasında kullanılacak 4 Tük ve 5'lik not sistemlerinin 100'lük not sistemine eşdeğerliği Yükseköğretim Kurulu kararıyla belirlenir.

Özel Şartlar

1- Araştırma görevlisi kadrolarına başvurularda tezli yüksek lisans, doktora veya sanatta yeterlik eğitimi öğrencisi olmak gerekir.

2- Bu kadrolara atamalar;

- 2547 sayılı Kanunun 50/d maddesi,

- Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 15. Maddesi hükmü ile

- Öncelikli Alanlardaki Araştırma Görevlisi Kadrolarına Atananların Lisansüstü Eğitimleri ile Diğer Hususlara İlişkin Usul ve Esaslar uyarınca yapılacaktır.

3- 06.02.2013 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanan Lisansüstü Eğitim ve Öğretim Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik ile tanımlanan AZAMİ ÖĞRENİM SÜRELERİNİ DOLDURAN ancak 2016-2017 eğitim öğretim güz yarıyılından itibaren azami öğrenim süreleri yeniden başlayan öğrencilerin Araştırma Görevlisi kadrolarına başvuruları Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının kararı doğrultusunda değerlendirmeye alınmayacaktır.

Başvuruda İstenen Belgeler:

1- Başvuru Formu

2- Özgeçmiş,

3- Erkek adaylar için askerlikle ilgili terhis, tecil veya muaf olduğunu belirten belge

4- Lisans / Lisansüstü mezuniyet belgelerinin onaylı fotokopisi veya E-Devlet çıktısı (Yurtdışından alman diplomaların denkliğinin onaylanmış olması gerekmektedir.)

5- Transkript fotokopisi (Lisans Eğitimi ile ilgili)

6- Lisansüstü Eğitim gördüğüne dair onaylı belge veya E-Devlet çıktısı

7- ALES Sonuç Belgesi,

8- Yabancı Dil Belgesi,

9- Nüfus Cüzdanı Fotokopisi,

10- Fotoğraf (1 adet)

11- Hizmet Belgesi (Halen bir kamu kurumunda çalışmakta olanlar ile ayrılmış olanlar getireceklerdir.)

Önemli Notlar:

1- Posta ile yapılacak başvuruların son başvuru tarihine kadar başvuru yapılacak birime ulaşması gerekmektedir.

2- Adaylar ilan edilen kadrolardan ancak birine başvuru yapabilir, aynı ilan dönemi içinde birden fazla kadroya başvuran adayların başvurulan değerlendirilmez.

3- Süresi içinde yapılmayan başvurular ve eksik belgeli dosyalar değerlendirmeye alınmayacaktır,

4- Postadaki gecikmelerden Üniversitemiz sorumlu değildir.

5- Başvuruların ilgili Birime şahsen veya posta yoluyla yapılması gerekmektedir.

22 Oca 2020 - 17:22 - Akademikgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.Anket Kamuya Memur Ve Personel Alımlarında Mülakat Kaldırılmalı mı?
Tüm anketler