Kamu Hastaneleri Kurumu Teknik Dil Tercümanı Alım İlanı

Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu   Teknik Dil Tercümanı Alım İlanı Sağlıkta Dönüşüm ve Sosyal Güvenlik Reformu Projesi Kapsamında “Teknik Dil Tercümanı” alımı yapılacaktır.

Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu

 

Teknik Dil Tercümanı Alım İlanı

Sağlıkta Dönüşüm ve Sosyal Güvenlik Reformu Projesi Kapsamında “Teknik Dil Tercümanı” alımı yapılacaktır.

 

Sözkonusu alım ile ilgili ilan metni aşağıdadır.

İLGİLİ...

Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu

 

Teknik Dil Tercümanı Alım İlanı

Sağlıkta Dönüşüm ve Sosyal Güvenlik Reformu Projesi Kapsamında “Teknik Dil Tercümanı” alımı yapılacaktır.

 

Sözkonusu alım ile ilgili ilan metni aşağıdadır.

İLGİLİ BİLDİRİME DAVET

SAĞLIKTA DÖNÜŞÜM VE SOSYAL GÜVENLİK REFORMU PROJESİ (SDSGRP) KAPSAMINDA "TEKNİK DİL TERCÜMANI " İSTİHDAM EDİLECEKTİR

Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti, Sağlıkta Dönüşüm Projesi'nin devamı niteliğinde olan Sağlıkta Dönüşüm ve Sosyal Güvenlik Reformu Projesinin (SDSGRP) uygulanması için Dünya Bankasından 7717 TU No'lu bir ikraz sağlamıştır. İkrazın bir bölümü T.C. Sağlık Bakanlığı, Türkiye Kamu Hastaneleri tarafından "Teknik Dil Tercümanı" istihdamı için kullanılacaktır.

Referans No: SDSGRP/TKHK/2013/CS/A.2.3.1/IC/07 Alınacak Danışman Sayısı: 1 Kişi Tam Zamanlı Bireysel Danışman İlgi Bildirimi Yayınlanma Tarihi: 08/02/2013 AMAÇLAR

Teknik Dil Tercümanı; Kamu Hastaneleri Kurumu'nun yürüteceği çalışmalar çerçevesinde uluslararası kurum/kuruluşlardan gelen veya bunlara gönderilecek olan her türlü dokümanların (elektronik belgeler de dâhil) İngilizceden Türkçeye - Türkçeden İngilizceye tercüme edilmesi, çevirisi yapılan metinlerin düzeltmelerinin yapılmasından sorumlu olacaktır.

İŞİN KAPSAMI

İstihdam edilecek Teknik Dil Tercümanından aşağıdaki hizmetler beklenmektedir:

- Uluslararası kuruluşlarla yapılacak yazışmaların İngilizceden Türkçeye, Türkçeden İngilizceye tercüme edilmesi,

- Projeyle ilgili konularda uluslararası kuruluşlarla iletişimin sağlanması,

- Proje çalışmalarında kullanılması planlanan dokümanların çevirisinin yapılması,

- Uluslararası yayınlanmış ve proje çalışmalarında kullanılacak dokümanların çevirisi,

- Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Proje Yönetimi Daire Başkanlığı ve diğer başkanlıklardan iletilen her tür dokümanın çevirisinin yapılması,

- Tüm dokümanların arşivlenmesi,

Sayfa 2 / 3 ÇIKTILAR

İstihdam edilecek Teknik Dil Tercümanından aşağıdaki çıktılar beklenmektedir:

- Proje çalışmaları için kullanılan dokümanların Türkçeden İngilizceye veya İngilizceden Türkçeye tercüme edilmesi,

- Uuslararası kuruluşlarla yazılı ve sözlü iletişim sağlanması,

- Tercüme edilen dokümanların dosyalanması ve arşivlenmesi

GÖREV YERİ VE SÜRESİ:

Teknik Dil Tercümanı tam zamanlı olmak üzere 01.03.2013 - 31.07.2013 tarihleri arasında Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu'nda haftada beş gün, günde sekiz saat çalışacak şekilde istihdam edilecektir. Danışmanın sözleşmesi, performansına ve birimin gereksinimlerine göre proje sonuna kadar uzatılabilecektir.

Adres: Nasuh Akar Mah. Ziyabey Cad. 1407 sokak No: 4 Balgat / Çankaya / ANKARA ARANAN NİTELİKLER

Danışman şu niteliklere sahip olacaktır;

- Üniversitelerin İngiliz Dili ve Edebiyatı / Amerikan Kültürü ve Edebiyatı veya Mütercim Tercümanlık Bölümlerinden mezun olmak.

- Mükemmel derecede yazılı ve sözlü İngilizce bilmek.

- Tercihen sağlık, tıp ve ekonomi alanındaki metinlerin tercümesi konusunda deneyim sahibi olmak.

- Yazılı ve sözlü çeviri alanında en az 2 yıllık deneyim.

- Yabancı Dil sınavlarından en az şu puanlardan birini almış olmak: TOFEL: 575 (eski) 220 (yeni), IELTS: 7, KPDS: A, UDS: 90).

- Yurtiçi ve yurtdışı seyahate engeli olmamak.

- Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak.

BAŞVURULAR:

Sağlık Bakanlığı Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu uygun danışman adayları, yukarıda belirtilen hizmetleri sağlamak üzere ilgi bildiriminde bulunmaya davet etmektedir. İlgi bildiriminde bulunmak isteyen bireysel danışmanların aranılan nitelikleri ne oranda taşıdıklarını, yukarıda, "aranılan nitelikler" başlığı altındaki sıralamaya uygun olarak Türkçe hazırlayacakları özgeçmişlerini, telefon numarası ve adresinin,

Referans No: SDSGRP/TKHK/2013/CS/A.2.3.1/IC/07

içeren bir başvuru mektubunu bir zarf içerisinde en geç 22/02/2013 tarihi mesai bitimine kadar aşağıdaki adrese elden, posta veya kargo yolu ile (ayrıca gönderilen başvuruların mutlaka aşağıda belirtilen e-mail adresine) ulaştırmaları gerekmektedir.

Danışman seçimi Dünya Bankası'nın Ekim 2006'da revize edilen Mayıs 2004 baskısı Dünya Bankası Borçluları tarafından Danışmanların Seçilmesi ve İstihdamı başlıklı Kılavuz İlkeler Kitapçığında belirtilen prosedürlere uygun olarak yapılacaktır.

İlgilenen danışman adayları, yerel saatle 09.00 - 18.00 saatleri arasında aşağıda belirtilen adresten bilgi alabilirler.

Bu pozisyonlar için gerekli şart, koşul ve nitelikler hakkında ayrıntılı bilgi için lütfen web sayfalarımızı ziyaret ediniz.

www.tkhk.gov.tr ve www.sb.gov.tr

Sağlık Bakanlığı Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Nasuh Akar Mah. Ziyabey Cad. 1407. Sok. No:4 3. Kat Oda No: 316 Balgat/Çankaya / ANKARA

Tel : 0 312 705 14 44 Faks : 0 312 705 14 42

E-posta: [email protected]

08 Şub 2013 - 12:13 - Sözleşmeli Personel


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.
Anket En çok KADRO hangi bölüm mezunlarına verilmelidir ?