Erdoğan yardımda bulunduğu ailelerle de iftarda buluştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde verdiği iftar davetinde, daha önce yardım talepleri karşılanan özel konukları da yer aldı.

ANKARA (AA) - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde verdiği iftar davetinde, aralarında daha önce yardım talepleri karşılanan özel konukları da yer aldı.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde dün verilen iftarda Türkiye'nin değişik illerinden yaklaşık 400 vatandaş yer aldı. Katılımcılar, külliyenin ziyareti için daha önceden mektup yazanlar, kendi çabalarıyla mesleklerinde başarılı olanlar ve farklı sebeplerle yapılan başvuru listelerinden oluşturuldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın davetlileri arasında bazı özel konukları da yer aldı. Bu konuklardan Nurcan Ekinci, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan, enzim eksikliği anlamına da gelen 'Mukopolisakkaridoz' (MPS) hastası oğlu Mehmet Sait için yardım istediklerini belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan oğlunun ilaçlarının karşılanmasıyla ilgili olumlu yanıt almaları üzerine büyük sevinç yaşadıklarını ifade eden Ekinci, ardından gelen iftar daveti üzerine de ayrıca gurur yaşadıklarını dile getirdi.

Ekinci, 250 insanda bir görülen MPS hastalığı ile mücadele noktasında kendilerine destek olan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a duygularını şu sözlerle dile getirdi:

"İlacı aldığımız günden beri oğlum rahat yürüyor ve eli ayağı tutuyor. Durumu daha iyi. Eskiden yemeğini yiyemiyordu, şimdi biraz olsun yemek yiyor. Allah Cumhurbaşkanımızı başımızdan eksik etmesin, Allah kalbine göre versin, sağlık sıhhat versin. Burada olmak ayrıca çok güzel bir duygu. Sayın Cumhurbaşkanımıza bizi buraya çağırdığı için, davet ettiği ayrıca için teşekkürlerimizi sunuyorum."

Davetlilerden Oğuzhan Yıldırım ise Büyükşehir Belediyesi'nde şoför olarak çalıştığını ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan engelli oğluna yatak ve engelli aracı verilmesi talebinde bulunduğunu dile getirdi.

İhtiyaçlarının karşılanması sonrasında kendilerine böyle bir davetin yapılmasının ayrıca gurur verici olduğunu vurgulayan Yıldırım, "Allah razı olsun. Burası herkesin rahatlıkla gelip gidebildiği bir mekan olmuş. Cumhurbaşkanımıza engelli çocuğum için yatak ve engelli aracı için başvurmuştuk. Sağ olsun bu talebimizi karşıladı ve sonrasında da buraya davet edildik" diye konuştu.

-Davette görme engelli halterci Kanat da yer aldı

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'de görevli görme engelli Döndü Kanat da halterle ilgilendiğini, geçtiğimiz yıl ve bu sene katıldığı şampiyonalarda dereceler elde ettiğini söyledi.

Dünya ikinciliği ve üçüncülüğü dereceleri bulunduğunu belirten Kanat, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'nün başarılı sporcu kategorisinde değerlendirilerek davete icabet ettiğini belirtti.

Kanat, davet edilmesiyle ilgili de "Çok güzel bir duygu. Yemeden içmeden ziyade, ülkeyi temsil ederek böyle bir yerde bulunmak çok güzel. Bayram öncesinde herkese sağlıklı, mutlu bir bayram diliyorum" dedi.

08 Temmuz 2015 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.