KPSS 55 Puanla Memur Alımı Yapılıyor! Başvuru Şartları Neler?

Derik Belediye Başkanlığı tarafından yayımlanan ilan ile zabıta memuru, Evlendirme memuru, düz memur, ve veznedar pozisyonlarında görevlendirilmek üzere personel alımı yapılacağı duyuruldu. Alımlar KPSS 55 puanı ile yapılacak. Alımlar lisans ve önlisans mezunları arasından yapılacak. Başvuru şartları, başvuru tarihleri ve diğer tüm detayları haberimizin devamında okurlarımızla paylaşıyoruz.

KPSS 55 Puanla Memur Alımı Yapılıyor! Başvuru Şartları Neler?
Haber albümü için resme tıklayın

Derik Belediye Başkanlığı tarafından yayımlanan ilan ile zabıta memuru, Evlendirme memuru, düz memur, ve veznedar pozisyonlarında görevlendirilmek üzere personel alımı yapılacağı duyuruldu. Alımlar KPSS 55 puanı ile yapılacak. Alımlar lisans ve önlisans mezunları arasından yapılacak. Başvuru şartları, başvuru tarihleri ve diğer tüm detayları haberimizin devamında okurlarımızla paylaşıyoruz.

DERİK BELEDİYESİNE İLK DEFA ATANMAK ÜZERE MEMUR ALIM İLANI 

Yayımlanan ilanda "Delik Belediyesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere; Mahalli İdarelere İlk Defa Atanacaklara Dair Sınav ve Atama Yönetmeliği ve Belediye Zabıta Yönetmeliği hükümlerine göre aşağıda unvanı, sınıfi, derecesi, adedi, nitelikleri, KPSS türü, KPSS taban puanı ve diğer şartları taşımak kaydıyla, belirtilen hoş kadrolara açıktan atama yoluyla memur alınacaktır." ifadelerine yer verildi.

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI:  

ilan edilen boş zabıta memuru ve diğer memur kadrolarına atanmak için başvuracak adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. Maddesinin (A) arasında belirtilen aşağıdaki genel şartlara sahip olmak gerekmektedir.

a. Türk vatandaşı olmak.

b. Kamu haklarından mahrum bulunmamak.

c. Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kastenişlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkam olmamak.

d. Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

e. Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak.

f. ilan edilen kadrolar için aranan diger başvuru şartlarını taşımak.

g. Yaptırılacak güvenlik soruşturması sonucunda göreve başlamalarında bir sakıncabulunmamak.

BAŞVURU ÖZEL ŞARTLARI

a. ilan edilen unvanlar için mezun olunan okul itibarıyla öğrenim şartlarını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak 2018 yılı KPSSP93,2018 yılı KPSSP3 Kamu Personel Seçme Sınavına girmiş ve belirtilen asgari KPSS puanın' almış olmak,

b. Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak.

c. Zabıta Memuru Kadrosu için; 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinin (A) fıkrasında belirtilen genel şartların yanı sıra Belediye Zabıta Yönetmeliğinin 13/A maddesindeki özel şartlara göre, zabıta memuru kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmaması ve sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak. Boy ve kilo tespitleri belediyemizce yapılacaktır. Ayrıca bu kadroya başvuracaklar için görevini devamlı yapmasına engel olabilecek bedensel engeli bulunmamak şartı aranacaktır.

d.Hangi kadroya başvuru yaptığına dair dilekçe (Her Aday Eğitim durumuna göre sadece bir kadroya müracaat edebilir.) 

BAŞVURU ESNASINDA ADAYLARDAN İSTENİLEN BELGELER: 

Başvuru sırasında; 
• İş Talep Formu Kurumumuzdan yada belediyemizin internet adresinden www.derik.bel.tr temin edilecektir.

• Nüfus cüzdanı veya kimlik kadının fotokopisi,

• Diploma veya Mezuniyet belgesinin aslı veya noter onaylı örneği (aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir)

• Yabancı Okul Mezunları için Denklik Belgesinin aslı veya noter onaylı örneği (aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir)

• KPSS Sonuç Belgesinin ÖSYM sitesinden alınan doğrulama kodlu bilgisayar çıktısı,

• Askerlikle ilişiği olmadığına dair beyanı,

• Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmadığına dair beyanı,

• 2 Fotoğraf (1 adedi forma yapıştırılacak)

• Hangi kadroya başvuru yaptığına dair dilekçe 

Yukar ıda sayılan başvuru belgelerini, 04/02/2019'dan 08/02/2019günü saat 17.00' ye 

kadar (mesai günlerinde saat 08.00-17.00 arasında) müracaatlarını yapabileceklerdir.

Mardin ili Delik Belediyesi adresindeki Derik Belediyesi Yazı İşleri Müdürlüğüne

teslim etmeleri gerekmektedir.

Zabıta memuru başvuruları şahsen yapılacaktır.

Memur kadrolarına başvurular şahsen veya iadeli taahhütlü posta yoluyla

yapılacaktır.Postadaki gecikmeler dikkate alınmayacaktır.

Eksik bilgi ve belgelerle ya da nitelikleri uygun olmadığı halde yapılan başvurular,

belediyemizce değerlendirmeye alınmayacaktır.

02 Oca 2019 - 11:05 - Belediyegöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.

02

Aycan - İnanmıyorum yaaa yok artıkk maliye önlisans neden hiç alım yok biz ne yapacaz aldıgnız bölümlerin tümü maliye farkındamısınız ya biz ne yapacaz bu nasıl haksızlıkk puanım benim 64 ama basvuramyrm cok sacma

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 02 Ocak 11:05
01

akın - şimdi bu kadrolardan sadece bir tanesine mi başvuru yapılıyor

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 02 Ocak 11:05


Anket Kamuya Memur Ve Personel Alımlarında Mülakat Kaldırılmalı mı?
Tüm anketler