Nabi Avcı'dan Kılıçdaroğlu'na: O kadar öğretmeni nereye atayacaksın

Milli Eğitim Bakanı Prof.

Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Nabi Avcı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıkta olan bütün öğretmenleri alacaklarına yönelik açıklaması ile ilgili, "Allah'tan kork be adam, 300 bin öğretmeni nereye nasıl alacaksın?" yorumunu yaptı.

"ÖĞRETMEN AÇIĞIMIZI...

Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Nabi Avcı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıkta olan bütün öğretmenleri alacaklarına yönelik açıklaması ile ilgili, "Allah'tan kork be adam, 300 bin öğretmeni nereye nasıl alacaksın?" yorumunu yaptı.

"ÖĞRETMEN AÇIĞIMIZI 2 YIL İÇİNDE KAPATACAĞIZ"

 

Öğretmen açıklarının yapılan planlamalara göre bir ya da iki yıl içinde kapanacağını dile getiren Bakan Avcı, sözlerine şu şekilde devam etti:

 

"Kadro ölçüsü imkanlarında öğretmenlerimizi alıyoruz. Eksiğimiz olan 126 bin öğretmen açığını 2 yıl içinde tamamlayacağız. Ondan sonra ücretli öğretmenlik meselesi de kalmayacak. Herkes kadrolu olarak görevine devam edecek. Ondan sonra ise sadece emekli olanların yerine almaya başlayacağız."

 

"NEREYE ALACAKSIN, MAAŞINI NASIL ÖDEYECEKSİN?"

 

"Hükümet olarak, 'Yapacağımız işin sözünü vereceğiz, yapamayacağımız işin sözünü vermeyeceğiz' prensibini benimsedik. Seçim üstü ben sana şimdi rahatlıkla, 'Ben yazdım senin adını, ilk sınavdan sonra gel beni gör, bir şeyler yaparız' diyebilirim. KPSS puanları dizilecek, girecek puanı aldıysa girecek, almadıysa giremeyecek. Yani popülizm yapmıyoruz. 'Seneye 100 bin öğretmen alacağız' diyerek çalışma yapmıyoruz ama bak Kemal Kılıçdaroğlu diyor. Ben kulaklarıma inanamadım. Allah'tan kork be adam. Diyor ki, 'Bütün atanmayan öğretmen adaylarını alacağız.' Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okulların öğretmen açığını doldurmak için 126 bin öğretmen ihtiyaç var. Bütçe imkanlarımız el verdiğinde 126 bin öğretmeni aldığımız ve bütün branşlarımızda bütün açık kapanacak. Kılıçdaroğlu'nun, 'Bütün öğretmenleri alacağız' dediği sayı 300 bin kişi. Nasıl alacaksın bu sayıyı, nereye alacaksın, maaşını nasıl ödeyeceksin, hangi branşa alacaksın? Böyle bir şey olur mu? Öğretmenlik dediğin ciddi bir iştir. Eğer Kılıçdaroğlu'na inanıyorsanız benim diyecek bir şeyim yok" diye konuştu.

İHA

21 Mart 2014 - Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.