Diyanet İşleri Başkanlığı 11 adet Naklen Şöför Alım İlanı (15 Şubat 2011)

DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞINDAN D U Y U R U Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği ve Diyanet İşleri Başkanlığı Sınav Yönetmeliği hükümlerince, Başkanlığımız Merkez teşkilatında münhal bulunan Şoför kadrolarına aşağıdaki şartları.

DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞINDAN

D U Y U R U

Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği ve Diyanet İşleri Başkanlığı Sınav Yönetmeliği hükümlerince, Başkanlığımız Merkez teşkilatında münhal bulunan Şoför kadrolarına aşağıdaki şartları...

DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞINDAN

D U Y U R U

Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği ve Diyanet İşleri Başkanlığı Sınav Yönetmeliği hükümlerince, Başkanlığımız Merkez teşkilatında münhal bulunan Şoför kadrolarına aşağıdaki şartları taşıyanlar arasından naklen (kurum içi) alım yapmak üzere sözlü-uygulamalı sınavla şoför alınacaktır.
MÜNHAL KADROLARINBULUNDUĞU YER

UNVANI

SINIFI

DERECESİ

ADEDİMerkez Teşkilatı

Şoför

G.İ.H

1-9

11TOPLAM

11


B. Sınava Müracaat Edecek Adaylarda Aranan Şartlar;

1. En az lise ve dengi okul mezunu olmak,

2. (E) sınıfı sürücü belgesine sahibi olmak,

3. Başkanlık teşkilatında en az iki yıl görev yapmış olmak,

4. Halen Başkanlığımız teşkilatında 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (A) bendine göre kadrolu çalışıyor olmak.

C. Başvuru, Sınav, Atama İşlemleri ve Diğer Hususlar;

1- Başvuru İşlemleri

a) Yukarıdaki şartları taşıyan adaylar,15.02.2013-01.03.2013 (mesai saati bitimine kadar) tarihlerinde istenen belgelerle birlikte herhangi bir İl Müftülüğüne şahsen müracaat edeceklerdir. Adaylardan istenen belgeleri getirmeleri halinde, yurtdışından sınava müracaat edecek adaylar adına üçüncü şahıslar müracaat işlemini yapabilecektir.

b) İl Müftülüklerindeki İKYS il yöneticileri, Başkanlığımız İKYS programı üzerinden müracaat işlemini gerçekleştireceklerdir. Belgeleri eksik olan adayların kayıt ve müracaat işlemi yapılmayacaktır.

c) İl müftülüğünce yapılan kayıt işleminden sonra, İl Müftülüklerindeki İKYS il yöneticileri, İKYS programından alınacak sınav müracaatının yapıldığına dair “Aday Başvuru Belgesi”ni adaylara vereceklerdir. Adaya verilen bu belge sınav giriş belgesi yerine geçmez.

d) İl Müftülükleri aracılığı ile yapılmayan müracaatlar işleme konulmayacaktır.

e) Bu duyuruda belirlenen esaslara uygun olmayan ve posta yolu ile yapılan müracaatlar ile 01.03.2013 tarihi mesai saati bitiminden sonra yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

2- Sınav ve Atama İşlemleri

a) Sınava girmeye hak kazanan adayların sınav tarihi ve yerleri, sınava müracaat işlemlerinin tamamlanmasının ardından ileri bir tarihte Başkanlığımız internet sitesinde (www.diyanet.gov.tr) ve aynı sitedeki İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü sayfasında ilan edilecektir. Adayların sınav tarihi ve yerleri, aynı internet sitesinden alacakları “Sınav Giriş Belgesi”nde belirtilecektir. Adaylar, Başkanlıkça belirlenecek sınav merkezinde/merkezlerinde sözlü-uygulamalı sınava alınacaklardır.

b) Adaylar, sınava gelirken “Sınav Giriş Belgesi” ile birlikte T.C Kimlik No’lu kimlik belgelerinden birini (nüfus cüzdanı, pasaport veya ehliyet) ve sınav başvurusu esnasında ibraz ettiği belgeleri yanlarında bulunduracaklardır. Belgelerini ibraz edemeyenler sınava alınmayacaktır.

c) Sınava girmeye hak kazandığı halde ilan edilen sınav tarihlerinde sınava katılmayan adaylar sınav hakkını kaybetmiş sayılacaktır. Bu durumdaki adaylara her ne sebeple olursa olsun ikinci bir sınav hakkı verilmeyecektir.

d) Sınav sonuçları Başkanlığımız internet sitesinde (www.diyanet.gov.tr) ve aynı sitedeki İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü sayfasında duyurulacaktır.

e) Sınavda başarılı olmak için en az 70 (yetmiş) puan almak şarttır.

f) İlan edilen münhal kadrolara başarılı olan adaylar arasından en yüksek puandan başlanmak suretiyle başarı sırasına göre kontenjan adedince atama yapılacaktır. Puanların eşit olması halinde hizmet süresi fazla olana öncelik verilecektir.

g) İlan edilen kadrolarda çeşitli nedenlerle boşalma olması halinde müteakip sınav ilan tarihine kadar başarı listesindeki sıralamaya göre 70 ve üzeri puan alanlardan atama yapılabilecektir.

3- Diğer Hususlar;

a) Sınav öncesi, sonrası ve atama sürecindeki işlemlerde gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilen adayların başvuru ve sınavları geçersiz sayılacağı gibi görev alsalar dahi görevleriyle ilişikleri kesilecektir. Bu durumdaki adaylar hiçbir hak talebinde bulunamayacaktır.

b) Sınav başvurularında adayın beyanı esas alınacaktır. Başkanlık, sınav ve atama sürecinin her aşamasında sınava ilişkin hususlarda adaydan belge talep edebilecektir.

c) Adayların, sınavla ilgili iş ve işlemlerle ilgili düzeltme ve değişiklik taleplerinde fax ile işlem yapılmayacaktır. Adayların taleplerini içerir ıslak imzalı ve yazılı dilekçelerini Personel Sistemleri Eğitim ve Sınavlar Daire Başkanlığına ulaştırmaları gerekmektedir.

d) Bu duyuruda yer alan hususlar, sadece bu sınav ve bu sınava bağlı atamalar ile ilgilidir. Bundan sonraki sınav ve atamalar için müktesep teşkil etmez.

e) Sınav ve sonuçları ile ilgili Başkanlığımızın internet sitesinde ve aynı sitedeki İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü sayfasında yapılan tüm duyurular tebligat sayılacaktır. Adaylara ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

f) Bu duyuruda yer almayan hususlarla ilgili olarak Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği ile Diyanet İşleri Başkanlığı Sınav Yönetmeliği hükümleri geçerlidir.

g) Sınav sonuçlarına ilişkin itirazlar sonuçların ilan edilmesinden itibaren 7 (yedi) gün içinde yazılı olarak Başkanlığımız İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü Personel Sistemleri Eğitim ve Sınavlar Daire Başkanlığına yapılacaktır. İtirazlar, sınav ve değerlendirme komisyonunca en fazla 15 (on beş) gün içinde incelenerek karara bağlanarak daha sonra adaya bildirilecektir. Sınav sonuçlarının ilan edilmesinden itibaren 7 (yedi) gün içinde yazılı olarak Personel Sistemleri Eğitim ve Sınavlar Daire Başkanlığına ulaştırılmayan itirazlar dikkate alınmayacaktır.

D. Başvuru ve Sınav İçin İstenen Belgeler;

1. Tasdikli diploma sureti veya mezuniyet belgesi (Diploma yabancı bir ülkeden alınmışsa YÖK’ten alınacak denklik belgesi),

2. T.C kimlik no’lu kimlik belgesi (nüfus cüzdanı, pasaport veya ehliyet),

3. (E) sınıfı ehliyet fotokopisi,

4. Başkanlık teşkilatında en az iki yıl görev yaptıklarını gösterir hizmet çizelgesi.

NOT:

1. Adayların, başvuru için gerekli belgeleri başvuru esnasında yetkili memurlara ibraz etmeleri gerekmektedir. Belgelerini ibraz edemeyenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir. Başvuru için gerekli belgeler, yetkili memurlar tarafından kontrol edildikten sonra adaylara iade edilecektir.

2. Adayların, başvuru için gerekli belgeleri sözlü-uygulamalı sınav esnasında sınav komisyonuna ibraz etmeleri gerekmektedir. Belgelerini ibraz edemeyenler sınava alınmayacaktır.

E. İletişim

Yazışma adresi :Üniversiteler M. Dumlupınar Blv. No:147/A 06800 Çankaya ANKARA

e-mail : [email protected]

Telefon : (0312) 295 70 00

İlgililere duyurulur.

D.İ.B.İNSAN KAYNAKLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

15 Şub 2013 - 20:58 - Sözleşmeli Personel


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.
Anket En çok KADRO hangi bölüm mezunlarına verilmelidir ?