Kuveyt Türk Müfettiş Yardımcısı Alım İlanı

Kuveyt Türk Müfettiş Yardımcısı Alım İlanı MÜFETTİŞ YARDIMCISI Kuveyt Türk Katılım Bankası ve Teftiş Kurulu Başkanlığı 1989 yılında faaliyetlerine başlayan Kuveyt Türk Katılım Bankası 2014’ün ilk yarısı itibariyle 30 milyar TL’ye ulaşan aktif büyüklüğü, 20 milyar TL’ye yaklaşan toplanan fonları, 288i bulan şube sayısı ve 5000’e ulaşan çalışan sayısı ile “Sağlam Bankacılık” ilkesi doğrultusunda ilk 10 banka arasına girme hedefiyle büyümeye devam etmektedir.

Kuveyt Türk Müfettiş Yardımcısı Alım İlanı

MÜFETTİŞ YARDIMCISI

Kuveyt Türk Katılım Bankası ve Teftiş Kurulu Başkanlığı

1989 yılında faaliyetlerine başlayan Kuveyt Türk Katılım Bankası 2014’ün ilk yarısı itibariyle 30 milyar TL’ye ulaşan aktif büyüklüğü, 20 milyar TL’ye yaklaşan toplanan fonları, 288'i bulan şube sayısı ve 5000’e ulaşan çalışan sayısı ile “Sağlam Bankacılık” ilkesi doğrultusunda ilk 10 banka arasına girme hedefiyle büyümeye devam etmektedir. Türkiye’nin geleceğine katkı sağlamak isteyen Kuveyt Türk, Katılım Bankaları arasındaki öncü konumunu yaptığı atılımlar ile desteklemeye devam etmektedir.

Teftiş Kurulu Başkanlığı, Yönetim Kurulu adına Bankanın Genel Müdürlüğü ile yurtiçi ve yurtdışı şube ve iştiraklerinde denetim görevini yerine getirmekte, ihtiyaç duyulan alanlarda inceleme ve soruşturma faaliyetlerini yürütmektedir.

Teftiş Kurulu Başkanlığı tarafından düzenlenen yazılı ve sözlü sınavlarda başarılı olan adaylar müfettiş yardımcısı olarak Teftiş Kurulu bünyesine katılmakta ve eğitim programının ardından görevlerine başlamaktadırlar. İstanbul merkezli olarak görev yapan Teftiş Kurulu üyeleri, yılın belli dönemlerinde İstanbul dışında da teftiş faaliyetlerini yerine getirmektedirler.

Ücretlerine ek olarak İstanbul içinde ve dışında farklı tutarlarda olmak üzere harcırah alan Teftiş Kurulu üyeleri ayrıca dil tazminatı ve performans primi almaktadır. Şehir dışı görevlendirmelerde ulaşım ve konaklama masrafları karşılanan müfettişler Banka’nın sağladığı özel sağlık sigortası, bireysel emeklilik ve diğer yan haklardan da yararlanmaktadırlar.

İŞE ALIM SÜRECİ

A) ÖN DEĞERLENDİRME

12 Ekim 2014 tarihine kadar yapılacak başvurular için Teftiş Kurulu Başkanlığı tarafından ön değerlendirme yapılacak ve gelen başvurular arasından aşağıda belirtilen kriterleri karşılayan adaylar belirlenecektir.

B) YAZILI SINAV
Ön değerlendirme sonucuna göre belirlenen adaylar e-posta aracılığı ile yazılı sınava davet edilecektir.

Yazılı Sınav Tarihi ve Yeri

Sınav 

02 Kasım 2014 Pazar günü İstanbul ve 

Ankara'da gerçekleşecektir.

Yazılı sınav yeri ve zamanı başvuruları kabul edilen adaylara elektronik posta yoluyla ayrıca bildirilecektir.

Yazılı Sınav Konuları

1-Genel Yetenek ve Genel Kültür

2-Bilim Sınavı

Mikro İktisat
Makro İktisat
Uluslararası İktisat
Para ve Banka
Türkiye Ekonomisi
Güncel Ekonomik Gelişmeler
Maliye
Muhasebe
Mali Tablolar Analizi
İşletme ve Finans
Medeni Hukuk
Borçlar Hukuku
Kıymetli Evrak Hukuku
Şirketler Hukuku
Ticaret Hukuku

 

3-Yazılı Anlatım (Güncel Ekonomik Gelişmeler Hakkında Kompozisyon)

4-İngilizce Testi ve Çeviri

Önemli Not;  Adayların yazılı sınav sırasında yanlarında kurşun kalem ve silgi ile kimlik belgesi (nüfus cüzdanı, sürücü belgesi, pasaport veya evlilik cüzdanı) bulundurmaları gerekmektedir.

C) MÜLAKAT
Yazılı sınavda başarı gösteren adaylar mülakata davet edileceklerdir. Mülakatlar 2 aşamalı olarak gerçekleştirilecek olup 1. aşama İstanbul ve Ankara’da, 2. aşama ise İstanbul’da gerçekleştirilecektir.

D) TEKLİF
Yukarıda belirtilen aşamaları başarıyla geçen adaylara teklif yapılacaktır.

E) GENEL NİTELİKLER:

Türkiye’deki üniversitelerin (veya bunların yetkili makamlarca onaylı yurtdışı eşitlerinin) dört yıllık lisans eğitimi veren fakültelerinin aşağıda belirtilen bölümlerinden mezun olmak ya da Ocak 2015 içerisinde mezun olacak durumda olmak


- İktisat
- İşletme
- Kamu Yönetimi
- Uluslararası İlişkiler
- Ekonometri
- Maliye
- Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri
- Bankacılık/Finans
- Uluslararası Ticaret
- İİBF’nin Diğer Bölümleri
- Hukuk
- Yönetim Bilişim Sistemleri
- İstatistik
- Matematik
- Matematik Mühendisliği
- Endüstri Mühendisliği
- İşletme Mühendisliği
- Sistem Mühendisliği


Yukarıda sayılan bölümler dışında diğer mühendislik bölümlerinden mezun olmakla birlikte İktisat, İşletme, Maliye, Bankacılık/Finans alanında yüksek lisans programını veya bunların yetkili makamlarca onaylı yurtdışı eşitlerinden birini bitirmiş olmak ya da Ocak 2015 içerisinde bitirecek durumda olmak
T.C. vatandaşı olmak
27 yaşını aşmamış olmak
Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış veya en az 2 yıl tecil ettirmiş olmak
Çok iyi derecede İngilizce bilgisine sahip olmak
Müşteri ve başarı odaklı olmak
Takım çalışmasına yatkın olmak
Etkin iletişim becerilerine sahip olmak
Planlama ve organizasyon becerisi yüksek olmak
Analitik düşünme becerisine sahip olmak
Yoğun iş temposuna ve strese dayanıklı olmak
Yeniliklere açık olmak

Görev Tanımı

Banka Teftiş Kurulu Yönetmeliği ve mesleki standartlar çerçevesinde ve ilgili iç/dış mevzuata uygun şekilde teftiş görevini yerine getirmek.

 

[colored_box color="eg. blue, green, grey, red, yellow"]BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ[/colored_box]

16 Eyl 2014 - 10:20 - Bankacılık


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.
Anket Memur Ve Personel Alımlarında Yaş Şartı Esnetilmeli mi?