Merkez Bankası Teknisyen Alacak

Merkez Bankası beş branştan mezun teknisyen alacak.Sınava başvurular 14-31 Aralık 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Merkez Bankası beş branştan mezun teknisyen alacak.Sınava başvurular 14-31 Aralık 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Başvuru İlanı


Bankamız teşkilatında sözleşmeli  olarak çalıştırılmak üzere, sınavla Teknisyen alınacaktır.

1-    ADAYLARDA ARANAN KOŞULLAR

-   Aşağıda belirtilen önlisans programlarından mezun olmak (Adaylar sadece mezun oldukları önlisans programı ile ilgili olarak başvuru yapabileceklerdir. Lisans mezunlarının başvuruları kabul edilmeyecektir.)

-    2014 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavından 60 ve üzerinde KPSSP93 puanı almış olmak,

-    Son başvuru tarihi itibarıyla 35 yaşından büyük olmamak (31.12.1980 ve daha sonra doğanlar. Bankamız çalışanları için bu şart aranmaz.),

-    Askerlik görevini yapmış olmak (erkek adaylar için),

-    Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasına alınacaklarda aranan  genel şartları taşımak.

 

 

Önlisans Programları

 

Mülakata çağrılacak aday sayısı

 

İklimlendirme-Soğutma  Teknolojisi,  Yapı  Tesisat  Teknolojisi, Gaz ve Tesisatı Teknolojisi, Doğalgaz ve Tesisatı Teknolojisi

 

                    14

 

Elektronik Teknolojisi

 

14

 

Basım ve Yayın Teknolojileri

 

18

 

Makine, Makine Resim ve Konstrüksiyon, Mekatronik, Kontrol ve

 

Otomasyon Teknolojisi

 

 

4

 

Elektrik

 

11

2-  SINAVLAR

KPSS puanı en yüksek olan adaydan başlanarak yukarıda belirtilen sayılarda aday (son aday ile aynı puanı alan adaylar da dahil) mülakata çağrılacaktır. Adaylar,  mülakat  öncesi  meslekleri  ile  ilgili  temel  bilgilerinin  ölçülmesi  amacıyla “Uygulamalı Sınav”a tabi tutulacaktır.

Mülakatta adaylar; bir konuyu kavrama, özetleme ve ifade yeteneği; analitik düşünme ve muhakeme gücü; davranış ve tepkilerinin mesleğe uygunluğu; özgüven, ikna kabiliyeti ve inandırıcılık; güncel sosyo-ekonomik konulara ilgi ve mesleğin gerektirdiği konulara hakimiyet yönlerinden komisyon üyeleri tarafından yüz tam puan üzerinden ayrı ayrı değerlendirilecektir. Mülakatın değerlendirme kriterlerinden biri olan mesleğin gerektirdiği konulara hakimiyet kriterinin ağırlığı %50, diğer kriterlerin ağırlığı %10’ar olacaktır.

Değerlendirmeye katılan komisyon üyelerinin verdiği puanların ortalaması alınarak mülakat  puanı  bulunacaktır.  Mülakat  puanı  yetmişin  altındaki  adaylar  başarısız  sayılırlar. Adayların KPSS puanı ile mülakat puanlarının ortalaması alınarak aday başarı sıraları belirlenecektir.

Sınavlara İlişkin Duyurular

Mülakata katılmaya hak kazananlar ile sınavların yer, zaman ve sonuçları Bankamız internet sitesi (www.tcmb.gov.tr) İnsan Kaynakları sayfasında ilan edilecektir. (Adaylara, ayrıca yazılı olarak duyuruda bulunulmayacaktır.)

3-  BAŞVURU

a)  Başvuru Tarihleri ve Şekli

Adaylar başvurularını 14.12.2015 (saat: 10:00) – 31.12.2015 (saat: 17:30) tarihleri arasında Bankamız internet sitesi (www.tcmb.gov.tr) İnsan Kaynakları sayfasından, istenilen belgeleri yüklemek suretiyle elektronik yolla yapacaklardır.

Şahsen veya posta ile yapılacak başvurular dikkate alınmayacaktır.

b)  Başvuru Sırasında İstenilen Belgeler

- Fotoğraf
- Diploma
- Terhis Belgesi (erkek adaylar)

ÖNEMLİ NOT:

Bu sınavın, başvurudan işe alıma kadar tüm aşamalarında adaylara yapılacak bilgilendirme ve çağrılar, adayların başvuru sırasında bildirdikleri e-posta adreslerine veya Bankamızın  internet  sitesinde  ilan  yoluyla  yapılacak  ve  kâğıt  ortamında  herhangi  bir yazışma yapılmayacaktır.

Merkez Bankası beş branştan mezun teknisyen alacak.Sınava başvurular 14-31 Aralık 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

14 Ara 2015 - 00:43 - KPSS


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.
Anket Memur Ve Personel Alımlarında Yaş Şartı Esnetilmeli mi?