Kuveyt 20 Bin TL Maaşla Hastaneye Lise Mezunu Türk Personel Alıyor! YALANLAMA GELDİ

Kuveyt faaliyet gösteren Al Surra Hospital isimli hastane bünyesinde Türk uyruklu personel çalıştıracağını açıkladı. Türk personel alımı için ilan yayınlanan ilanda Sağlık kadrolarına alım yapılacağı belirtildi. Yapılacak personel alımlarına ilişkin ilan detayları da paylaşan ilgili kurumun ilanında yer alan başvuru şartlarını haberimizin devamında okurlarımız için paylaşıyoruz. İşte detaylar...

+1
Haber albümü için resme tıklayın

Kuveyt faaliyet gösteren Al Surra Hospital isimli hastane bünyesinde Türk uyruklu personel çalıştıracağını açıkladı. Türk personel alımı için ilan yayınlanan ilanda Sağlık kadrolarına alım yapılacağı belirtildi.  Yapılacak personel alımlarına ilişkin ilan detayları da paylaşan ilgili kurumun ilanında yer alan başvuru şartlarını haberimizin devamında okurlarımız için paylaşıyoruz. İşte detaylar...

Kuveyt sınırları içerisinde inşaa edilen ve 15 Aralık 2019 tarihinde hasta kabulüne başlayacak olan ve Kuveyt için son derece önem arz eden hastanede Türk personel çalıştırılacağı açıklandı.

Birçok sağlık pozisyonunda ihtiyaç duyulan prsonel eksikliğinin giderilmesi için yayınlanan ilanda mesleki özelliklerin bulundurulması şartını yer alıyor.

Yayınlanan ilana başvuru yapmak için en az lise mezunu olmakla birlikte önlisans ve lisans mezunu adaylar için de başvurulabilecek pozisyonlar bulunuyor.

ALIM YAPILACAK PERSONEL SAYISI VE KADROLAR

Alım yapılacak kadrolar 3 grupta kategorize edildi. Buna göre 1. grup kadrolar şöyle;

650 Hemşire 45 Anestezi Teknikeri 45 Ameliyathane Teknikeri 30 Laboratuvar Teknikeri, 30 Radyoloji Teknikeri 25 Ebe 20 Ağız ve Diş Sağlığı Teknikeri 40 Diyaliz Hemşiresi

2. Grup Kadrolar için şöyle;

150 Bilgi İşlem Personeli 7 Saç Ekim Uzmanı 9 Perfüzyonist 31 Fizyoterapist 10 Patoloji Teknikeri 65 Acil Tıp Teknisyeni  65 Paramedik Personel 10 Biyolog 10 Odyometri 5 Diş Protez Teknikeri

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

18 yaşından büyük olmak,

İlanlarda belirtilen öğrenim düzeylerinde mezun olmuş olmak,

Mezuniyet durumunu belgelendirmek,

Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

Adli sicil kaydı ve adli sicil arşiv kaydı bulunmamak,

Erkek adaylar için, muvazzaf askerlik görevini tamamlamış olmak veya muaf olmak veya en az 1 (bir) yıl ertelemiş olmak,

Aktif göreve başlamadan verilecek olan hızlandırılmış dil kursuna (adayın hastanemiz bünyesinde işe başlayışı yapıldıktan sona hızlandırılmış dil eğitimi ve hastane oryantasyon eğitimi Kuveyt de başlayacaktır) katılım için bir engeli olamamak, 

24 saat esasına dayalı çalışmasına engel olabilecek hastalığının bulunmaması,

BAŞVURU TARİHLERİ VE BAŞVURU İŞLEMLERİ

Başvuru yapmak isteyen adaylar 27 Ağustos 2019 tarihinden itibaren 14 gün içerisinde başvuru yapması gerekiyor.

Başvuru yapmak isteyen adaylar için hastanenin remi internet sitesi üzerinden yayın yapan kariyer sayfasında yer alan başvuru formu doldurulacaktır.

Başvurular yalnızca internetten yapılacak olup posta veya başka bir yol ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Hastane tarafından yayınlanan ilanın detaylarında adaylar için ''Olumlu ve olumsuz geri dönüşler e posta yolu ile yapılacağı için LÜTFEN GEÇERLİ BİR E POSTA ADRESİ KULLANMAYA ÖZEN GÖSTERİNİZ. Geri dönüşler [email protected] adresinden gerçekleştirilecektir, başka bir e posta adresinden gelen mesajları dikkate almayınız'' ifadelerine yer verildi.

NE KADAR MAAŞ VERİLECEK

İşe başlama işlemleri tamamlanan personel için maaşlarda ayrıca belirtildi.

Yardımcı sağlık personeli maaşları, bütün vergi ve diğer kesintilerden sonra (NET ), asgari 950 KWD (3150 USD) 'dan başlayacak.

Kuveyt Lise Mezunu Türk Personel Alımı Hakkında Yalanlama

Kuveyt faaliyet gösteren Al Surra Hospital isimli hastane bünyesinde Türk uyruklu personel alımı yapacağını duyurmuştu. Yayımlanan ilanda lise mezunu sağlık kadrolarına personel alımı yapılacağı ifade edilmişti. Ancak Kuveyt Büyükelçiliği tarafından açıklama yapıldı ve herhangi bir personel alımının söz konusu olmayıp, bahsekonu ilanın vatandaşları istismar etmeye yönelik olduğu belirtildi.

Kuveyt faaliyet gösteren Al Surra Hospital isimli hastane bünyesinde Türk uyruklu personel çalıştıracağını duyurmuştu. Konu le ilgili olarak Türk personel alımı için ilan yayımlandı. Yayımlanan ilanda sağlık kadrolarında personel alımı yağılacağı ifade edildimişti.

Kuveyt sınırları içerisinde inşaa edilen ve 15 Aralık 2019 tarihinde hasta kabulüne başlayacak olan ve Kuveyt için son derece önem arz eden hastanede Türk personel çalıştırılacağı ifade edilirken ilanda alım yapılacak olan kadrolar da belirtilmişti:

- 650 Hemşire

- 45 Anestezi Teknikeri

- 45 Ameliyathane Teknikeri

- 30 Laboratuvar Teknikeri,

- 30 Radyoloji Teknikeri

- 25 Ebe

20 Ağız ve Diş Sağlığı Teknikeri

- 40 Diyaliz Hemşiresi

2. Grup Kadrolar için şöyle;

- 150 Bilgi İşlem Personeli

- 7 Saç Ekim Uzmanı

- 9 Perfüzyonist

- 31 Fizyoterapist

- 10 Patoloji Teknikeri

- 65 Acil Tıp Teknisyeni 

- 65 Paramedik Personel

- 10 Biyolog

- 10 Odyometri

- 5 Diş Protez Teknikeri

GENEL ŞARTLAR

Ayrıca ilana başvuru yapacak olan adaylarda bazı şartların arandığı belirtildi. Bu şartlara haiz olmayan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir. İşte aranan şartlar:

18 yaşından büyük olmak,

İlanlarda belirtilen öğrenim düzeylerinde mezun olmuş olmak,

Mezuniyet durumunu belgelendirmek,

Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

Adli sicil kaydı ve adli sicil arşiv kaydı bulunmamak,

Erkek adaylar için, muvazzaf askerlik görevini tamamlamış olmak veya muaf olmak veya en az 1 (bir) yıl ertelemiş olmak,

Aktif göreve başlamadan verilecek olan hızlandırılmış dil kursuna (adayın hastanemiz bünyesinde işe başlayışı yapıldıktan sona hızlandırılmış dil eğitimi ve hastane oryantasyon eğitimi Kuveyt de başlayacaktır) katılım için bir engeli olamamak, 

24 saat esasına dayalı çalışmasına engel olabilecek hastalığının bulunmaması,

Kuveyt Büyükelçiliği tarafından bir duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuruda herhangi bir personel alımının söz konusu olmayıp, bahsekonu ilanın vatandaşları istismar etmeye yönelik olduğu belirtildi.

YAYIMLANAN DUYURU

"Ülkemizdeki bazı internet sitelerinde 27 Ağustos 2019 tarihinde “Al Surra Hospital KPSS şartı aranmadan 1182 sağlık personeli alacak“başlıklı bir iş duyurusu ve buna ilişkin haberlerin yayınlandığı görülmüştür. Yapılan incelemede, sözkonusu ilanın içeriğinde bahsedilen “Al Surra Hospital” adlı bir hastanenin Kuveyt’te bulunmadığı, dolayısıyla herhangi bir personel alımının sözkonusu olmayıp, bahsekonu ilanın vatandaşlarımızı istismar etmeye yönelik olabileceği anlaşılmıştır.

Bu çerçevede, vatandaşlarımızın anılan iş duyurusuna itibar etmemesi önemle duyurulur.

Öte yandan, vatandaşlarımızın Kuveyt’teki çalışma mevzuatına ve şartlarına ilişkin, aşağıda irtibat bilgileri kayıtlı Büyükelçiliğimiz Çalışma Müşavirliği’yle temas etmeleri mümkündür."

Duyurunun Detayları İçin 

TIKLAYIN.

İOS Mobil Uygulamamız İçin Tıklayınız.

Android Mobil Uygulamamız İçin Tıklayınız.

Sosyal Medya Hesaplarımızı Takip Ederek İlanlardan Anında Haberdar Olun.

Twitter'da Takip Etmek İçin Tıklayınız.

Facebook Grubumuz İçin Tıklayınız.

Instagram Sayfamız için Tıklayınız

KPSSCAFE.COM.TR | ANKARA

Kaynaklar; alsurrahospital

27 Ağustos 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

05

. - İş bulsak deneyimimiz olurdu lakin milletvekilinden aşağı referansi olan asla iş bulamiyor

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 27 Ağustos 20:12
04

eren - Kuveytte yaşıyorum. Hastanenin google map teki lokasonu askeri üste. Burda bir hastane yok deyip içeri almadılar. Açık adrese gittimç Öyle bir yer yok. Böyle bir şeyden haberi olabilecek tek kurum olan büyükelçiliği aradım. Onların da haberi yok ve %99 yalan diyorlar. Sitede hiçbir iletişim telefonu yok. Maillere cevap vermiyorlar. Bağlantılı olduklarını söyledikleri hastanelerin Türkiye ile alakası yok. Bahsedilen maaş Kuveyt standartlarına bile çok çok fazla. Kesinlikle yalan haber. Yakında kokusu çıkar. İnsanların bu platformdan dolandırılmaması için ilanın kaldırılmasını rica ediyorum.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 27 Ağustos 20:12
03

yusssss - Açık Pozisyonumuz bulunmamaktadır. İlginiz için teşekkür ederiz. böyle yazıyorr????

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 27 Ağustos 20:12
02

Muhammed emin - Merhabalar başvurmak için hastanenin resmi internet sitesinin kariyer kısmına baktım yanlız açık pozisyonumuz bulunmamaktadır diye bir yazıyla karşılaşıyoruz. Başvuruların 27 ağustostan sonra yapılacağına emin misiniz ?

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 27 Ağustos 20:12
01

murat - elçilik yalanladı böyle bir hastane yok diyor

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 27 Ağustos 20:12