Burdur İl Özel İdaresi Sözleşmeli Personel Alımı(24 Aralık 2012)

T.

 

 

 

 

T.C.

 

BURDUR İL ÖZEL İDARESİ

 

İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü

 

SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIM İLANI

 

1- SINAVIN AMAÇ ve KAPSAMI:

 

1.1) İdaremizin ihtiyaç duyduğu Mühendislik...

 

 

 

 

T.C.

 

BURDUR İL ÖZEL İDARESİ

 

İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü

 

SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIM İLANI

 

1- SINAVIN AMAÇ ve KAPSAMI:

 

1.1) İdaremizin ihtiyaç duyduğu Mühendislik branşlarında; 5302 sayılı İl Özel İdare Kanununun 36. maddesinin 3 üncü fıkrası ve 5393 sayılı Belediye Kanunun 49. maddesinin 3 üncü fıkrası hükümlerince tam zamanlı sözleşmeli ;

 

2 adet Makine Mühendisi

 

2 adet İnşaat Mühendisi

 

1 adet Harita Mühendisi

 

olmak üzere toplam 5 adet personel istihdam edilecektir.

 

1.2) Giriş Sınavı; sözlü/mülakat olarak tek aşamada yapılacaktır.

 

Sözlü sınavda; Adayların mesleki, genel kültür, yetenek, kavrayış, ifade ve temsil kabiliyeti, muhakeme gücü, davranış ve tepkilerinin mesleğe uygunluğu gibi niteliklere sahip olup, olmadığı da göz önünde bulundurulacaktır.

 

1.3) Sınav için başvuran adayların ibraz edecekleri belgede yazılı olan 2012 yılında Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavının KPSS B gurubu KPSSP3 puan türünden en yüksek puanı esas alınarak yapılacak sıralamaya göre istihdam edilecek her bir kadro için en fazla 5 katı hesap edilerek toplam 25 kişi mülakat/sözlü sınavına çağrılacaktır. Sınav Komisyonu, sınavın iptaline veya ertelenmesine yetkilidir. Sınav sonunda belirlenen adayların sözleşmeli olarak göreve başlatılması veya başlatılmaması idarenin yetkisindedir. Sınav tarihi ve sınava çağrılacak adayların listesi Burdur İl Özel İdaresi WEB sayfasından (www. Burdurozid.gov.tr) adresinden duyurulacaktır.

 

1.4) Adaylardan başvuru veya atama işlemleri için istenen belgelerde gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilenlerin sınavları geçersiz sayılır ve göreve başlatılmaz. Bunlar göreve başlatılmış olsalar dahi iptal edilir. Bu kişiler hiçbir hak talep edemezler ve haklarında; 26.09.2004 tarihli ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun ilgili hükümleri uygulanmak üzere Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulacaktır.

 

1.5) Sınav sonuçları, Aralık 2012 son haftası içinde açıklanacaktır. Sözlü sınav sonucu İl Özel İdaresi ilan panosunda ve www.Burdurozid.gov.tr adresinden ilan edilecektir. Bu ilanlar tebligat mahiyetinde olacak adaylara ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

 

2-SINAV İÇİN BAŞVURU ŞARTLARI:

 

2.1) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinde belirtilen şartları taşımak,

 

2.2) Üniversitelerin UNVANI İLE İLGİLİ bölümünden mezun olmak, başka bir kurumla sözleşmesi bulunmamak,

 

2.3) 2012 yılında Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavının KPSS B grubu KPSSP3 puan türünden en az 60 puan almış olmak,

 

HARİTA MÜHENDİSİ: Nedcad, Micro Station, Autocad programlarını kullanabilmek, GPS kullanabilmek, arazi çalışmalarında deneyimli ve ihale mevzuatına hakim olmak tercih nedenidir.

 

MAKİNA MÜHENDİSİ: Autocad, Solidworks, ABAQUS programlarını kullanabilmek, Binalarda enerji verimliliği hususunda deneyimli olmak, Metraj ve keşif hesapları yapabilmek, İhale mevzuatına hakim olmak tercih nedenidir.

 

İNŞAAT MÜHENDİSİ: Autocad, Sta4cad, İdecad-statik, AMP hakediş programlarını kullanabilmek, yol, üst ve altyapı İnşaat konularında deneyimli olmak, keşif ve metraj hesapları yapabilmek, ihale mevzuatına hâkim olmak tercih nedenidir.

 

2.4) Erkek adayları için askerliğini yapmış olmak,

 

2.5) Müracat tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak

 

2.6) Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek sağlık sorunları bulunmamak.

 

2.7) Taksirli suçlar ve aşağıda sayılan suçlar dışında tecil edilmiş hükümler hariç olmak üzere, ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis veya affa uğramış olsalar bile Devletin şahsiyetine karşı işlenen suçlarla zimmet, ihtilas, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanma, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyeti kırıcı suçtan veya istimal ve istihlak kaçakçılığı hariç kaçakçılık, resmi ihale ve alım satımlara fesat karıştırma, Devlet sırlarını açığa vurma suçlarından dolayı hükümlü bulunmamak.

 

2.8) Burdur da ikamet ediyor olmak tercih nedenidir.

 

3- BAŞVURU ŞEKLİ:

 

1-Adayların 18/12/2012 26/12/2012 tarihleri arasında saat 16:00ya kadar İl Özel İdaresi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğünden temin edecekleri iş talep formu, KPSSP3 sonuç belgesi fotokopisi, diploma fotokopisi, son altı ay içinde çekilmiş olan 2 adet fotoğraf, nüfus cüzdan fotokopisi ( T.C. Vatandaşlık Nosu olan) ile birlikte İl Özel İdaresi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğüne ŞAHSEN müracaat etmeleri gerekmektedir. (Posta ile yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir.)

 

2- İş Talep Formunu eksik dolduranlar ile eksik belge ile müracaat edenlerin başvuruları değerlendirmeye alınmayacaktır.

 

SINAV SONUNDA BAŞARILI OLACAK ADAYLARDAN İSTENECEK BELGELER

 

1- Cumhuriyet Başsavcılığı adli-sicil belgesi

 

2- Tam Teşekküllü Devlet Hastanesinden Sağlık Kurulu Raporu

 

3- Mezun olduğu okul diplomasının aslı veya noter tasdikli sureti

 

4- Erkek adaylar için askerlik yaptığına dair belge aslı veya onaylı sureti

 

5- Nüfus Kayıt Örneği

 

6-2 Adet yeni çekilmiş fotograf

 

8-Yerleşim yeri belgesi

 

3-SINAVIN YERİ ve TARİHİ : İl Özel İdaresi Encümen Toplantı Salonu- ( Burç Mahallesi 50.yıl Kültür sarayı ) Sınav 27.12.2012 Perşembe günü saat: 10 da yapılacaktır.

 

Kat:3 BURDUR)

 

Kamuoyuna ilanen duyurulur.

24 Ara 2012 - 12:58 - Sözleşmeli Personel


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.
Anket Memur Ve Personel Alımlarında Yaş Şartı Esnetilmeli mi?