İsmet Yılmaz Açıkladı! Halkın Mücadelesi Müfredata Giriyor!

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, önemli açıklamalarda bulundu ve öğrencilerin yakın geçmişlerini bilmeleri gerektiğini vurguladı.

İsmet Yılmaz, 15 Temmuz darbe girişimi hakkında açıklamalarda bulundu! 

Ardından bu milletin çocuklarının halkın mücadelesini yakından bilmesi için 15 Temmuz'u müfredata koyacaklarını açıkladı. 

İsmet Yılmaz, konu hakkında bu açıklamalarda bulundu; 
"Yerel değerleri alacağız, evrensel değerlere de açık olacağız. 15 Temmuz'da bu milletin iradesine çok büyük bir saldırı oldu. Türkiye'yi uçurumun kenarından itmek isteyen oldu. İşte onlara karşı verilen ve bu milletin hakkına, hukukuna, evlatlarına geleceğine sahip çıkma iradesini mutlaka ama mutlaka biz müfredatlara koyacağız. İlkokulda, ortaokulda, lisede ama mutlaka her okulda da bunun yeni gençlere aktarılması lazım. İşte bu aktarılacak irade, kararlılık, nefes, destan ilelebet bu vatanda bu toprakları bize vatan yapacaktır. 79 milyon bir ve kardeş olursak inşallah Türkiye'nin geleceği bugünkünden daha parlak olacaktır."

15 Temmuz'un müfredata tam olarak ne zaman gireceği belli değil. Gelişmeler için takipte kalınız.
Kpsscafe.com.tr|ANKARA

18 Kasım 2016 - Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.