Avrupa Birliği Başkanlığı Memur Alıyor! İşte Başvuru Şartları...

Dışişleri Bakanlığı'na bağlı Avrupa Birliği Başkanlığı tarafından Merkez Teşkilatı’nda Genel İdare Hizmetleri Sınıfı 8’inci dereceli kadroda görev yapmak üzere 22 Avrupa Birliği İşleri Uzman Yardımcısı alınacağı açıklandı.

Haber albümü için resme tıklayın

Devlet Personel Başkanlığı'nın resmi internet sitesi üzerinden yayınlanan ilanda " Avrupa Birliği Başkanlığı; Avrupa Birliği İşleri Uzmanlığı Yönetmeliği kapsamında Merkez Teşkilatı’nda Genel İdare Hizmetleri Sınıfı 8’inci dereceli kadroda görev yapmak üzere öğrenim dalları itibariyle kadro dağılımı TABLO I’de gösterilen toplam 22 Avrupa Birliği İşleri Uzman Yardımcısı alacaktır." ifadelerine yer verildi.

SINAVA KATILMA KOŞULLARI

a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak,

b) Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak,

c) En az dört yıllık lisans eğitimi veren Hukuk, Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler, Veteriner, ve İletişim Fakülteleri ile fakültelerin Avrupa Birliği, Gıda Mühendisliği bölümleri ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından onaylanmış yabancı fakültelerden mezun olmak,

ç) Sınavın yapılacağı yılın ocak ayının birinci günü itibariyle otuz beş (35) yaşını doldurmamış olmak,

d) ÖSYM tarafından 2018 - 2019 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı’ndan (KPSS) aşağıdaki tabloda (Tablo I) belirtilen bölümler ile ilgili puan türlerinde asgari puanı almış olmak kaydıyla; müracaat edenlerin en yüksek puandan başlanarak sıralanması neticesinde; alınacak Uzman Yardımcısı sayısının 10 katı aday arasına girmiş olmak, (son sıradaki aday ile eşit puana sahip adaylar da yazılı sınava çağrılırlar),

e) Sınav başvurusunun son gününe kadar geçerliliğe sahip Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavı’ndan (YDS) İngilizce, Fransızca veya Almanca dillerinden birinde en az (B) düzeyinde puan almış olmak veya buna denk kabul edilen uluslararası geçerliliği bulunan bir belgeye sahip olmak, (Yabancı dil puan veya seviye değerlendirmeleri Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı’nın Yabancı Dil Sınavları Eşdeğerlikleri tablosuna göre yapılacaktır. Yabancı dil düzeyine ilişkin belgelerin geçerlilik süresi sınav başvurusunun son günü dikkate alınarak hesaplanır. Yabancı dil yeterliliğine ilişkin belgelerden, YDS belgesinin geçerlik süresi beş yıl, diğer belgelerin geçerlik süresi ise iki yıldır.)

BAŞVURU TARİHİ VE ŞEKLİ

Başvurular; 23.12.2019 Pazartesi günü saat 09.30’da başlayacak ve 10.01.2020 Cuma günü mesai bitiminde (18.00) sona erecektir. Başvurular aşağıda yer alan iki yöntemden biri kullanılarak yapılabilecektir:

a) “T.C. Avrupa Birliği Başkanlığı / Yönetim Hizmetleri Dairesi Başkanlığı Mustafa Kemal Mah. 2082. Cadde No:5 06530 Çankaya/ANKARA” adresine şahsen,

b) Yukarıda belirtilen adrese posta (iadeli taahhütlü) veya kargo yoluyla. 10.01.2020 tarihinden sonra yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır. Posta veya kargo yoluyla yapılan başvurularda, başvuru için istenen belgelerin Başkanlık Genel Evrak Birimine en geç 10.01.2020 Cuma günü mesai bitimine (18:00) kadar ulaştırılması gerekmektedir. Posta veya kargodaki gecikmeler nedeniyle belirtilen süreden daha sonra gelen başvurular işleme alınmayacaktır.

GEREKLİ BELGELER

Şahsen, posta veya kargo yolu ile başvuru yapacak adaylardan talep edilecek belgeler aşağıda yer almaktadır:

a) Başkanlığımız Yönetim Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’ndan veya Başkanlığın internet sayfasından (www.ab.gov.tr) temin edilecek ve başvuru sahibi tarafından eksiksiz doldurulmuş, fotoğraf yapıştırılmış Uzman Yardımcılığı Sınavı İş Talep Formu,

b) Yükseköğrenim diplomalarının veya mezuniyet belgelerinin (yabancı ülkelerdeki fakültelerden veya yüksekokullardan mezun olan adaylar için denklik belgesi ile birlikte) fotokopisi,

c) KPSS sonuç belgesi, ç) YDS veya buna denk kabul edilen ve uluslararası geçerliliği olan sonuç belgesi,

d) T.C. Kimlik Numarası beyanı,

e) 3 adet vesikalık fotoğraf,

f) Sağlıkla ilgili olarak görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumun bulunmadığına dair başvuru sahibine ait yazılı beyan,

g) Sabıka kaydına dair başvuru sahibine ait yazılı beyan,

h) Kendi el yazılarıyla yazdıkları kısa özgeçmişleri (Kompozisyon biçiminde ve bir sayfayı geçmeyecek şekilde),

i) Erkek adayların askerlik ile ilişiği olmadığına dair başvuru sahibine ait yazılı beyanı Yazılı sınava girmeye hak kazanan adaylara ait liste 28.02.2020 tarihinde Başkanlığımız resmi web sitesinde ilan edilecek olup adaylara ayrıca tebligat yapılmayacaktır. (www.ab.gov.tr) Yazılı Sınava kabul edilen adaylar, adlarına düzenlenmiş SINAV GİRİŞ KARTLARI’nı, Avrupa Birliği Başkanlığı’ndan 06.03.2020 Cuma günü mesai saati bitimine (18:00) kadar şahsen müracaat ederek imza karşılığında teslim alabilecektir. Sınav Giriş Kartlarını belirtilen tarihe kadar teslim almayan adaylar yazılı sınav saatinden önce sınav salonu girişinden kartlarını temin edebilirler.

Sınav tarihleri, atama bilgileri ve değerlendirme ile ilgili tüm soruların cevapları için başvuru kılavuzunu inceleyebilirsiniz.

20 Ara 2019 - 07:57 - A Grubu


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.
Anket Memur Ve Personel Alımlarında Yaş Şartı Esnetilmeli mi?