Diyanet İşleri Başkanlığı Müfettiş Yardımcılığı Alımı(1 Aralık 2012)

Diyanet İşleri Başkanlığı Müfettiş Yardımcılığı Alımı   T.

 

Diyanet İşleri Başkanlığı Müfettiş Yardımcılığı Alımı

 

T.C. BAŞBAKANLIK

 

Diyanet İşleri Başkanlığı

 

Rehberlik ve Teftiş Başkanlığı

 

MÜFETTİŞ YARDIMCILIĞI SINAV İLANI

 

Diyanet İşleri Başkanlığı...

 

Diyanet İşleri Başkanlığı Müfettiş Yardımcılığı Alımı

 

T.C. BAŞBAKANLIK

 

Diyanet İşleri Başkanlığı

 

Rehberlik ve Teftiş Başkanlığı

 

MÜFETTİŞ YARDIMCILIĞI SINAV İLANI

 

Diyanet İşleri Başkanlığı, Rehberlik ve Teftiş Başkanlığındaki genel idare hizmetleri sınıfına ait 7. derece 6 adet müfettiş yardımcılığı kadrosuna sınavla eleman alınacaktır.

 

I. SINAVA KATILACAKLARDA ARANAN ŞARTLAR:

 

1) 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartlara ek olarak aşağıdaki özel şartları taşımak.

 

a) En az lisans düzeyinde dini yükseköğrenim görmüş olmak,

 

b) Sınavın yapıldığı tarihte 35 yaşını doldurmamış olmak,

 

c) Başkanlık teşkilatında vaizlik, dengi ve üstü görevlerde en az 2 yıl görev yapmış olmak ve sınav ilan tarihinde Başkanlık teşkilatında çalışıyor olmak,

 

ç) A Grubu kadrolara atanacaklar için yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından en az 70 (yetmiş) puan almış olmak (21/05/2011 tarihinden önce Diyanet İşleri Başkanlığındaki kadrolara ilgili mevzuatı gereğince atanmış olanlarda bu şart aranmaz),

 

d) Sağlık durumu her türlü iklim şartlarında müfettişlik yapmaya elverişli olmak.

 

2) Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinde belirtilen ortak nitelik şartını taşımak.

 

3) Müfettiş yardımcılığı yarışma sınavında iki defa başarısız olanlar, bir daha bu sınava katılamazlar.

 

4) Aylıktan kesme ve üstü disiplin cezası almamış olmak.

 

II. BAŞVURU SIRASINDA İSTENİLEN BELGELER:

 

1) Müfettiş Yardımcılığı sınavına girmek isteyenler, duyuruda yazılı süre içinde bir dilekçe ile Diyanet İşleri Başkanlığına başvururlar. Dilekçeye, isteklinin yazışma adresi yazılır ve aşağıdaki bilgi ve belgeler eklenir:

 

a) Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası.

 

b) Erkek adayların askerlikle ilişiği olmadığına dair yazılı beyanı.

 

c) Diploma veya mezuniyet belgesinin aslı veya Başkanlıkça onaylı örneği.

 

ç) İki adet vesikalık fotoğraf.

 

d) Adli sicil kaydına dair yazılı beyan.

 

e) Adayın öğrenim gördüğü okulları, daha önce yaptığı iş ve görevleri, bildiği yabancı dil ve seviyesini, varsa katıldığı sosyal faaliyetler ile gerekli gördüğü diğer bilgileri içeren, kendi el yazısıyla yazılmış öz geçmiş.

 

III. SINAV KONULARI VE ŞEKİLLERİ:

 

Müfettiş Yardımcılığı sınavı, yazılı ve sözlü olarak yapılır. Yazılı sınavda başarılı olamayanlar sözlü sınava alınmazlar.

 

Yazılı sınav şu konularda yapılır: Türkiye Cumhuriyeti Anayasası, 633 Sayılı Diyanet İşleri Başkanlığı Kuruluş ve Görevleri Hakkında Kanun ile Başkanlığın Diğer Mevzuatı, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu, 4483 Sayılı Memurlar ve Diğer Kamu Görevlilerinin Yargılanması Hakkında Kanun, 5237 Sayılı Türk Ceza Kanunu, 5271 Sayılı Ceza Muhakemesi Kanunu, Türkçe Kompozisyon ve Arapça.

 

Sözlü sınav şu konulardan yapılır: Kuran-ı Kerim Tilaveti ve Anlamı, Tefsir, Hadis, Akaid, Fıkıh, Siyer-i Nebi, Türk-İslam Tarihi, Genel Kültür ve Yazılı Sınav Konuları.

 

Yazılı sınav sırasında kimlik tespitinde kullanılmak üzere nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaport gibi fotoğraflı bir kimlik belgesinin bulundurulması gerekir.

 

IV. BAŞVURU ŞEKLİ:

 

Başvurular, istenen belgelerle birlikte, en geç 04/01/2013 Cuma günü Saat 18:00e kadar Diyanet İşleri Başkanlığı Rehberlik ve Teftiş Başkanlığına bizzat veya posta ile yapılır. Postadaki gecikmeler dikkate alınmaz.

 

V. SINAV TARİHİ VE YERİ:

 

Giriş sınavının yazılı bölümü; 15/01/2013 Salı günü Saat: 14.00de Diyanet İşleri Başkanlığında yapılacak, yazılı sınavı kazananlara sözlü sınav tarihi ve yeri ayrıca bildirilecektir.

 

VI. MÜRACAAT ADRESİ

 

Diyanet İşleri Başkanlığı, Üniversiteler Mahallesi Dumlupınar Bulvarı No: 147/A 06800 Çankaya/Ankara

01 Ara 2012 - 23:45 - A Grubu


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.
Anket Memur Ve Personel Alımlarında Yaş Şartı Esnetilmeli mi?