Ziraat Bankası servis görevlisi alım ilanı

Ziraat Bankası servis görevlisi alıyor.

Ziraat Bankası servis görevlisi alıyor.İşre aranılan özellikler.

SERVİS GÖREVLİSİ

Görev Tanımı

Bankacılık hizmet ve faaliyetlerini T.C. Ziraat Bankası A.Ş.’nin mevzuatına ve iş akışlarına uygun olarak yürütmek üzere görevlendirilecektir.

Sınava Katılma Genel...
Ziraat Bankası servis görevlisi alıyor.İşre aranılan özellikler.

SERVİS GÖREVLİSİ

Görev Tanımı

Bankacılık hizmet ve faaliyetlerini T.C. Ziraat Bankası A.Ş.’nin mevzuatına ve iş akışlarına uygun olarak yürütmek üzere görevlendirilecektir.

Sınava Katılma Genel Şartları
1. Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak,
2. Kamu haklarından mahrum bulunmamak,
3. Taksirli suçlar ve aşağıda sayılan suçlar dışında tecil edilmiş hükümler hariç olmak üzere, ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis veyahut affedilmiş olsalar bile Devletin şahsiyetine karşı işlenen suçlarla, zimmet, ihtilas, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanma, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyeti kırıcı suçtan veya istimal ve istihlak kaçakçılığı hariç kaçakçılık, resmi ihale ve alım satımlara fesat karıştırma, kara para aklama, Devlet sırlarını açığa vurma, vergi kaçakçılığı veya vergi kaçakçılığına teşebbüs ya da iştirak suçlarından dolayı hükümlü bulunmamak,
4. 01.01.1981 ve sonrası doğumlu olmak,
5. İşin gerektirdiği sağlık koşullarına sahip olmak ve yurdun her yerinde devamlı görev yapmasına engel bulunmadığını resmi sağlık kurulu raporu ile tevsik etmek,
6. Bankalar Kanunu’na göre Bankalarda çalışması yasaklanmamış olmak,
7. İşe alım tarihi itibarıyla askerlik görevini yapmış veya erteletmiş olmak ya da askerlikle ilişkisi bulunmamak,
8. Diğer resmi ve özel kurum veya kuruluşlara mecburi hizmet yükümlülüğü bulunmamak veya mecburi hizmet borcunu ödemeyi kabul etmiş olmak, gerekmektedir.

Sınava Katılma Özel Şartları Servis Görevlisi

Öğrenim

Üniversitelerin 4 yıllık eğitim veren Fakülte veya Yüksekokullarının aşağıda yer alan bölümleri ile bunlara denkliği yetkili makamlarca onaylanmış yabancı ülkelerdeki Fakülte ve Yüksekokulların bu bölümlerinin birinden mezun olmak,

Sınav

ÖSYM tarafından 2008 ve 2009 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavında (KPSS) “KPSSP2, KPSSP3, KPSSP4, KPSSP5, KPSSP8”, puan türlerinin birinden 70 ve üzeri puan almış olmak gerekmektedir.

Başvuru Yöntemi ve Süresi

Sınav başvuruları sadece internet aracılığıyla yapılacak olup şahsen veya posta ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

1. Bankamız internet sayfasında (www.ziraatbank.com.tr) bulunan İş Başvuru formuna T.C. Kimlik Numaranız ve tarafınızca belirlenen şifre ile giriş yaptığınızda kontrol amaçlı adınız ve soyadınız ekrana gelecektir. Bilginin şahsınıza ait olması halinde “Devam Butonu”nu kullanarak başvuru işlemine başlanılacaktır.

2. Formda yer alan fotoğraf ekle butonu aracılığıyla, 302 X 362 boyutunda (JPEG) formatında (son 6 ay içinde çekilmiş, başı açık, şahsınızı kolaylıkla tanıtabilecek nitelikteki) vesikalık fotoğrafınızı sisteme yüklemeniz gerekecektir.

3. Formun pozisyon seçimi ekranından “Servis Görevlisi“ seçilecek ve ekteki listeden sadece bir Şube/Bölge Başkanlığı tercihinde bulunulacaktır.

4. Formda yer alan alanların doğru ve eksiksiz doldurulması gerekmektedir.

5. Formda beyan ettiğiniz özgeçmiş bilgilerinin sınav başvuru koşullarına uymaması halinde başvurunuz sistem tarafından engellenecektir.

6. Formda belirttiğiniz KPSS yılı ve puan türüne göre puanınız ÖSYM veri tabanından otomatik olarak yüklenecektir. Ayrıca puan girişi yapmanız gerekmemektedir.

SERVİS GÖREVLİSİ

7. Tüm adayların müracaatları bittikten sonra, başvurularınız değerlendirilecektir. Aranan nitelikleri taşımadığı anlaşılan adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır. Ayrıca, gerçeğe aykırı beyanda bulundukları tespit edilenlerin sınavları geçersiz sayılarak atamaları yapılmayacak, ataması yapılmış olanların atamaları iptal edilecektir.

Yanlış bilgi veren veya bazı bilgileri gizlediği anlaşılan aday, bundan doğacak sorumlulukları peşinen kabul etmiş sayılır ve gerçek dışı beyanla işe alımdan dolayı Banka’nın uğrayabileceği her türlü zarardan sorumlu olur.

Başvurular 11.09.2009 Cuma günü başlayacak ve 25.09.2009 Cuma günü saat 18.00’de sona erecektir.

Değerlendirme ve Mülakata Çağırma

Müracaatı kabul edilen adaylardan her Şube/Bölge Başkanlığı için ayrı ayrı olmak üzere en yüksek puandan başlanarak sıralanmak suretiyle aday listeleri oluşturulacak, o Şube/Bölge Başkanlığı için tercihte bulunan adaylardan, o Şube/Bölge Başkanlığı için belirlenen kontenjanın 4 (dört) katı sayıda aday (son adayla aynı puanı alan tüm adaylar) İnsan Kaynakları Daire Başkanlığınca mülakata çağırılacaktır. Mülakat tarihi, yeri ve yanlarında getirecekleri belgeler mülakata hak kazanan adaylara Bankamız internet sitesinde ilan yoluyla duyurulacaktır.

Nihai Değerlendirme

Adaylar İnsan Kaynakları Yönetimince oluşturulacak komisyon tarafından değerlendirilmek üzere mülakata alınacaktır. Mülakatta 70`in altında puan alanlar başarısız sayıldıklarından başarı sıralamasına dahil edilmeyecek ve bu adaylar için nihai başarı notu hesaplaması yapılmayacaktır.

Mülakatta 70 ve üstünde puan alan aday tarafından seçilen KPSS puanı ile mülakat notunun ortalaması alınarak bulunacak not adayın nihai başarı notu olacaktır. Her bir Şube/Bölge Başkanlığını tercih eden adaylar o Şube/Bölge Başkanlığı için en yüksekten aşağı doğru puanlarına göre sıralanacak ve kontenjan kadar asil ve yedek adaylar belirlenecektir. Oluşturulan listeler Bankamız internet sitesinde ilan edilecektir.

Atama

Kazanan adayların kendilerine bildirilen tarihe kadar istenilen belgelerle birlikte müracaat etmeleri halinde tercih ettikleri Şube/Bölge Başkanlığına atamaları yapılacaktır. Müracaat etmeyen adayların yerine, o Şube/Bölge Başkanlığı için yedek aday listesinden en yüksek puan alandan başlamak üzere atama yapılacaktır. Ataması yapılarak göreve başlayanlar atandıkları Şube/Bölge Başkanlığında en az 5 yıl süre ile (yer değişikliği talep edilemeyecektir) görev yapacaklardır.

www.kpsscafe.com.tr

13 Eyl 2009 - 00:00 - KPSSgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.Anket Kamuya Memur Ve Personel Alımlarında Mülakat Kaldırılmalı mı?