Adnan Menderes Üniversitesine Öğretim Görevlisi Alımı(9 Ekim 2012)

T.

 

 

 

 

T.C. ADNAN MENDERES ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN

 

Üniversitemize bağlı birimlerde istihdam edilmek üzere, 2547 Sayılı Kanunun ilgili maddeleri ve 31.07.2008 tarih ve 26953 Sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Öğretim Üyesi...

 

 

 

 

T.C. ADNAN MENDERES ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN

 

Üniversitemize bağlı birimlerde istihdam edilmek üzere, 2547 Sayılı Kanunun ilgili maddeleri ve 31.07.2008 tarih ve 26953 Sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Naklen veya Açıktan Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik ve yönetmelikte değişiklik yapılmasına dair 19.09.2009 tarih ve 27354 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan yönetmelik hükümleri uyarınca araştırma görevlisi alınacaktır.

 

BAŞVURUDA GENEL ŞARTLAR

 

1-657 Sayılı Kanunun 48.maddesinde belirtilen genel şartları taşımak.

 

2-Merkezi sınavdan (ALES) (atama yapılacak programın lisans / önlisans eğitimine hangi alanda öğrenci alıyorsa o alanda) en az 70 puan almış olmak.

 

3-Kamu Personeli Yabancı Dil Bilgisi Seviyesi Tespit Sınavından (KPDS) veya Üniversitelerarası Kurul Yabancı Dil Sınavından (ÜDS) en az 50 puan veya eşdeğerliliği Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak.

 

4-Yabancı ülkelerden alınan diplomaların denkliğinin onaylanmış olması gereklidir.

 

ÖZEL ŞARTLAR

 

1-Son başvuru tarihi itibariyle 35 yaşından gün almamış olmak.

 

MUAFİYETLER

 

Doktorasını tamamlamış olanlar, 29/6/2009 tarihli ve 2009/15153 sayılı Bakanlar Kurulu Kararıyla yürürlüğe konulan Tıpta ve Diş Hekimliğinde Uzmanlık Eğitimi Yönetmeliği hükümlerine göre uzmanlık eğitimini tamamlayanlar, meslek yüksekokullarının Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen uzmanlık alanlarına atanacaklar, bu yönetmelik yürürlüğe girdiği tarihte Yükseköğretim Kurumlarında bu kadro unvanlarında çalışmakta olanlar ile yükseköğretim kurumlarından ayrılan öğretim elemanlarının çalışmakta oldukları yükseköğretim kurumlarında veya başka yükseköğretim kurumlarında öğretim elemanı kadrolarına başvurularında, merkezi sınav; Öğretim Üyesi Yetiştirme Projesi kapsamında, Yükseköğretim Yürütme Kurulu kararı ile belirlenen araştırma görevlisi kontenjanlarına yapılacak başvurular ile meslek yüksekokullarının öğretim elemanı kadrolarına başvurularında ise yabancı dil şartı aranmaz.

 

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER

 

1-Adayın başvuracağı Fakülte, Anabilim Dalı, yazışma adresi ve telefon numarasını belirten dilekçesi,

 

2-Özgeçmiş,

 

3-Nüfus cüzdanı fotokopisi,

 

4-Onaylı Lisans/Yüksek Lisans mezuniyet belgesi ve Transkript,

 

5.Yüksek Lisans veya Doktora öğrenci belgesi (Son bir ay içerisinde alınmış olmalı)

 

6-İki adet fotoğraf,

 

7-ALES Belgesi (son üç yılda alınmış olması),

 

8-Yabancı Dil Belgesi (KPDS, ÜDS veya Muadili),

 

9-Hizmet Belgesi (Halen bir kamu kurumunda çalışmakta olanlar ile ayrılmış olanlar getireceklerdir. )

 

BAŞVURU

 

1-İlan edilen kadrolardan sadece bir kadroya başvuru yapılabilecektir.

 

2-İlan süresi içerisinde şahsen veya posta yoluyla başvurulabilir. Süresi içinde yapılmayan başvurular, eksik belgeli dosyalar ile yapılan başvurular ve postada meydana gelen gecikmeler dikkate alınmayacaktır.

 

Başvuru Adresi : Adnan Menderes Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanlığı Güney Kampus / AYDIN

 

Başvuru ile ilgili tüm duyurular http://www.akademik.adu.edu.tr/fakulte/ziraat adresinden ilan edilecektir

 

 

Süt Teknolojisi veya Gıda Mühendisliği Anabilim Dalında Yüksek Lisans Yapmış Olmak.

Araştırma Görevlisi

1

22 Ekim 2012


09 Ekim 2012 - Akademik


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.