Şırnak Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı

Şırnak Üniversitesi aşağıdaki bölümlere yardımcı doçent alımında bulunacak.

Şırnak Üniversitesi aşağıdaki bölümlere yardımcı doçent alımında bulunacak.

ŞIRNAK ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN

Üniversitemiz birimlerine, 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği'nin ilgili maddeleri gereğince Öğretim Üyesi alınacaktır. Adayların 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48'inci maddesindeki genel şartları taşımaları gerekmektedir.
1- Atamalarda, Üniversitemiz Senatosunca kabul edilen ve Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca onaylanan "Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma İlkeleri"ndeki esaslar uygulanacaktır.
2- 2547 Sayılı Kanun'un 23. maddesine göre Yardımcı Doçent kadrolarına başvuracak adayların, bilimsel çalışmalarını ve yayınlarını kapsayan 4 (dört) nüsha dosya ile birlikte, Anabilim Dalını ve yabancı dilini belirten dilekçelerine ilave olarak, noterden veya resmi kurumlarca onaylanmış Lisans, Yüksek Lisans, Doktora, Uzmanlık Belgesi veya Sanatta Yeterlilik Belgesi, Nüfus Cüzdanı Fotokopisi ile birlikte özgeçmiş, yayın listesi ve kamu kuramlarında çalışmış ya da halen çalışmakta olanların hizmet belgeleri ekleyerek ilgili birimlere (Fakülteye) teslim etmeleri gerekmektedir. Yardımcı Doçent kadrolarına başvuran tüm adaylar 2547 Sayılı Kanun'un 23. Maddesinin (b) fıkrasının 2 numaralı bendinde belirtilen yabancı dil sınavına tabii tutulacaktır.
*Son başvuru tarihi ilanın yayın tarihi İtibariyle 15. günü mesai bitimidir. Süresi İçinde yapılmayan ve postayla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Duyuru Başlama tarihi

06.11.2015

Son Başvuru tarihi

20.11.2015

Yardımcı Doçent Adayları İçin Yabancı Dil Sınavı tarihi

23.11.2015

Yabancı Dil Sınavının Sonuçlarının Açıklanma tarihi

23.11.2015

Sınav Yeri: Şırnak Üniversitesi Rektörlük Binası

NOT: -Müracaatların tamamlanmasını müteakiben Rektörlüğümüzce oluşturulan bilimsel dosya inceleme Komisyonunca, atanma kriterlerine uymadığı tespit edilen

başvurular geçersiz sayılacaktır.

ÖĞRETİM ÜYESİ AKADEMİK PERSONEL LİSTESİ

BİRİM

BÖLÜM

ANABİLİM DALI

UNVAN

SAYI

DER

AÇIKLAMA

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

İktisat

İktisadi Gelişme ve Uluslararası İktisat

Yrd. Doç.

1

5

İhracatın Kalitesini Etkileyen Faktörler Üzerinde Doktora yapmış olmak.

Mühendislik

Fakültesi

Enerji Sistemleri Mühendisliği

Yenilenebilir Enerji Sistemleri

Yrd. Doç.

1

1

Termodinamiğin Entropi Yasası ve Yüksek Enerji Alanında Doktora yapmış olmak.

06 Kas 2015 - 09:18 - Akademik


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.
Anket Memur Ve Personel Alımlarında Yaş Şartı Esnetilmeli mi?