Erdoğan Onayladı! Memurların İkramiye Sorunu Çözülüyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Afrika ziyareti dönüşünde memur emeklilerinin merakla beklediği kanunu onayladı.

Cumhurbaşkanından İmza Geldi! Memurların İkramiye Sorunu Çözülüyor 

Cumhurbaşkanı Sn. Recep Tayyip Erdoğan, afrika ziyaretinin dönüşünde ilk iş olarak emekli memurların merakla beklediği Türkiye Cumhuriyeti Emekli Sandığı Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun'u onayladı. Erdoğan'ın onayladığı kanun resmi gazete'de yayımlandıktan sonra yürürlüğe girdi. Bu kanunla birlikte 30 yıldan fazla hizmeti bulunduğu halde 30 tam yıl üzerinden emekli ikramiyesi alan memurların mağduriyetleri giderilecek. Ödemeler SGK tarafından başvurular toplandıktan ve incelemeler bittikten sonra yapılacak. Ödemelerin 7500 liraya kadar olan kısmının ilk üç ay içerisinde yapılması, geri kalan kısımlarınınsa her sene belirli miktarlara bölünerek yapılması bekleniyor.

Konuyla ilgili daha önce yaptığımız haberlerde de belirttiğimiz üzere 30 yıldan fazla hizmeti olduğu halde 30 tam hizmet yılı üzerinden emekli ikramiyesi alan kişilerin SGK'ya durumlarını bildirmeleri ve başvuru yapmaları gerekiyor. Aksi halde bu imkandan faydalanamayacaklar...

Kamu haberleri, gündem haberleri, ekonomi haberleri ve daha fazlasını yakından takip edebilmek için kpss cafe mobil uygulamasını indirmeyi unutmayın.

KPSSCAFE.COM.TR - ANKARA

27 Ocak 2017 - Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.