Hava Kuvvetleri Komutanlığı Sözleşmeli Subay İlanı

HAVA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI SÖZLEŞMELİ SUBAY BAŞVURU KILAVUZU 1.

HAVA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI
SÖZLEŞMELİ SUBAY BAŞVURU KILAVUZU
1. BAŞVURU İÇİN ADAYLARDA ARANACAK NİTELİKLER:
a. T.C. vatandaşı olmak (Bayanlar sadece Uzman ve Pratisyen Tabip ile Eczacı sınıflarına başvuru yapabilecektir.)
b. Aşağıda kaynak olarak belirtilen en az 4 yıl süreli...

HAVA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI

SÖZLEŞMELİ SUBAY BAŞVURU KILAVUZU

1. BAŞVURU İÇİN ADAYLARDA ARANACAK NİTELİKLER:

a. T.C. vatandaşı olmak (Bayanlar sadece Uzman ve Pratisyen Tabip ile Eczacı sınıflarına başvuru yapabilecektir.)

b. Aşağıda kaynak olarak belirtilen en az 4 yıl süreli fakülte/yüksekokullardan birini kendi nam ve hesabına bitirmiş olmak (21 EKİM 2011 tarihine kadar mezun olacakların başvuruları da kabul edilecektir),

c. Düzeltilmemiş nüfus kaydına göre lisans öğrenimini yapmış/yapmakta olanlar için 27 (04 NİSAN 1984 ve daha sonra doğanlar), lisansüstü öğrenimini tamamlamış olanlar için ise 32 (04 NİSAN 1979 ve daha sonra doğanlar) yaşından büyük olmamak,

ç. Cezaları ertelenmiş, seçenek yaptırımlardan birisine çevrilmiş, genel ya da özel af kanunları kapsamına girmiş veya haklarında hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmiş olsa dahi kanunda belirtilen suçlardan birisinden mahkum olmamak,

d. Askerliğini yapmamış veya 1076 Sayılı Kanun hükümlerine göre yedek subay, kısa dönem erbaş olarak askerliğini yapıyor veya terhis edilmiş olmak,(askerliğini uzun veya kısa dönem er olarak yapanların/yapmakta olanların başvuruları kabul edilmeyecektir.)

e. Hakkında "Yedek Subay Olamaz." kararı bulunmamak,

f. Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak ve herhangi bir kamu veya özel kuruluşa karşı hizmet yükümlülüğü ve tazminat borcu olmamak,

g. Askeri okullardan ve Türk Silahlı Kuvvetlerinden her ne sebeple olursa olsun ilişiği kesilmemiş

olmak,

ğ. Öğrenimlerini yurt dışında bitirenlerin diplomalarının denkliği onaylanmış olmak,

h. TSK Sağlık Yeteneği Yönetmeliği sağlık kriterlerini karşılamak ve boyu en az erkek adaylar için 168 cm., bayan adaylar için 157 cm.olmak.

2. BAŞVURU ŞEKLİ VE TARİHİ:

a. Nitelikleri uygun olan adayların başvurularını sadece internet yolu ile http://www.tekok.edu.tr/ adresine en geç 03 HAZİRAN 2010 saat: 12.00'a kadar yapmaları gerekmektedir.

b. Başvuru tarihini geçiren ve nitelikleri uygun olmayanların müracaatlarına kesinlikle işlem yapılmayacaktır.

c. Sınav ve seçim aşamaları tarihleri internet adresimizden bildirilecek olup, adayların adreslerine çağrı mektubu gönderilmeyecektir. Bu sebeple internet adresimizi takip etmeniz mağduriyetinizi engelleyecektir.

ç. Başvuru, sınav, seçim aşamaları ve diğer hususlar hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için http://www.tekok.edu.tr/ adresini ziyaret ediniz.

3. SINAV VE SEÇİM AŞAMALARI:

a. 02-03 TEMMUZ 2011 tarihlerinde yapılacak olan Genel Kültür ve Genel Yetenek/Meslek Bilgisi Sınavları için tespit edilen baraj notu ve üzerinde not almak,(İngilizce Öğretmenliği sınıfında istihdam edilecek adaylar için meslek bilgisi sınavı; dinleme, okuma, konuşma ve yazma branşlarından oluşmaktadır.)

b. Mühendis, Öğretmen, Personel, Uzman/Pratisyen Tabip, Diş Tabibi, Eczacı ve Sağlık sınıflarında istihdam edilecek adaylar için yapılacak olan Genel Kültür ve Meslek Bilgisi, diğer sınıflar için yapılacak olan Genel Kültür ve Genel Yetenek sınavlarından başarılı olmak.

c. 12-16 EYLÜL 2011 tarihleri arasında bir gün süreyle yapılacak olan seçim aşamalarından (ön sağlık muayenesi, fiziki yeterlilik değerlendirme testi, mülakat ve nihai karar komisyonu) başarılı olmak,

c. Sevk edileceği askeri hastaneden "Sınıfında Muvazzaf/Sözleşmeli Subay Olur" kurul kararlı sağlık raporu almış olmak,

ç. Hakkında yapılacak güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanmak.

NOT: Adayların 2010 ve 2011 yılı Kamu Personeli Yabancı Dil Sınavı (KPDS) notları performans puanı hesaplamasında dikkate alınacaktır.

Bu kılavuz genel bilgi amaçlı hazırlanmış olup Hava Kuvvetleri Komutanlığının her türlü değişiklik yapma hakkı saklıdır.

Başvuru koşullarını okumak için tıklayınız.

Başvuru yapmak için tıklayınız!

11 Nis 2011 - 10:33 - KPSS


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.
Anket En çok KADRO hangi bölüm mezunlarına verilmelidir ?