Dışişleri Bakanlığı'nda Personel Açığı Oluştu, Yeni Memur Alımları Yapılacak

Dışişleri Bakanlığı'nda bilgilendirme toplantısı düzenleyen ve gündemdeki konulara ilişkin açıklamalarda bulunan Aksoy, personel alımlarından, gündemdeki Afrin operasyonuna bir çok konuda önemli konuya değindi.

Dışişleri Bakanlığı'nda Personel Açığı Oluştu, Yeni Alımlar Yapılacak

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, Amerika Birleşik Devletleriyle kurulacak ortak mekanizmayla ilgili görüşmelerin sürdüğünü açıkladı.

Dışişleri Bakanlığı'nda bilgilendirme toplantısı düzenleyen ve gündemdeki konulara ilişkin açıklamalarda bulunan Aksoy, Afrin'de devam eden Zeytin Dalı Harekatında şimdiye kadar hiç bir sivilin hayatını kaybetmediğini, bazı çevreler tarafından kara propaganda yapılmaya çalışıldığını söyledi.

ABD ile oluşturulacak ortak mekanizma ile ilgili de açıklamalarda bulunan Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Aksoy, "Çalışma gruplarından ilki FETÖ ve konsolosluk konularına ayrılacak. İkincisi Suriye konusunda, yani DEAŞ ve diğer terörist grupların yenilgiye uğratılması için ileriye dönük iş birliği üzerinde durulacak. Bu kapsamda ABD'nin Menbiç'e ilişkin taahhüdünün nasıl yerine getirileceği, DEAŞ'tan kurtarılan bölgelerin nasıl istikrara kavuşturulacağı ve Suriye'de siyasi çözüm konusunda iş birliğinin nasıl yürütüleceği ele alınacak. 3. çalışma grubunun ana başlığını ise PKK ile ortak mücadele oluşturuyor. Biz bu çalışma gruplarını kesinlikle bir oyalama olarak görmüyoruz. Belli bir takvim içinde sonuç alınmasını istiyoruz." dedi.

Personel Alımları

Aksoy, FETÖ'nün hain darbe girişiminden sonra bakanlıktan  568 kişinin ihraç edildiğini yeni alımların yapılacağını söyledi. Aksoy, "Yapılan soruşturmalar sonucu 463'ü kariyer memuru olmak üzere 568 personel Bakanlıktan ihraç edildi. Bir personel açığı oluştu. Bunun giderilmesi için çalışmalar yapılıyor" dedi.

KPSSCAFE - ANKARA

21 Şubat 2018 - Kamu


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.