Stajyer Hazine Kontrolörlüğü Giriş Sınav İlanı

Hazine Müsteşarlığı Stajyer Hazine Kontrolörlüğü Giriş Sınavı yapacaktır.

Hazine Müsteşarlığı Stajyer Hazine Kontrolörlüğü Giriş Sınavı yapacaktır. Başvuranlar arasından KPSS P-40 puan türüne göre puanı en yüksek 100 aday belirlenecek ve bu adaylar tebligat yoluyla ve Hazine internet sitesinde ilan edilmek suretiyle sınav yeri ve saatleri de belirtilerek...
Hazine Müsteşarlığı Stajyer Hazine Kontrolörlüğü Giriş Sınavı yapacaktır. Başvuranlar arasından KPSS P-40 puan türüne göre puanı en yüksek 100 aday belirlenecek ve bu adaylar tebligat yoluyla ve Hazine internet sitesinde ilan edilmek suretiyle sınav yeri ve saatleri de belirtilerek Yazılı Sınava çağrılacaklardır.

T.C.

BAŞBAKANLIK

HAZİNE MÜSTEŞARLIĞI

HAZİNE KONTROLÖRLERİ KURULU BAŞKANLIĞI

STJ. HAZİNE KONTROLÖRLÜĞÜ GİRİŞ SINAVI İLANI

T.C. Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı Hazine Kontrolörleri Kurulu Başkanlığı’nca Stajyer Hazine Kontrolörlüğü Giriş Sınavı yapılacaktır. Giriş Sınavı; Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) sonuçlarına göre, Hazine Kontrolörleri Kurulu Başkanlığı’nca yapılacak “Yazılı” ve “Sözlü” sınavlardan oluşmaktadır. Giriş Sınavının yazılı aşaması 31 Ekim-1 Kasım 2009 tarihlerinde sabah ve öğleden sonraları dört ayrı bölümde yapılacaktır.

Sınava başvurabilmek için;

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinde yazılı genel şartları taşımak.

En az dört yıllık lisans eğitimi veren Hukuk, İktisat, Siyasal Bilgiler, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerinden veya bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen yabancı fakülte veya dört yıllık yüksek okullardan birini bitirmiş olmak,

ÖSYM tarafından 28-29 Haziran 2008 veya 27-28 Haziran 2009 tarihlerinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavına göre KPSS P-40 puan türünden 80 (Seksen) ve üstünde puan almış olmak ve KPSS sınavında yabancı dilden en az 60’ta 42 soruya doğru cevap vermiş olmak.

Sınavın açıldığı yılın Ocak ayı başında (01/01/2009 tarihi itibariyle) 30 yaşını doldurmamış bulunmak, (Askerliğini yapmış olanlar için bu sınıra askerlikte geçen süre eklenir)

Sağlık durumu Türkiye’nin her yerinde görev yapmaya, her türlü iklim ve yolculuk koşullarına elverişli olmak,

Erkek adaylar için askerliğini yapmış, muaf veya erteletmiş olmak,

Süresi içinde başvurmuş ve başvuru belgesi ile birlikte istenen diğer bilgi ve belgeleri Hazine Kontrolörleri Kurulu Başkanlığına iletmiş olmak.

Sınav Komisyonunca, başvuranlar arasından KPSS P-40 puan türüne göre puanı en yüksek 100 aday belirlenecek ve bu adaylar tebligat yoluyla ve Hazine internet sitesinde ilan edilmek suretiyle sınav yeri ve saatleri de belirtilerek Yazılı Sınava çağrılacaklardır.

Giriş Sınavına katılmak isteyenler; yüksek öğrenim belgesi veya bitirme belgesinin, KPSS Sınav Sonuç Belgesinin ve T.C. Kimlik Numarasını içeren geçerli Kimlik Belgesinin asılları veya Kurulca onaylı suretleri, fotoğraflı Aday Başvuru Formu ve iki adet yeni çekilmiş vesikalık fotoğraf ile Hazine Kontrolörleri Kurulu Başkanlığı’na müracaat edeceklerdir.

Kurul ve sınav hakkında ayrıntılı bilgileri içeren broşür ile Aday Başvuru Formu;

-Ankara‘da “İnönü Bulvarı No:36, Kat:19 Emek/ANKARA” adresindeki Hazine Müsteşarlığı Hazine Kontrolörleri Kurulu Başkanlığı’ndan,

-İstanbul‘da “İstiklal Cad. Balo Sokak, Oyal Han No:2, Kat:7 Beyoğlu/İSTANBUL” adresindeki İstanbul Grup Başkanlığı’ndan,

-İzmir‘de; “Gazi Bulvarı No:126/5, Basmane/İZMİR” adresindeki İzmir Grup Başkanlığı’ndan veya (http://www.hazine.gov.tr) internet adresinden temin edilebilir.

Adayların, başvuru ve kayıt işlemleri için en son 16 Ekim 2009 Cuma günü Saat:17:00′ye kadar Ankara’daki Hazine Kontrolörleri Kurulu Başkanlığı’na bizzat veya posta ile başvurmaları gerekmektedir. Postadaki gecikmeler dikkate alınmayacaktır.

www.kpsscafe.com.tr

19 Eyl 2009 - 00:00 - KPSSgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.Anket 2022 KPSS Lisans Sınavı İptal Edilmeli mi?