Türkiye Kızılay Derneği Müfettiş Yardımcılığı Alım İlanı (8 Kişi)

TÜRKİYE KIZILAY DERNEĞİ   MÜFETTİŞ YARDIMCILIĞI   GİRİŞ SINAVI DUYURUSU   SINAVA İLİŞKİN BİLGİLER   - Atama Yapılacak Kadro Unvanı ve Sayısı: Türkiye Kızılay Derneği Müfettiş Yardımcısı, 8 kişi,   - Hukuk.

TÜRKİYE KIZILAY DERNEĞİ

 

MÜFETTİŞ YARDIMCILIĞI

 

GİRİŞ SINAVI DUYURUSU

 

SINAVA İLİŞKİN BİLGİLER

 

- Atama Yapılacak Kadro Unvanı ve Sayısı: Türkiye Kızılay Derneği Müfettiş Yardımcısı, 8 kişi,

 

- Hukuk...

TÜRKİYE KIZILAY DERNEĞİ

 

MÜFETTİŞ YARDIMCILIĞI

 

GİRİŞ SINAVI DUYURUSU

 

SINAVA İLİŞKİN BİLGİLER

 

- Atama Yapılacak Kadro Unvanı ve Sayısı: Türkiye Kızılay Derneği Müfettiş Yardımcısı, 8 kişi,

 

- Hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakültelerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretimkurumlarından mezun olan 8 Müfettiş Yardımcısı,

 

Alınacaktır.

 

- Geçerli KPSS sınavları: 2012 - 2013 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavları.

 

- Yazılı Sınav Tarihi: 02 Şubat 2014 (Pazar Günü)

 

- Yazılı Sınava Başvuru Tarihleri: 02 Ocak 2014 tarihinde başlayıp, 17 Ocak 2014 tarihinde sona erecektir.

 

- Yazılı Sınavın Yapılacağı Yer: Zübeyde Hanım Kız Teknik ve Kız Meslek Lisesi Hacettepe Mahallesi Atatürk Bulvarı No:41 Sıhhiye/ANKARA

 

- Yazılı Sınava Başvuru Yeri ve Şekli: Türkiye Kızılay Derneği Teftiş Kurulu Başkanlığı (Meşrutiyet Cad. Konur 2 Sok. No:29/2 Çankaya/ANKARA adresine).Başvurular şahsen veya posta ile yapılabilir.Posta ile yapılacak başvurularda evrakların 17 Ocak 2014 günü mesai bitiminden önce belirtilen adrese ulaşmış olması gerekmektedir. Postadaki gecikmeler ve eksik belgeler ile yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.

 

- Sınav Giriş Başvuru Formu: Türkiye Kızılay Derneği Teftiş Kurulu Başkanlığının yukarıda belirtilen adresinden ya da www.kizilay.org.tr web sitesinden temin edilebilir.

 

- Sınava girecek adaylara Teftiş Kurulu Başkanlığınca, sınav zamanı ve yerini belirten fotoğraflı "Sınav Giriş Belgesi" verilir. Sınav giriş belgeleri, adayların haberleşme adreslerine posta ile gönderilecektir. Sınava girecek adaylar, sınav esnasında, bu belge ile birlikte kimlik tespitinde kullanılmak üzere, resmi makamlarca verilmiş geçerli bir kimlik belgesi bulundurmak zorundadırlar. Sınava katılabilme şartlarını haiz olmayanlara sınav giriş belgesi gönderilmeyecektir. - Müfettiş Yardımcılığı Giriş Sınavı Yazılı Bölümüne katılma hakkını elde eden adayların, yazılı bölümü kazanan adayların ve giriş sınavını kazanan adayların listesi www.kizilay.org.tr internet adresinde açıklanacaktır.

 

SINAVA BAŞVURU VE SINAVA KATILMA ŞARTLARI

 

Müfettiş yardımcılığı giriş sınavına katılabilmek için;

 

- Giriş sınavının yapılacağı 2014 yılının Şubat ayının ikinci günü itibariyle 30 yaşını doldurmamış olmak,

 

- En az dört yıllık eğitim veren yükseköğretim kurumlarının Hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakültelerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretimkurumlarından mezun olmak,

 

- Kızılay'ın Müfettiş Yardımcılığı sınavına daha önce bir defadan fazla girmemiş olmak,

 

- Askerliğini yapmış olduğuna dair yazılı belge,

 

- Adli sicil kaydı bulunmadığına dair yazılı belge,

 

- ÖSYM tarafından 2012-2013 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavında (KPSS);

 

Hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakültelerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretimkurumlarından mezun olanlar için; KPSSP40 puan türünden 70 ve üzerinde puan almak, sınava müracaat eden adaylar içerisinde en yüksek puanlı 80 kişi içerisinde bulunmak(2012 ve 2013 KPSS sınavları birlikte değerlendirilecek olup, son sıradaki adaya eşit puan alan adayların tümü sınava çağırılacaktır).

 

Süresi içerisinde başvurmuş ve başvuru belgesi ile birlikte istenilen diğer bilgi ve belgeleri Teftiş Kurulu Başkanlığına vermiş olmak,

 

şartları aranır.

 

YAZILI VE SÖZLÜ SINAVDA BAŞARILI SAYILMA ŞARTLARI

 

- Yazılı sınavda başarılı sayılmak için sınav konularının her birinden 100 tam puan üzerinden50 puandan az olmamak üzere ortalama en az 65 puan almak gerekir.

 

- Sözlü sınavda başarılı sayılabilmek için, sınav konularının her birinden100 tam puanüzerinden 50 puandan az olmamak üzere, ortalama en az 65 puan almak gerekir.

 

- Adayın, müfettiş yardımcılığı giriş sınavını başarmış sayılması için yazılı ve sözlü sınavların her birinden en az 65 puan alması şarttır.

 

Giriş sınavı notu; yazılı ve sözlü sınav notlarının ortalamasıdır. Başarı sırası bu nota göre tespit edilir.

 

Giriş sınavı notunun eşit olması halinde, yazılı sınav puanı yüksek olan adaya; yazılı sınavpuanının da eşit olması halinde, yabancı dil puanı yüksek olan adaya öncelik tanınır.

 

YAZILI SINAV KONULARI

 

a) Maliye: Maliye Teorisi ve Maliye Politikası, Vergi Teorisi ve Türk Vergi Sistemi, Kamu Maliyesi,

 

b) İktisat: Mikro ve Makro İktisat, İktisadi Düşünceler Tarihi, Para Teorisi ve Politikası, Türkiye Ekonomisi, Uluslararası İktisat ve İktisadi Kuruluşlar,

 

c) Hukuk: Anayasa Hukuku, İdare Hukukunun Genel Esasları ve İdari Yargı, Ceza Hukuku ve Ceza Muhakemeleri Usulünün Genel Esasları, Medeni Hukuk (Aile Hukuku ve Miras Hukuku Hariç), Borçlar Hukuku, Ticaret Hukuku (Deniz Ticareti ve Sigorta Hukuku hariç), Sosyal Güvenlik ve İş Hukuku,

 

ç) Muhasebe: Genel Muhasebe, Şirketler Muhasebesi, Maliyet Muhasebesi, Mali TablolarAnalizi,

 

d) Yabancı Dil: İngilizce, Fransızca, Almanca dillerinden birisi,

 

Yazılı sınavda başarılı olamayanlar sözlü sınava çağırılmazlar.

 

İlanen duyurulur.

07 Oca 2014 - 10:53 - A Grubugöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.Anket 1)2022 UEFA $ampiyonlar Ligi Finali Rusya'dan alınarak hangi ülkeye verilmiştir? ( Günün GÜNCEL bilgi sorusu )