Cumhurbaşkanı Maaşı Ne Kadar? Başkan Erdoğan'ın 2020 Maaşı Ne Kadar?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz gün milli dayanışma kampanyası başlatmış olup, bu kampanyaya 7 aylık maaşını bağışladığını belirtti. Haberimiz üzerinden Cumhurbaşkanı 2020 maaşı bilgilerine ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kimdir bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz gün milli dayanışma kampanyası başlatmış olup, bu kampanyaya 7 aylık maaşını bağışladığını belirtti. Haberimiz üzerinden Cumhurbaşkanı 2020 maaşı bilgilerine ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kimdir bilgilerine ulaşabilirsiniz.

30 Mart 2020 Pazartesi günü yaptığı ulusa sesleniş programı ile önemli açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, milli dayanışma kampanyası başlattığını açıkladı. Bu kampanya ya 7 aylık maaşını bağışladığını belirten Erdoğan'ın aylık maaşı ne kadar?

Cumhurbaşkanı maaşı 2020 ne kadar?

İnternet üzerinden alınan bilgiler neticesinde 2020 Cumhurbaşkanı maaşı 81 bin 250 lira olarak aktarılmıştır. Bu kapsamda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan milli dayanışma kampanyasına 568 bin 750 Tl bağışlamıştır.

Recep Tayyip Erdoğan Kimdir?

Rize'de kökleri bulunan Recep Tayyip Erdoğan, 26 Şubat 1954 tarihinde İstanbul'da doğdu. 1965 yılında Kasımpaşa Piyale İlköğretim Okulu'ndan mezun oldu ve lise öğrenimini 1973 yılında İstanbul İmam Hatip Okulu'nda (İmam Hatip Lisesi) tamamladı. Ek dersler için gerekli sınavları yapan Erdoğan, Eyüp Lisesi'nden de diploma aldı. 1981 yılında Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nden mezun oldu.

Erdoğan, gençliğinden beri siyasetle iç içe bir sosyal yaşam sürdürmeyi seçti. 1969'dan 1982'ye kadar genç yaşlarda ona takım çalışması ve ruhun önemini öğreten futbola da aktif olarak ilgi duydu. Bu yıllar, idealist bir genç olarak Erdoğan'ın sosyal ve ulusal sorunlarla ilgilenmeye ve aktif siyasete adım atmaya başladığı zamana denk geldi.

Lise ve üniversite yıllarında Ulusal Türk Öğrenci Derneği öğrenci branşında aktif sorumluluklar üstlenen Erdoğan, 1976 yılında MSP Beyoğlu Gençlik Şube Başkanlığına, MSP İstanbul Gençlik Başkanlığına seçildi. Aynı yıl şube. 1980 yılına kadar bu görevi sürdüren 12 Eylül döneminde siyasi partilerin kapatıldığı özel sektörde danışman ve üst düzey yönetici olarak görev yaptı.

Erdoğan, 1983 yılında kurulan Refah Partisi ile siyasi faaliyetlere geri döndü ve 1984 yılında Beyoğlu İlçe Refah Partisi Başkanlığına seçildi. 1985 yılında İstanbul Refah Partisi İl Başkanlığına seçildi ve aynı yıl Refah Partisi Merkez Yönetim Kurulu üyesi oldu. İstanbul İl Başkanlığı görevinde diğer siyasi partilere örnek teşkil eden yeni bir organizasyon yapısı geliştiren Recep Tayyip Erdoğan, kadınların ve gençlerin siyasete katılımını teşvik etmeye yönelik projeler gerçekleştirerek siyasetin oluşmasına yardımcı olma yolunda önemli adımlar attı. kitleler arasında kabul gördü ve saygı gördü. Bu proje, 1989 yılında Beyoğlu'nda yapılan belediye başkanlığı seçimlerinde Refah Partisi'ne büyük başarı kazandırdı,

27 Mart 1994'te yapılan yerel seçimlere gelince, Erdoğan Büyükşehir Belediye Başkanı seçildi. Başkan olarak görev yaptığı süre boyunca, siyasi yetenekleri, ekip çalışmasına verdiği önem, insan kaynakları ve finansal konularda başarılı yönetim sayesinde dünyanın en önemli metropollerinden İstanbul'un kronik sorunlarına doğru teşhis ve çözümler üretti. . Su sorunu yüzlerce kilometrelik yeni boru hattının döşenmesiyle aşıldı, çöp sorunu en modern geri dönüşüm tesislerinin kurulmasıyla çözüldü ve hava kirliliği sorunu, Erdoğan'ın görev süresi boyunca geliştirilen doğal gaz projeleri ile sona erdi. Trafik sıkışıklığı ve ulaşım kilitlenmesine gelince, 50'den fazla köprü, geçitler ve otoyollar inşa edildi ve şehirdeki diğer idarelere rehberlik edecek daha birçok proje geliştirildi. Belediye kaynaklarının doğru kullanılması ve yolsuzluğun önlenmesi için çok sıkı önlemler alan Erdoğan, 2 milyar dolarlık borcuyla devraldığı İstanbul Belediyesi'nin borçlarının çoğunu ödedi ve görev süresi boyunca 4 milyar dolarlık yatırım yaptı. . Sayın Erdoğan, böylece belediye tarihinde bir atılım gerçekleştirdi ve eserleri diğer belediye başkanlarına iyi örnekler verirken halkın güvenini kazandı. Erdoğan, 2 milyar dolarlık borcuyla devraldığı İstanbul Belediyesi'nin borçlarının çoğunu ödedi ve görev süresi boyunca 4 milyar dolarlık yatırım yaptı. Sayın Erdoğan, böylece belediye tarihinde bir atılım gerçekleştirdi ve eserleri diğer belediye başkanlarına iyi örnekler verirken halkın güvenini kazandı. Erdoğan, 2 milyar dolarlık borcuyla devraldığı İstanbul Belediyesi'nin borçlarının çoğunu ödedi ve görev süresi boyunca 4 milyar dolarlık yatırım yaptı. Sayın Erdoğan, böylece belediye tarihinde bir atılım gerçekleştirdi ve eserleri diğer belediye başkanlarına iyi örnekler verirken halkın güvenini kazandı.

12 Aralık 1997 tarihinde Siirt'teki halka hitaben yaptığı konuşmada Recep Tayyip Erdoğan, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından önerilen ve bir devlet kurumu tarafından yayınlanan bir kitaptan bir şiir okudu ve bundan sonra bunu okumaktan hapis cezasına çarptırıldı. şiir. Böylece belediye başkanı olarak görev süresi sona erdi.

Sayın Erdoğan, 4 ay hapis yattıktan sonra 14 Ağustos 2001 tarihinde halktan gelen ısrarlı talep ve gelişen demokratik süreç nedeniyle Adalet ve Kalkınma Partisi'ni (AK Parti) kurdu ve Kurucu Genel Seçildi Kurucular Konseyi tarafından AK Parti Başkanı. Ulusun lehine, AK Parti'yi kuruluşunun ilk yılında ülkenin en geniş halk desteğinden yararlanan bir siyasi hareket haline getirdi ve onu TBMM'nin sonunda TBMM'de üçte iki çoğunluğa sahip tek iktidar partisi yaptı. parlamento seçimleri 2002'de yapıldı.

Mahkemenin o tarihte aleyhindeki kararı nedeniyle 3 Kasım 2002'deki seçimlerde milletvekili adayı olmayan Erdoğan, 9 Mart 2003 tarihinde Siirt'te yasal engelin kaldırılmasıyla yapılan yenileme vekili seçimine katıldı gerekli yasal düzenlemeler yapılmıştı. Bu seçimde kullanılan oyların% 85'ini alarak 22. dönem Siirt'ten milletvekili oldu.

Başbakanlık ofisini 15 Mart 2003 tarihinde devralan Recep Tayyip Erdoğan, daha parlak ve sürekli büyüyen bir Türkiye ideali ile en kısa sürede bir dizi önemli reform gerçekleştirdi. Ülke demokratikleşme, şeffaflık ve yolsuzluğun önlenmesinde büyük ilerleme kaydetmiştir. Buna paralel olarak, üstesinden gelinmeyen ve ülke ekonomisini ve halkın psikolojisini on yıllardır olumsuz yönde etkileyen enflasyon azaldı. Türk Lirası'ndan kredi vererek 6 sıfır Türk para biriminden çıkarıldı. Devletin borç faiz oranı düşürüldü ve kişi başına düşen milli gelirde önemli bir artış sağlandı. Benzeri görülmemiş sayıda baraj, yerleşim birimi, okul, yol, hastane ve enerji santrali inşa edildi.

Recep Tayyip Erdoğan, AB'ye katılım teklifinde ülke tarihinde bir dönüm noktası olarak nitelendirilen verimli girişimlerinin yanı sıra, Kıbrıs sorununun çözümü ve birçok ülke ile verimli ilişkilerin geliştirilmesi yönünde önemli adımlar attı. rasyonel dış politikası ve yoğun ziyaretler ve temaslar yoluyla. Ülkede yerleşik istikrar ortamı, iç dinamikleri taşırken Türkiye'yi çok önemli bir ülke haline getirdi. Türkiye'nin ticaret hacmi ve siyasi gücü sadece bölgesinde değil uluslararası alanda da önemli ölçüde artmıştır.

AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 22 Temmuz 2007'de yapılan parlamento seçimlerinde büyük zafer kazandı ve oyların% 46,6'sını kazanarak Türkiye Cumhuriyeti'nin 60. hükümetini kurdu ve güvenoyu aldı .

Oyların% 49'unu kazanan Erdoğan, 12 Haziran 2011'de yapılan parlamento seçimlerinin sonunda zaferle sonuçlandı ve 61. hükümeti kurdu.

10 Ağustos 2014 tarihinde 12. Cumhurbaşkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Cumhuriyeti'nin de halk oyu ile seçilen ilk Cumhurbaşkanı oldu.

16 Nisan'da yapılan referandumda anayasa değişikliğinin onaylanması üzerine Cumhurbaşkanının parti üyeliğini sürdürmesine izin veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 21 Mayıs 2017 tarihinde AK Parti Başkanı olarak 3. Olağanüstü Kongre'ye kurucusudur.

Oyların% 52,59'unu kazanan Recep Tayyip Erdoğan, 24 Haziran 2018'de yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde tekrar Cumhurbaşkanı seçildi.

Erdoğan, 9 Temmuz 2018'de, Türkiye'nin 16 Nisan 2017'de yapılan referandumda kabul edilen anayasa değişikliğinin ardından geçtiği ilk Hükümet Başkanlık Sistemi Başkanı olarak yemin etti.

4 Çocuğu vardır.

01 Nis 2020 - 00:16 - Gündemgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.Anket 2022 KPSS Lisans Sınavı İptal Edilmeli mi?