TÜSEB İŞKUR Aracılığıyla Kamu Personeli Alım İlanı Yayımladı

TÜSEB tarafından bir kamu personeli alım ilanı yayımlandı. Yayımlanan ilanda farklı pozisyonlarda istihdam etmek üzere 16 personel alımı yapılacağı bildirildi. Peki ilana kimler başvurabilir? Başvuru şartları nelerdir?

TÜSEB İŞKUR Aracılığıyla Kamu Personeli Alım İlanı Yayımladı
TÜSEB İŞKUR Aracılığıyla Kamu Personeli Alım İlanı Yayımladı
+1
Haber albümü için resme tıklayın

Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı tarafından bir ilan yayımlandı.

TÜSEB tarafından İŞKUR resmi sayfası aracılığıyla yayımlanan ilanda farklı pozisyonlarda istihdam etmek üzere 16 personel alımı yapılacağı açıklandı. Yayımlanan ilana göre alınacak personellerin 10'u uzman, 6'sı ise Araştırmacı pozisyonunda istihdam edilecek.

BAŞVURU ŞARTLARI

Türk Vatandaşı olmak. Kamu haklarından mahrum bulunmamak. Taksirli suçlar, kısa süreli hapis cezasına seçenek yaptırımlara çevrilmiş suçlar ile aşağıda sayılan suçlar dışında tecil edilmiş hükümler hariç olmak üzere; altı aydan fazla hapis veyahut affa uğramış olsalar bile Devletin güvenliğine, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı işlenen suçlarla, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, nitelikli hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyeti kırıcı suçtan veya kaçakçılık, resmi ihale ve alım satımlara fesat karıştırma, göreve ilişkin sırrı açıklama, Devlet sırlarına karşı suçlardan dolayı hükümlü bulunmamak. 667 sayılı KHK kapsamında terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulu’nca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı bulunmamak. Askerliğini tamamlamış veya tecilli olmak (erkek adaylar için), Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı ya da bulaşıcı hastalığı bulunmamak, Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması sonucunun olumlu olması, Doktorası olan Yabancı uzmanlar için Türk vatandaşlığı şartı aranmaz ve çalışma süresinin bir yılı aşması halinde çalışma izni olması şartı aranır. Belirtilen yabancı dil yeterliliğini aşağıdaki sınavlardan birinden alınan puanla kanıtlamış olmak.

MEZUNİYET ŞARTI

Uzman kadrosu için, Yükseköğretim Kurumlarının en az dört yıllık lisans eğitimi veya yabacı ülkelerin eşdeğer program veren Biyoteknoloji ve Genetik Mühendisliği, Biyoloji/ Moleküler Biyoloji ve Genetik/ Biyoteknoloji/Tıbbi Biyoloji ve benzeri alanlarda Yüksek Lisans derecesine sahip olmak,, Biyoloji / Moleküler Biyoloji ve Genetik / Biyoteknoloji / Tıbbi Biyoloji ve benzeri alanlarda Yüksek Lisans mezunu olmak, Biyoenformatik, Biyoistatistik ve Tıp Bilişimi, Hesaplamalı Biyoloji veya Bilgisayar Mühendisliği alında Yüksek Lisans mezunu olmak, Yaşam Bilimleri alanlarından (Biyoloji, Eczacılık, Kimya, Tıp, Veteriner veya Diş Hekimliği gibi) lisans mezunu olmak.

Araştırmacı pozisyonu için; Biyoloji veya Moleküler Biyoloji ve Genetik lisans mezunu olmak, Biyoenformatik, Hesaplamalı Biyoloji veya Biyoistatistik alanında Doktora derecesine sahip olmak, Biyoloji lisans mezunu olmak, Biyokimya lisans mezunu olmak, Moleküler Biyoloji ve Genetik lisans mezunu olmak. Moleküler Biyoloji ve Genetik alanında yüksek lisans mezunu olmak, 

BAŞVURU KILAVUZU

TÜSEB personel alımı başvuru kılavuzuna gitmek için TIKLAYIN

BAŞVURU

KPSSCAFE.COM.TR  | ANKARA

02 Mar 2018 - 20:25 - KPSSgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.Anket Kamuya Memur Ve Personel Alımlarında Mülakat Kaldırılmalı mı?
Tüm anketler