YÖK'ten Duyuru: 100/2000 Doktora Bursu Başvuru İlanı Yayımlandı

Yükseköğretim Kurumundan yapılan son dakika açıklamasında 100/2000 Doktora Bursu Başvuru ilanı yayımlandı. Yayımlanan ilanın metni ve başvuru ekranı için haberimizin devamına göz atabilirsiniz.

YÖK'ten son dakika açıklaması geldi. Yapılan açıklamada 100/2000 Doktora Bursu Başvuru ilanı yayımlandı.

YÖK'ten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen öncelikli alanlarda ülkemizin doktoralı insan kaynağına olan ihtiyacını karşılamak üzere, yurtiçindeki devlet üniversitelerinde 100 tematik alanda YÖK Doktora Bursu verilecektir.
 

Usul ve Esaslar için tıklayınız

100 Öncelikli Tematik Alan için tıklayınız

 
Yükseköğretim Kurumları, başvurmak istedikleri alanlara ilişkin Başkanlığımıza 08 Aralık 2017 – 22 Aralık 2017 (Saat17:00) tarihleri arasında https://webuyg.yok.gov.tr/doktora adresinden başvuru yapacak olup, ayrıca doldurulan formun Rektörlükler aracılığıyla üst yazı ekinde Başkanlığımıza gönderilmesi gerekmektedir.
 
BAŞVURU
 
1-      Yükseköğretim Kurumları,"100/2000 YÖK Doktora Bursu Başvuru Formu"nda istenilen verilerin girişini yapmak üzere belirleyecekleri kişiyi YÖKSİS'te* yetkilendirmeleri gerekmektedir.
 
 
Yetkilendirme ilgili Yükseköğretim Kurumunun Personel Dairesi Başkanlığı tarafından yapılacaktır.
 
*YÖKSİS Rol Adı: "100/2000 Doktora Bursu"
 
2-      Başvuru yapılan her bir program için https://webuyg.yok.gov.tr/doktora (web sitesinin internet explorer tarayıcısında açılması gerekmektedir.) adresinde bulunan Başvuru Formu'nun, eksiksiz olarak doldurulması gerekmektedir.(Başvuru Formun PDF formatına ulaşmak için tıklayınız. Bu format sadece bilgi amaçlıdır)
 
 
3-      Yükseköğretim Kurumları ilan edilen öncelikli alanlardan, en fazla 10 alan için en az 3 kontenjan talep edilerek başvuru yapabilecektir. (Bu kapsamda önceki dönemlerde desteklenmesi uygun bulunan öncelikli alanlar için de başvuru yapılabilecektir.)
 
 
4-      Başvuruda öncelikli alanın adının ve kodunun belirtilmesi zorunludur. Ancak program isminin başvuru yapılacak alanla birebir aynı olması gerekmemektedir.
 
 
5-      Önemli: Bu duyuru sadece Devlet Yükseköğretim Kurumları içindir. Öğrencilere yönelik başvurular bu başvuruların sonuçlanması sonrasında kontenjan hak eden üniversitelerce ilan edilecektir."

Kpsscafe.com.tr  | Ankara

08 Aralık 2017 - Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.