Sahil Güvenlik Komutanlığı KPSS'siz Memur Alıyor! İşte Başvuru Şartları...

Sahil Güvenlik Komutanlığı (SGK) Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) vasıtası ile KPSS şartı olmadan 24 memur alımı yapacağını açıkladı. İşte başvuru şartları ve alım yapılacak kadrolar...

Haber albümü için resme tıklayın

Sahil Güvenlik Komutanlığı (SGK) Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) vasıtası ile KPSS şartı olmadan 24 memur alımı yapacağını açıkladı. İşte başvuru şartları ve alım yapılacak kadrolar...

BAŞVURU ŞARTLARI

1- Başvurular 23-27 Aralık 2019 tarihleri arasında Türkiye Iş Kurumu Bornova Hizmet Merkezi/IZMIR veya www.iskur.gov.tr uzerinden yapılabilecektir.

2- 2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye'de Meslek ve Sanatlannı serbestçe yapabilmelerine, Kamu. Ozel Kuruluş veya işyerlenride Çalıştınlabilmelerine Ilişkin Kanun HUkumleri saklı kalmak kaydıyla Türk Vatandaşı olmak.

3- 18 yaşını tamamlamış olmak. 36 yaşından gün almamış olmak (01 Ocak 1984 ve daha sonra doğanlar).

4- IŞKUR da ilan edilen işgücü taleplerinde belirtilen bölümlerden son başvuru tarihi ilhan ile mezun olmuş olmak.

5- Affa Uğramış olsa bile Devletin Güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar. mili savunmaya karşı suçlar. Devlet sırlanna karşı suçlar ve casusluk. zimmet. irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandıncılık, sahtecilik. güveni kötüye kullanma, hileli iflas. ihaleye fesat karıştımıa. edimb ifasına fesat karıştımıa, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini akıma veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak.

6- Milli Güvenlik Kuruluna Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya guruplara ya da terör örgütlere üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibat' bulunmamak.

7- Terör örgütleriyle eylem birliği içerisinde olmamış, bu örgütlere yardım etmemiş. kamu imkan ve kaynaklarını bu örgütleri desteklemeye yönelik kulanmamış ya da kullandırılmamış. bu örgütlerin propagandasını yapmamış olmak.

8- Kurumsal haklan kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak.

9- Yaptınlacak Güvenlik Soruşturması ve/veya arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak.

10- Askerliğini yapmış, muaf veya teciii olmak.

11- Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak.

12- işe göndermede öncelik hakkına sahip olan adaylardan anılan yönetmeliğin 5'inci maddesinin birinci fıkrasında belirtilen öncelikli durumlarını gösterir belgeye sahip oimakişe gönderme öncelik hakkından yararlanacak adaylar, durumlannı daha önce çalıştıklan kamu kurum ve kuruluşlanndan alacakları belge ile ispat etmek zonındadırlar.Terorle mücadele sırasında malul sayılmayacak şekilde yaralananlar. sağlık raporu ve terörle mücadelede yaralandığını gösteren komutanlık yazısı ile, terörle mücadelede göstermiş olduklan üstün başarı nedeni ile takdie layık görülenler Kuvvet komutanlığı için asgari Tugay Komutanlığınca, Jandarma Genel Komutanlığı için asgari Alay Komutanlıklannca kendişerbe verilen takdir belgeleriyle durumlannı belgelemeleri gerekmektedir.

13- önce& hakkına sahip olanlardan, mücbir sebepler dışında başvuruda bulunduklan ilana Sahil Güvenlik Ege Deniz Onarım Destek Komutanlığınca davet edildikleri halde icabet etmeyen,açılacak sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkacaktır. 14- Kamu kurum ve kuruluşların ilgili disiplin mevzuatı uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilenlerin başvuruları kabul edilmeyeceldir.

15- Her aday. IŞKUR'da yayımlanan listede belirtilen bir ilana (bi meslek koluna) başvuru yapabiir.

16- Açık iş pozisyonları için Sahi Güvenlik Ege Deniz Onanm Destek Komutanlığınca sözlü/uygulamalı sınav yapılacaktır. Sınava açık işgücü miktarının 4 (dört) katı oranında aday kabul edilecektir. Sınava girmeye hak kazanan adayların belirlenmesi maksadı ile ilgili yönetmelik gereği noter kurası çekimi yapılacaMır. Bu nedenle açık işgücü miktannın 4 (dört) katı asil. 4 (dört) katı yedek aday, kura yöntemiyle belirlenecektir.

17- Kura çekimi Sahil Güvenlik Ege Deniz Onarım Destek K.lığı Bayraklı/IZMIR adresinde 28 Ocak 2020 tarihinde saat 13.00-16:00'da noter huzurunda yapılacak olup, kura neticesinde belirlenen sözlü/uygulamalı sınava girmeye hak kazanan adaylara ait liste Sahil Güvenlik Komutanlığı resmi internet sitesinden www.sq.qov.tr yaymlanacaktir. Bu yayım tebliğ niteliğbde olup. adaylara ayrıca tebliğ yapılmayacaktır.

18- isteyen adaylar kura çekimini, salon kapasitesbin elverdiği oranda kişi içeri alınmak koşulu ile izleyebilecektir.

19- Talep şartlarını taşımadığı tespit edilen adaylann başvuruları, ilan-sınav sürecinin her aşamasında reddedilebilecektir. Başvuru ve işlemler sırasında gerçeğe aykın beyanda bulunduğu tespit edilenlerin. işlemleri geçersiz sayılarak atamaları yapılmayacak, atamaları yapılmış dahi olsa iptal ediecekti. Bu kişiler hakkında Türk Ceza Kanunun ilgili hükümleri kapsamında işlemler yapılacaktır.

20- Kura sonucuna göre sınava girmeye hak kazanan adayların ilanda belirtilen koşuflan taşıyıp taşımadıklanna ilişkin olarak; eğitim durumu. öncelik durumu, mesleki belge vb. belgeleri kontrol edilecektir. Belge kontrol tarih ve adresi Sahil Güvenlik Komutanlığı intemet sayfasından vnvw.sq.qovir ilan edilecektir. Belge kontrolüne asıl adayların tamamı katılacak, asıl adayların belgelerinde işçi alım şartlarına aykırı durum tespit edilmesi halinde yedek adaylar belge kontrolüne davet edilecek . yedek adaylar durumlannı wvnv.sg.govir adresinden takip edeceklerdir. Adaylar belge kontrolüne gelirken belgelerinin asıllanyla birlkte fotokopilerini de getirecektir.

21- Belge kontrolü sonucunda, hatalı veya eksik belge nedeni ile başvurusu kabul edilmeyen kurada asıl olarak seçilen adayın yerine Kurada yedek olarak seçilen Ok sıradaki belgesi tam olan yedek adaydan başlayarak sözlü/uygulamalı sınava kabul edilecektir.

22- Belge kontrolürteslimine müteakip sınav gün. saat ve yeri ile sınava katılmaya hak kazanan adaylara ait liste Sahil Güvenlik Komutanlığının internet sitesbden Nvww.sq.qov.ır duyurulacaktır. Bu duyuru. tebliğ mahiyetinde olup, adayların adresine posta yoluyla ayıca tebligat yapılmayacaktır.

23- Sözlü/Uygulamalı sınav. adayların başvurdukları meslek koluna iişkin mesleki bilgi ve becerilerini ölçmeye yönelik olarak yapılacak olup, Sözlü/Uygulamalı sınavda tüm adaylar 100 (Yüz) tam puan üzerinden değerlendirilecek ve atanmaya esas teşkil eden başarı puanı ve sıralaması bu puan üzerinden tespit edilecektir. işyerinde yapılacak uygulama sınavında başarılı sayılmak için en az 60 (Altmış) puan alma şartı bulunmakla olup başarı puanı yüksek olan adaydan baslanmak suretiyle açık is sayısı kadar asıl ve aynı sayıda yedek aday belirlenecektir.

24- Yapılacak sınav sonucu başarılı Ban adaylardan "işe alınacağı meslek kolunda- istihdamında sakınca bulunmadığına dair SGK tarafından yetkilendirilmiş olan sağlık kuruluşlarından temin edilecek' çalıştınlacağı meslek kolunda çalışmasında sakınca bulunmadığına dar sağlık raporu' istenecektir. Sağlık Raporu işyeri Hekimi tarafından incelenecek ve 6331sayılı kanunun 16inci maddesi gereği kişiıin yapacağı işe uygun olduğunu belirten sağlık raporu Işyeri Hekimi tarafından düzenlenecektir.

 

17 Ara 2019 - 21:01 - KPSS'siz


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.
Anket Memur Ve Personel Alımlarında Yaş Şartı Esnetilmeli mi?