OGM İptal Ettiği Memur Alımı İçin Yeniden Duyuru Yayımladı

Orman Genel Müdürlüğü tarafından bir son dakika açıklaması yapıldı ve Danıştay tarafından iptal edilen Orman Muhafaza Memuru alımının yeniden yapılacağı bildirildi. İşte OGM tarafından yayımlanan memur alım ilanın detayları.

Orman Genel Müdürlüğü 2014 Ekim döneminde Danıştay tarafından iptal edilen ilanını tekraryayımladı.

OGM tarafından yayımlanan ilanda şu ifadelere yer verildi:

"Danıştay Kararı Gereğince Yenilenecek Orman Muhafaza Memuru Sınav İlanı

Danıştay 12.Dairesinin 12/04/2017 tarih ve 2017/2, 80 ve 82 Esas sayılı kararlarıyla; 20.09.2014 tarihli ve 29125 Sayılı Resmi Gazete' de yayımlanan Orman Muhafaza Memurlarının Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 14 üncü maddesinin 1 inci Fıkrasının (a), (b), (ç) bentleri ile Genel Müdürlüğümüz Orman Muhafaza Memuru alımı ile ilgili 20-24/10/2014 tarihleri arasında Antalya, Bolu, İzmir sınav merkezlerinde yapılan Uygulamalı Sınav sonuçlarının yürütmesinin durdurulmasına karar verilmiş olup, buna istinaden ataması yapılan 133 personelin memuriyet görevlerine son verilmiş idi.

Danıştay'ın yukarıda zikredilen kararlarında belirtilen gerekçeler doğrultusunda 01/10/2017 tarih ve 30197 sayılı Resmi Gazete' de yayımlanarak yürürlüğe giren Orman Muhafaza Memurlarının Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik ile 20/09/2014 tarih ve 29125 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren Orman Muhafaza Memurlarının Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 14 üncü maddesinde değişiklik yapılmış olup, sınav konuları aşağıdaki şekilde belirlenmiştir.

a) Orman yangınlarına müdahale yöntemlerine yönelik uygulamalar yaptırılması,

b) Amenajman planı ve harita okuma bilgisine yönelik uygulamalar yaptırılması, ormanların yasadışı faaliyetlerden korunması yöntemlerine yönelik uygulamalar yaptırılması, orman sağlığını tehdit eden zararlı organizmalar ve bunların meydana getirdiği zararlar ile mücadele yöntemlerine ilişkin uygulamalar yaptırılması,

c) Fidan üretimi, dikimi, bakımı ve silvikültür tekniklerine yönelik uygulamalar yaptırılması, 

ç) Ağaçların kesilmesi, kesilmiş ağaçlardan en yüksek değerdeki ürün kompozisyonunu elde etmeye yönelik boylama ve mesaha işlemlerine ilişkin uygulamalar yaptırılması,

d) Mesleğe yönelik fiziki dayanıklılık ve yeterlilik hususları,"

Bununla birlikte Yönetmeliğe "Genel Müdürlükçe 20-24/10/2014 tarihleri arasında Antalya, Bolu, İzmir illerinde yapılan uygulamalı sınava girmeye hak kazanan adaylar bu yönetmeliğin yayımı tarihinden itibaren 3 ay içerisinde bu yönetmelik hükümlerine göre yeniden uygulama sınavına tabi tutulurlar. Bunlar arasından başarılı olanların atamaları bu yönetmelikte belirtilen usul ve esaslara göre yapılır" şeklinde Geçici 3.Maddesi eklenmiştir. Bu doğrultuda, Orman Muhafaza Memuru alımına ilişkin 10.10.2014 tarihinde yayınlanan ilanımıza göre yapılan başvurular sonucu Antalya, Bolu, İzmir illerinde Uygulamalı sınava girmeye hak kazanan 532 aday; Orman Muhafaza Memurlarının Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin Geçici 3.maddesine istinaden 30.10.2017- 11.11.2017 tarihleri arasında yeniden uygulamalı sınava tabi tutulacaktır.

Yeniden uygulamalı sınava tabi tutulacak adayların; Ek:1 listesinde belirtilen isimlerinin hizasında bulunan tarih ve saatte sınava katılmak üzere Antalya ilinde yer alan Uluslararası Orman Yangınları Eğitim Merkezi Müdürlüğü Düzlerçamı - Nebiler 07190 Döşemealtı /ANTALYA adresinde hazır bulunmaları gerekmektedir.

Sınava katılacak olan adaylar kendi imkanları doğrultusunda sınav merkezine gidebilecekleri gibi, sınavın yapılacağı yere ulaşımdaki zorluklar dikkate alınarak adayların adlarının hizasında bulunan sınav tarihinde, sınavdan bir saat önce Antalya Orman Bölge Müdürlüğünde (Sedir Mah. Vatan Bulvarı 07010 Muratpaşa / ANTALYA adresinde) hazır bulunmaları halinde sınavın yapılacağı yere kurum tarafından servislerle gönderileceklerdir.

Antalya Orman Bölge Müdürlüğü Tel No: 0 242 251 01 06

Adaylara sınavlarında başarılar dileriz.

İlan olunur.

NOT: Orman Muhafaza Memurlarının Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 14 üncü maddesinin (d), bendine istinaden uygulama sınavının mesleğe yönelik fiziki dayanıklılık ve yeterlilik hususlarını değerlendirmek için yapılacak olan spor parkuruna adayların eşofman ve spor ayakkabıları ile gelmeleri faydalı olacaktır."

SINAVA KATILACAK ADAYLAR VE SINAV TARİHLERİ.PDF

Kpsscafe.com.tr  < Ankara

06 Eki 2017 - 12:25 - KPSSgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.Anket Kamuya Memur Ve Personel Alımlarında Mülakat Kaldırılmalı mı?
Tüm anketler