Maliye Bakanlığı Vergi Denetmen Yardımcılığı Sınav İlanı

Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı, KPSS sınavında ilgili puan türünde (KPSSP49) 75 ve üzerinde puan alan adaylar arasında yapacağı sınavla 500 Vergi Denetmeni Yardımcısı alacak.

Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı, KPSS sınavında ilgili puan türünde (KPSSP49) 75 ve üzerinde puan alan adaylar arasında yapacağı sınavla 500 Vergi Denetmeni Yardımcısı alacak. Başvuru sayısının 2 bin 500’ün üzerinde olması halinde Gelir İdaresi Başkanlığı...
Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı, KPSS sınavında ilgili puan türünde (KPSSP49) 75 ve üzerinde puan alan adaylar arasında yapacağı sınavla 500 Vergi Denetmeni Yardımcısı alacak. Başvuru sayısının 2 bin 500’ün üzerinde olması halinde Gelir İdaresi Başkanlığı, başvuru yapanlar arasında KPSS puanı en yüksek olan adaydan başlamak üzere ilk 2 bin 500 adayı giriş sınavına alacak.

Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığından:

VERGİ DENETMEN YARDIMCILIĞI GİRİŞ SINAVINA

KATILACAKLAR İÇİN DUYURU

SINAV TARİHİ : 12 Eylül 2009

SINAV YERİ : ANKARA

ATAMA YAPILABİLECEK BOŞ KADRO SAYISI

Genel İdare Hizmetleri Sınıfında yer alan Vergi Denetmen Yardımcılığı kadroları için azami atama yapılabilecek boş kadro sayısı 500 adettir.

SINAVA KATILMA ŞARTLARI

1 - ÖSYM tarafından 28-29 Haziran 2008 ve 27-28 Haziran 2009 tarihlerinde yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Puan No: KPSSP 49 bölümünden 75 ve daha yüksek puan almış olmak (Sınava katılma şartlarını taşıyan ve usulüne uygun olarak başvuranların sayısının 2500 kişiden fazla olması halinde, puanı en yüksek olan adaydan başlamak üzere ilk 2500 aday giriş sınavına alınacaktır. Eşit puan almış olmaları nedeniyle 2500’üncü sıradaki aday sayısının birden fazla olması halinde, bu adayların tümü sınava çağrılacaktır.)

2 - 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun değişik 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak,

3 - Üniversitelerin en az dört yıl süre ile eğitim veren siyasal bilgiler, hukuk, iktisat, işletme ve idari bilimler fakülte veya yüksekokulları ile bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen yurt içi ve yurt dışındaki dört yıl süreli fakülte veya yüksekokullardan birini bitirmiş olmak,

4 - Yazılı sınavın yapılacağı yılın Ocak ayı başında 30 yaşını doldurmamış bulunmak, (02/01/1979 ve daha sonraki bir tarihte doğanlar)

5 - Erkeklerde askerliğini yapmış veya erteletmiş olmak,

6 - Görevini yapmasına engel olabilecek daimi vücut veya akıl hastalığı veya vücut sakatlığı ile özürlü bulunmamak,

7 - Daha önce Vergi Denetmen Yardımcılığı giriş sınavına katılmamış veya en fazla iki kez katılmış olmak,

8 - Süresi içinde başvurmuş ve başvuru belgesi ile birlikte istenen belge ve bilgileri vermiş bulunmak.

SINAV BAŞVURUSU

Başvurular 10 Ağustos 2009-21 Ağustos 2009 tarihleri arasında “Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı Eğitim Merkezi Şehit Cem Ersever Cad. Çınardibi Sok. No:31 Lalegül-Demetevler/ANKARA” adresine şahsen veya posta ile “Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı İlkadım Cad. Dikmen-/ANKARA” adresine şahsen yapılabilir. Postada meydana gelebilecek gecikmeler nedeniyle zamanında ulaşmayan başvurular dikkate alınmayacaktır.

BAŞVURU SIRASINDA İSTENECEK BELGELER

1 - İş Talep Formu (Söz konusu belge yukarıda belirtilen adresten veya internet aracılığı ile “http://www.gib.gov.tr” adresinden temin edilebilecektir. (Ayrıntı için (0312) 387 33 45/1330-1332, 1335,1336, 1340 no’lu telefonlardan bilgi alınabilir.)

2 - KPSS Sınavı Sonuç Belgesi aslı veya noter onaylı örneği.

3 - 4,5 x 6 ebadında 2 adet vesikalık fotoğraf (1 adedi forma yapıştırılacaktır.)

SINAV GİRİŞ BELGESİ

Sınava gireceklere Gelir İdaresi Başkanlığınca “Sınava Giriş Belgesi” verilir. Sınava ancak bu belgeyi ibraz etmek suretiyle girilebilir. Sınavda giriş belgesi ile birlikte kimlik tespitinde kullanılmak üzere nüfus cüzdanı veya sürücü belgesi gibi fotoğraflı ve onaylı özel kimlik belgesi bulundurulacaktır. Sınava katılamayacak müracaat sahiplerine herhangi bir bildirimde bulunulmayacaktır.

SINAV KONULARI

I - Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi

II - Hukuk Grubu

- İdare Hukuku (Genel Hükümler-İdari Yargı)

- Medeni Hukuk (Genel Hükümler)

- Borçlar Hukuku

- Ticaret Hukuku (Genel Hükümler-Şirketler, Kıymetli Evrak)

- Ceza Hukuku (Genel Hükümler)

III - İktisat Grubu

- Makro İktisat

- Mikro İktisat

- Uluslararası İktisat

- İşletme İktisadı

- Uluslararası Ekonomik İlişkiler ve Kuruluşlar

IV - Maliye Grubu

- Maliye Politikası

- Kamu Maliyesi

- Türk Vergi Sisteminin Genel Esasları

V - Muhasebe Grubu

- Genel Muhasebe

- Maliyet Muhasebesi

- Şirketler Muhasebesi

YAZILI SINAV SONUÇLARININ DEĞERLENDİRİLMESİ VE DUYURULMASI

Yazılı sınavda başarılı olamayanlar sözlü sınava alınmazlar.

Yazılı sınav 100 tam puan üzerinden değerlendirilir, bu değerlendirme sonucunda 70 puan ve üzeri not alanlar yazılı sınavda başarılı sayılırlar. Sınav sonuçları sınav bitim tarihinden itibaren 30 gün içinde liste halinde uygun yerlere asılarak duyurulur ve internet aracılığı ile bilgi edinilebilir.

Ayrıca yazılı sınavda başarılı olanlara sözlü sınavın yeri, günü ve saati yazılı olarak bildirilir.

SÖZLÜ SINAV SONUÇLARININ DEĞERLENDİRİLMESİ

Sözlü sınav 100 tam puan üzerinden değerlendirilir, bu değerlendirme sonucunda 70 puan ve üzeri not alanlar sözlü sınavda başarılı sayılırlar.

GİRİŞ SINAVI NOTU

Giriş sınav notu, 70 puandan aşağı olmamak üzere, yazılı sınav notu ile sözlü sınav notunun aritmetik ortalamasıdır.

GİRİŞ SINAV SONUÇLARI

Giriş sınavında başarılı olan adayların listesi Sınav Kurulunca Başkanlığın ilan için ayrılmış yerlerinde ve “http://www.gib.gov.tr” internet adresinde duyurulur. Ayrıca, başarılı olanlara yazılı bildirimde bulunulur ve atamaları için istenilen belgeler bildirilir.

İlan olunur.

13 Tem 2009 - 00:00 - KPSSgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.Anket 2022 KPSS Lisans Sınavı İptal Edilmeli mi?