Savunma Sanayii Müsteşarlığı uzman yardımcısı alım ilanı

Milli Savunma Bakanlığı Savunma Sanayi Müsteşarlığından: SAVUNMA SANAYİİ MÜSTEŞARLIĞINA SINAVLA UZMAN YARDIMCISI ALINACAKTIR Savunma Sanayi Müsteşarlığına 10 adet Teknik ve 3 adet Genel İdare Hizmetleri sınıflarında istihdam edilmek üzere 13 adet Uzman Yardımcısı alınacaktır.

Milli Savunma Bakanlığı Savunma Sanayi Müsteşarlığından:

SAVUNMA SANAYİİ MÜSTEŞARLIĞINA SINAVLA UZMAN YARDIMCISI ALINACAKTIR

Savunma Sanayi Müsteşarlığına 10 adet Teknik ve 3 adet Genel İdare Hizmetleri sınıflarında istihdam edilmek üzere 13 adet Uzman Yardımcısı alınacaktır.

1....
Milli Savunma Bakanlığı Savunma Sanayi Müsteşarlığından:

SAVUNMA SANAYİİ MÜSTEŞARLIĞINA SINAVLA UZMAN YARDIMCISI ALINACAKTIR

Savunma Sanayi Müsteşarlığına 10 adet Teknik ve 3 adet Genel İdare Hizmetleri sınıflarında istihdam edilmek üzere 13 adet Uzman Yardımcısı alınacaktır.

1. ADAYLARDA ARANACAK KOŞULLAR

A) Genel Şartlar:

1. Türk Vatandaşı olmak,

2. Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

3. Taksirli suçlar ve aşağıda sayılan suçlar dışında tecil edilmiş hükümler hariç olmak üzere, ağır hapis veyahut 6 aydan fazla hapis veyahut affa uğramış olsalar bile Devletin şahsiyetine karşı işlenen suçlarla, zimmet, ihtilas, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanma, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyeti kırıcı suçtan veya istimal ve istihlak kaçakçılığı hariç kaçakçılık, resmi ihale ve alım satımlara fesat karıştırma, Devlet sırlarını açığa vurma suçlarından dolayı hükümlü bulunmamak.

4. Erkek adaylar için askerlik görevini yapmış veya erteletmiş olmak veya askerlikle ilişkisi bulunmamak,

5. Sağlık durumu itibariyle iklim değişikliklerine ve her türlü yolculuk koşullarına elverişli olmak, görevini yapmasına engel olabilecek daimi vücut veya akıl sağlığı veya vücut sağlığı ile özürlü bulunmamak,

6. Yapılacak inceleme sonucunda sicili, tutumu ve davranışları yönünden Devlet Memurluğuna engel bir durumu olmamak.

B) Özel Şartlar:

1. En az dört yıllık lisans eğitimi veren yurt içindeki veya denkliği yetkili makamlarca kabul edilen yurtdışındaki dört yıllık yüksek öğretim kurumlarının,

a. Teknik Hizmetler Sınıfı için; Mühendislik fakültelerinin Uçak, Uzay ve Havacılık, Makina, Bilgisayar, Elektrik/Elektronik, Endüstri ve Gemi İnşaa Mühendisliği bölümlerinden mezun olmak,

b. Genel İdare Hizmetleri Sınıfı için; Siyasal Bilgiler ve İktisadi ve İdari Bilimler fakültelerinden mezun olmak,

2. Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 28-29 Haziran 2008 veya 27- 28 Haziran 2009 tarihlerinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavlarından birinden, KPSSP (1) puan türünden en az 85 (seksen beş) puan almış olmak kaydıyla; müracaat edenlerin en yüksek puandan başlanarak sıralanması neticesinde; alınacak uzman yardımcısı sayısının beş katı aday arasına girmek (Son sıradaki adayla, aynı puanı almış adaylar da sınava katılmaya hak kazanacaktır.),

3. Yabancı dil (İngilizce) yeterliliği için 80 puanlık geçerli Kamu Personeli Yabancı Dil (KPDS)/ÜDS belgesine veya en az 75 puanlık geçerli TOEFL-IBT (Test of English as a Foreign Language–Internet-Based Test) belgesine sahip olmak (Geçerlilik süresi KPDS için beş, TOEFL sınavı için iki yıldır.)

4. İkinci yabancı dil (belgelemek kaydıyla) tercih nedenidir.

2. BAŞVURU VE SINAV SÜRECİ

a) Başvuru için adaylardan istenen belgeler şunlardır:

- Nüfus Cüzdanının aslı veya onaylı sureti,

- Diploma veya çıkış belgesi aslı veya onaylı sureti,

- KPSS Sınav Sonuç Belgesi aslı veya onaylı sureti,

- Yabancı dil sınavı sonuç belgesinin aslı veya onaylı sureti,

(Yukarıda istenilen belgelerin suretleri, asılları ibraz edilmek kaydıyla, Personel ve Eğitim Daire Başkanlığı tarafından onaylanır.)

- Özgeçmiş,

- İki adet vesikalık fotoğraf,

- Müsteşarlıktan temin edilip doldurulacak “İş Başvurusu Formu” (İstenildiği takdirde “www.ssm.gov.tr” adresinden de sağlanabilir).

- Savcılıktan iyi hal belgesi,

- Erkek adaylar için askerlik belgesi

b) Başvuru için istenen belgelerin en geç 17 Ağustos 2009 günü mesai bitimine kadar Savunma Sanayii Müsteşarlığı (Personel ve Eğitim Daire Başkanlığı) Ziyabey Caddesi 21. Sokak No:4 Balgat – Ankara adresine elden teslim edilmesi gerekmektedir.

c) Başvurular yapıldıktan sonra gerekli koşulları taşıyan adaylar sözlü sınava çağrılacaktır. Sözlü Sınav tarihi ve yeri e-posta yoluyla adaylara bildirilecek ve Müsteşarlık web sayfasında duyurulacaktır.

d) Eksik belge ve bilgi bulunan başvurular ile koşulları uymadığı halde yapılan başvurular değerlendirmeye alınmayacak ve bu kişiler sınava çağrılmayacaktır.

e) Sınav sonuçları Savunma Sanayii Müsteşarlığında ve Müsteşarlık web sayfasında ve ilan panosunda duyurulacaktır. (http://www.ssm.gov.tr)

f) Başvuru ve sınav koşulları için ayrıntılı bilgi “Savunma Sanayii Müsteşarlığı, Personel ve Eğitim Dairesi Başkanlığı’nın (312) 4119014 no.lu telefonundan sağlanabilir.

17 Tem 2009 - 00:00 - KPSS


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.
Anket Memur Ve Personel Alımlarında Yaş Şartı Esnetilmeli mi?