Deniz Kuvvetleri Komutanlığı uzman erbaş alım ilanı

DENİZ KUVVETLERİDENİZ KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI DENİZ KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI   2012 YILI 1’İNCİ DÖNEM UZMAN ERBAŞ ALIMLARI   BİLGİLENDİRME KILAVUZU   Bu kılavuz Deniz Kuvvetleri Komutanlığında Uzman Erbaş olmak için.

DENİZ KUVVETLERİDENİZ KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI


DENİZ KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI

 

2012 YILI 1’İNCİ DÖNEM UZMAN ERBAŞ ALIMLARI

 

BİLGİLENDİRME KILAVUZU

 

Bu kılavuz Deniz Kuvvetleri Komutanlığında Uzman Erbaş olmak için...

DENİZ KUVVETLERİDENİZ KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI


DENİZ KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI

 

2012 YILI 1’İNCİ DÖNEM UZMAN ERBAŞ ALIMLARI

 

BİLGİLENDİRME KILAVUZU

 

Bu kılavuz Deniz Kuvvetleri Komutanlığında Uzman Erbaş olmak için başvuran adayları bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır


 

Kılavuza ulaşmak için tıklayınız...

 

2012 Yılı (I. Dönem) Uzman Erbaş Alımları Bilgilendirme Kılavuzu 


ALIM YAPILACAK SINIF VE BRANŞLAR

 

SINIF VE BRANŞ ADI

SERDÜMEN

TELSİZCİ

DENİZ PİYADESİ YÜKSEK HAZIRLIK SEVİYELİ KOMANDO

DENİZ PİYADESİ GÜVENLİK

DENİZ PİYADESİ TALİM ÖĞRETMENİ

MOTORCU

ELEKTRİKÇİ

YARA SAVUNMACI

ŞOFÖR

AŞÇI

SIHHİYE

İSTİHKAMCI

 

 

SINIFLARIN/BRANŞLARIN İHTİSASLARI

 

1.         SERDÜMEN SINIFI      :

 

            Askerlik hizmetini Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığının “Serdümen” veya “Vardabandra” sınıfında yapmış/yapıyor olmak.

 

2.         TELSİZCİ         :

 

            a.         Askerlik hizmetini Kuvvet Komutanlıkları/Sahil Güvenlik Komutanlığı ve Jandarma Genel Komutanlığının Telsiz, Telem, sınıf/ihtisasında veya belirtilen sınıfa yakın sınıf/ihtisasta yapmış veya yapıyor olmak.

 

            b.         Ayrıca, askerlik hizmetini Kuvvet Komutanlıkları/Sahil Güvenlik Komutanlığı ve Jandarma Genel Komutanlığının herhangi bir sınıfında yapıyor/yapmış olmak ve meslek liselerinin, meslek yüksek okullarının ve üniversitelerin gemi elektroniği ve haberleşme, elektrik, elektronik, elektrik-elektronik, elektrik-elektronik teknolojisi, endüstriyel elektronik, bilgi işlem, bilgisayar, bilgisayar donanım, bilgisayar yönetimi, bilgisayar yönetimi teknisyeni, bilgisayar programcılığı, bilgisayar öğretmenliği, telekomünikasyon bölümlerinden birinden mezun olmak.

 

            c.         Ayrıca, askerlik hizmetini Kuvvet Komutanlıkları, Sahil Güvenlik Komutanlığı ve Jandarma Genel Komutanlığının herhangi bir sınıfında yapıyor/yapmış olmak ve Milli Eğitim Bakanlığının 120 saatlik bilgisayar kurs sertifikasına sahip olmak.

 

3.         DENİZ PİYADESİ SINIFI           :

 

            Askerlik hizmetini Kuvvet Komutanlığı ve sınıfına bakılmaksızın yapmış/yapıyor olmak. Deniz Piyadesi branşından müracaat edecek adaylar; Yüksek Hazırlık Seviyeli Komando, Güvenlik ve Talim Öğretmeni branşlarından tercihte bulunacaklardır. Bahse konu branşların biri tercih edilebileceği gibi her üçü de tercih edilebilecektir. Her iki veya üç branşı da tercih eden adayların yazılı sınavda başarılı oldukları takdirde hangi branştan ikinci seçim aşamalarına gireceği Deniz Eğitim ve Öğretim Komutanlığınca belirlenecektir.

 

4.         MOTORCU SINIFI        :

 

            a.         Askerlik hizmetini Kuvvet Komutanlıkları, Sahil Güvenlik Komutanlığı ve Jandarma Genel Komutanlığında “Motorcu” sınıfında veya belirtilen sınıfa yakın sınıf/ihtisasta yapmış veya yapıyor olmak.

 

            b.         Ayrıca askerlik hizmetini Kuvvet Komutanlıkları/Sahil Güvenlik Komutanlığı ve Jandarma Genel Komutanlığının herhangi bir sınıfında yapıyor/yapmış olmak ve meslek liselerinin motor, makine, iş makineleri bakım ve onarımı, gemi makineleri, hidrolik pnömatik teknolojisi ve mikroteknik bölümü, endüstriyel otomasyon teknolojisi (mekanik/makine) bölümü; meslek yüksek okullarının iş makineleri, otomotiv, otomotiv (motor), oto motor teknolojileri, makine, gemi makineleri ve gemi makineleri işletme bölümü; fakültelerin makine öğretmenliği, makine mühendisliği, otomotiv öğretmenliği, gemi makineleri mühendisliği ve gemi makineleri işletme mühendisliği bölümü mezunu olmak.

 

5.         ELEKTRİKÇİ :

 

            a.         Askerlik hizmetini Kuvvet Komutanlıkları, Sahil Güvenlik Komutanlığı ve Jandarma Genel Komutanlığında “Elektrikçi” sınıfında veya belirtilen sınıfa yakın sınıf/ihtisasta yapmış veya yapıyor olmak.

 

            b.         Ayrıca, askerlik hizmetini yapmış/yapıyor (Kuvvet Komutanlığına ve sınıfına bakılmaksızın) olmak ve meslek liseleri, teknik lise ve yüksek okulların; elektrik, elektromekanik taşıyıcılar, soğutma ve iklimlendirme, elektrik-elektronik, elektronik, endüstriyel elektronik, mekatronik, endüstriyel mekanik, otomasyon, bilgisayar destekli modelleme, kontrol ve enstrümantasyon teknolojisi, otomatik kumanda, 4 yıllık fakülte ve yüksek okulların elektrik öğretmenliği,gemi elektrik ve elektroniği,  havacılık elektrik ve elektroniği ve uçak elektrik-elektronik bölümü mezunu olmak.

 

6.         YARASAVUNMA          :

 

            Askerlik hizmetini Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığının “Yarasavunma” sınıfında yapmış/yapıyor olmak veya Kuvvet K.lıkları ve Sahil Güvenlik Komutanlığı ve Jandarma Genel Komutanlığında belirtilen sınıfa yakın sınıf/ihtisasta yapmış veya yapıyor olmak.

 

7.         ŞOFÖR            :

 

            Askerlik hizmetini Kuvvet Komutanlıkları/Sahil Güvenlik Komutanlığı ve Jandarma Genel Komutanlığının sınıfına bakılmaksızın yapmış veya yapıyor olmak ve “B” sınıfı ehliyeti bulunmak (“E” ve “D” sınıfı tercih nedeni olacaktır).

 

8.         AŞÇI BRANŞI   :

 

a.           Askerlik hizmetini Deniz Kuvvetleri Komutanlığında; aşçı/denizaltıcı aşçı, fırıncı, Sahil Güvenlik Komutanlığında; aşçı, Kara ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı ile Jandarma Genel Komutanlığında; aşçıbaşı, aşçı, aşçı yardımcısı, soğuk mezeci, ızgaracı, dönerci, pastacı, pideci sınıfında veya belirtilen sınıfa yakın sınıf/ihtisasta yapmış veya yapıyor olmak.

           

b.           Ayrıca, askerlik hizmetini yapmış/yapıyor (Kuvvet Komutanlığına ve sınıfına bakılmaksızın) olmak ve Aşçılık Meslek Lisesi veya Aşçılık Meslek Yüksek Okulu mezunu veya aşçılık ile ilgili herhangi bir kurs/sertifika/bonservis belgesine sahip olmak,

 

9.         SIHHİYE SINIFI            :

 

            a.         Askerlik hizmetini Kuvvet Komutanlıkları, Sahil Güvenlik Komutanlığında ve Jandarma Genel Komutanlığının sıhhiye sınıfında yapmış/yapıyor olmak veya belirtilen sınıfa yakın sınıf/ihtisasta yapmış veya yapıyor olmak.

 

b.           Ayrıca, askerlik hizmetini yapmış/yapıyor (Kuvvet Komutanlığına ve sınıfına bakılmaksızın) olmak ve Sağlık Meslek Liseleri, 2 yıllık sağlık meslek yüksek okulu, 2 yıllık meslek yüksek okullarının sağlık ile ilgili alan/bölümleri ile 4 yıllık Sağlık Yüksek Okulu mezunu olmak.

 

10.       İSTİHKÂMCI SINIFI      :

 

            a.         Askerlik hizmetini Deniz Kuvvetleri Komutanlığının Deniz İstihkam, İstihkamcı, İnşaat Beton veya İnşaat Demir sınıf/ihtisasında veya belirtilen sınıf/ihtisasa yakın sınıf/ihtisasta yapmış veya yapıyor olmak

 

            b.         Askerlik hizmetini Kuvvet Komutanlıkları, Sahil Güvenlik Komutanlığında istihkam sınıfında ve Jandarma Genel Komutanlığının istihkam, Jand. Teknisyen sınıflarında yapmış/yapıyor olmak, veya belirtilen sınıflara yakın sınıf/ihtisasta yapmış veya yapıyor olmak.

 

            c.         Ayrıca, askerlik hizmetini yapmış/yapıyor(Kuvvet Komutanlığına ve sınıfına bakılmaksızın)olmak veteknik/endüstri meslek liseleri; alt yapı, alt yapı (inşaat), inşaat, üst yapı, üst yapı (inşaat), yapı, kalıp, kalıpçılık bölümleri ile meslek yüksek okulları; inşaat ve hazır beton teknoloji bölümü, fakültelerin; yapı öğretmenliği ve kalıpçılık öğretmenliği bölümü mezunu olmak.

 

Kılavuza ulaşmak için tıklayınız...

 

2012 Yılı (I. Dönem) Uzman Erbaş Alımları Bilgilendirme Kılavuzu


Bu kılavuz Deniz Kuvvetleri Komutanlığında Uzman Erbaş olmak için başvuran adayları bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır KOMUTANLIĞI

 

2012 YILI 1’İNCİ DÖNEM UZMAN ERBAŞ ALIMLARI

 

BİLGİLENDİRME KILAVUZU

 

Bu kılavuz Deniz Kuvvetleri Komutanlığında Uzman Erbaş olmak için başvuran adayları bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır

02 Şub 2012 - 00:07 - KPSS


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.
Anket En çok KADRO hangi bölüm mezunlarına verilmelidir ?