Tolgay Demir'den Skandal Yazı: "Dünya Düz, Yuvarlar Değil"

AK Parti Gençlik Kolları Yöneticisi Tolgay Demir, kaleme aldığı yazısında büyük skandala imza attı. Demir yazısında dünyanın düz olduğunu iddia etti. İşte detaylar.

AK Parti Fatih Gençlik Kolları İlçe Başkan Yardımcısı ve Çevre ve Şehir, Kültür Birim Başkanı Tolgay Demir, flaş bir makale kaleme aldı. akgencfatih. com internet sayfası makaleler bölümü üzerinden yayımlanan makale “Düz Dünya Teorisi” başlığı ile yayımlandı. Yayınlanan makale kısa sürede sosyal medya üzerinde yayıldı ve çok sayıda tepkiye neden oldu.

Evrensel'den Gözde Tüzer’in kaleme aldığı haberine göre, düz dünyanın ‘ciddi’ şekilde tartışıldığını ve ‘saçma’ bulunmasının sebebinin ‘proje’ olduğunu yazan AK Parti Fatih Gençlik Kolları İlçe Başkan Yardımcısı ve Çevre ve Şehir, Kültür Birim Başkanı Tolgay Demir, NASA’nın uzay fotoğraflarında photoshop bulunduğunu, uzay yürüyüşlerinin hiçbirinin aslında uzayda çekilmediğini, aya gidilmesinin komplo olduğunu kaleme alarak “Çünkü bu gezegenden hiçbir zaman dışarı çıkılamadı, ama kolayca çıkabiliyoruz görüntüsü verebilmek için bu yalanlar söylenmeye devam etmektedir. Bütün bunlar birleştiğinde ortada gizlenen ve gizlenmeye çalışılan büyük bir oyun olabileceğini bize göstermekte” ifadelerine yer verdi.

Dünyanın düz olduğunu, ancak bu şekilde neden insanlara sunulduğunu söyleyen Demir, “Özellikle son 500 yıldır küre dünya tam anlamıyla kabul görmeye başlamıştır ve ilginçtirki bunu öne sürenlerin tamamı mason kulübü üyeleridir” dedi.

Dünyanın güneş etrafında dönmediğini söyleyen Demir, “Dinsel inançlarımızda örneğin herkesin belli bir istikamete dönmesi küre dünyada imkansızdır, ama düz dünyada herkes aynı yöne örneğin Kabe'ye dönebilir.” dedi.

Kpsscafe.com.tr  | Ankara

02 Eylül 2017 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

05

Selimhan - Fakat bana göre gezegenden uzaya gidildi fakat yarım küre olan bu gezegene uzaktan bakıldığı için dünyanın görünümü bu şekilde,

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 02 Eylül 15:47
04

Selimhan - Gerçekten çok doğru düşünüyo,ben de yıllardır aynı fikire sahibim.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 02 Eylül 15:47
03

Kadir - Küre dünyada neden herkesin aynı yöne dönmesi imkansız olsun gayet de dönülebilir saçmalamış bu adam

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 02 Eylül 15:47
02

Gülşen - Ya inanamıyorum biri bu cehalete dur desin artık

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 02 Eylül 15:47
01

Haber - Dünya kutuplardan hafifçe baslk ekvatordan şişik kendine has bir şekle sahiptir.buna geoid denir.dünyanln geoid şekli kendi ekseni etrafında dönüşü sırasında oluşan merkez kaç kuvvetiyle savrulmasl sonucu meydana gelmiştir.dünyanln şeklinden dolaylı güneş lşlnlarl yeryüzüne farklı açılarla düşer.slcakllk dağllşlnl etkiler.ekvatordan kutuplara doğru gidildikçe sıcaklık düşer.dünyanln şeklinden dolaylı bir yarısl karanlık bir yarısl aydınlıktır.aydlnlanma çizgisi daire biçiminde olur.buna aydınlanma çemberide denir.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 02 Eylül 15:47