Hava Kuvvetleri Komutanlığı Sözleşmeli/ Muvazzaf Subay Alacak

Hava Kuvvetleri Komutanlığı sözleşmeli veya muvazzaf subay alacak. İlan için başvurular 8 Şubat 2016 tarihinde sona erecek.

Hava Kuvvetleri Komutanlığı sözleşmeli veya muvazzaf subay alacak. İlan için başvurular 8 Şubat 2016 tarihinde sona erecek.

BAŞVURU İÇİN ADAYLARDA ARANACAK NİTELİKLER:

a. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak.

b. Kaynak olarak belirtilen  TABLO-1 en az dört yıl süreli fakülte/yüksekokullardan birini kendi nam ve hesabına bitirmiş olmak (11 Temmuz 2016 tarihine kadar mezun olacakların başvuruları da kabul edilecektir).

c. Düzeltilmemiş nüfus kaydına göre yirmi yedi (01 Ocak 1988 ve daha sonra doğanlar), lisansüstü öğrenimlerini tamamlamış olanlar için otuz iki (01 Ocak 1983 ve daha sonra doğanlar) yaşından büyük olmamak.

ç. Cezaları ertelenmiş, seçenek yaptırımlardan birisine çevrilmiş, genel ya da özel af kanunları kapsamına girmiş veya haklarında hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmiş olsa dahi kanunda belirtilen suçlardan birisinden mahkum olmamak.

d. Türk  Silahlı  Kuvvetlerinde  istihdam  edilenler  ile  yedek  subay  olarak  askerlik  hizmetini yapanlar veya yapmakta olanların;

(1) Bu görevlerinde aldıkları sicilin, sicil tam notunun %85 veya daha üstünde olması şarttır. Halen bu görevde bulunanlar ile askerlik hizmetini yapmakta iken müracaat edenlerin ayrıca sıralı    üstlerinden    subay    olmaya    layık    olduklarına    dair    yönetmelikte    belirtilen    olumlu
 Nİ TELİK  BELGESİ  almış olmak, (Adaylar nitelik belgelerini, yazılı sınavdan başarılı olduktan sonra, kapalı zarf içinde imzalı ve mühürlü olarak elden  seçim aşamal arı na g elirken getirebilirler.)

(2)Hakkında "Yedek Subay Olamaz." kararı bulunmamak,

e. Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak ve herhangi bir kamu veya özel kuruluşa karşı hizmet yükümlülüğü ve tazminat borcu olmamak.

f.  Askeri  okullardan  ve  Türk  Silahlı  Kuvvetlerinden  her  ne  sebeple  olursa  olsun  ilişiği kesilmemiş olmak.

g. Öğrenimlerini yurt dışında bitirenlerin diplomalarının denkliği onaylanmış olmak.

ğ. En az 168 cm., en fazla 210 cm. boyunda olmak ve belirtilen boy-kilo standartları içinde olmak.

NOT : Yabancı uyruklu kişilerle evlenenlerden; bu evlilikleri, 12 MART 1997 gün ve 22931 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan yönetmelikte belirtilen esaslar dâhilinde Genelkurmay Başkanlığı tarafından uygun görülmeyenler ile müracaat ile atama yapılıncaya kadar geçen süre içerisinde çeşitli nedenlerle Türk vatandaşlığını kaybedenlerin veya Türk vatandaşlığından çıkartılanların müracaatları kabul edilmez/iptal edilir.

BAŞVURU ŞEKLİ VE TARİHİ:

a. Başvuru  için  adaylarda  aranan  niteliklerce  uygun  olan  adayların  başvurularını  sadece internet yolu ile  www.tekok.edu.tr adresine en geç 08 Şubat 2016 saat: 08.00'e kadar yapmaları gerekmektedir.

b. Başvuru tarihini geçiren ve belirtilen nitelikleri uygun olmayanların müracaatlarına kesinlikle işlem yapılmayacaktır.

c. Yazılı sınav ve seçim aşamaları tarihleri  F AALİY ET  T AK Vİ M İ NDE  bildirilmiş olup, adayların adreslerine çağrı mektubu gönderilmeyecektir. Ayrıca bir çağrı mektubu, elektronik posta veya gazete ilanı verilmeyecektir. Bu sebeple internet adresimizi takip etmeniz mağduriyetinizi engelleyecektir.

ç. Adaylara gerekli görüldüğü taktirde kısa mesaj (SMS) ile bilgilendirme yapılabileceğinden, adayların  kendilerinin  ya  da  kendilerine  ulaşılabilecek  yakınlarının  cep  telefonlarını  başvuru esnasında doğru ve eksiksiz beyan etmeleri faydalarına olacaktır.

d. Başvuru,  sınav,  seçim  aşamaları ve diğer hususlar hakkında ayrıntılı  bilgi edinmek  için www.tekok.edu.tr adresini ziyaret ediniz.

YAZILI SINAV:

a. Hv.Tek.Okl.K.lığı tarafından; adayların başvuruları incelenir ve başvuru kriterlerini sağlayan adaylara, genel kültür ve genel yetenek sınavlarına katılmak üzere  www.tekok.edu.tr internet adresi üzerinden  çağrı  yapılır.  Yazılı  sınavlara  gelirken  beraberinizde  getireceğiniz  belgeler  internet adresimiz üzerinden ilan edilecek olup, eksik evrak getiren adaylar yazılı sınava alınmayacaktır.

b. Başvurusu kabul edilen ve kendilerine internet kanalıyla bildirilen adayların yazılı sınavları; 28 Şubat 2016 Pazar günü Hava Teknik Okullar Komutanlığının (Gaziemir/İZMİR) belirleyeceği sınav merkezlerinde, bir günde tamamlanacak şekilde toplu olarak icra edilecektir.

c. Genel Kültür ve Genel Yetenek/Meslek Bilgisi Yazılı (Çoktan Seçmeli Test) Sınavları ile İlgili Esaslar:

(1)    Genel kültür bilgisi yazılı sınav soruları çoktan seçmeli olacak şekilde hazırlanmaktadır. Genel kültür yazılı sınav soruları;

(a) Atatürkçülük,

(b) İnkılâp Tarihi,

(c)  Siyasi Tarih,

(ç) T.C. Anayasası,

(d)    Uluslararası kurumlar ve antlaşmalar (NATO, AB, Birleşmiş Milletler, vb.),

(e)    Türkiye Coğrafyası,

(f)     Uluslararası Hukuk,

(g)    Türkiye ve dünya ile ilgili güncel konulardan oluşmaktadır.

(2)    Genel yetenek sınavı, sözel ve sayısal yetenek olmak üzere iki bölüm hâlinde, her iki yetenek bölümünde de adayların sözel, sayısal ve mantıksal akıl yürütme (muhakeme) becerileri ölçülür. Genel yetenek yazılı sınav soruları;

(a)    Türkçe,

(b)    Matematik konularından oluşmaktadır.

(3)    Meslek bilgisi sınavında ise adayların, yazılı veya uygulamalı ya da hem yazılı hem uygulamalı olarak meslek bilgileri ölçülür.

(4)    Genel Kültür ve Genel Yetenek/Meslek Bilgisi Yazılı (Çoktan Seçmeli Test) Sınavları hakkındaki tablo aşağıda ifade edilmiştir.

 

 

KATEGORİ

 

 

SINIF

 

GENEL

KÜLTÜR

 

(25 Soru)

 

GENEL YETENEK

 

(25 Soru)

 

MESLEK

BİLGİSİ

 

(25 Soru)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

GENEL

 

HAVA SAVUNMA

 

 

 

 

 

 

 

 

X

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

X

 

 

 

 

 

 

 

 

X

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

X

 

 

İKMAL

 

İSTİHKÂM

 

KONTROL İHBAR

 

MALİYE

 

MUHABERE

 

PERSONEL

 

PİYADE

 

UÇAK BAKIM

 

ULAŞTIRMA

 

 

KATEGORİ

 

 

SINIF

 

GENEL

KÜLTÜR

 

(25 Soru)

 

GENEL YETENEK

 

(25 Soru)

 

MESLEK

BİLGİSİ

 

(25 Soru)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ÖĞRETMEN

 

İNGİLİZCE ÖĞRETMENİ ( Not 1)

 

X

 

 

X (EĞ.BİL.)

 

ALMANCA ÖĞRETMENİ ( Not 2)

 

X

 

 

X (EĞ.BİL.)

 

BİYOLOJİ ÖĞRETMENİ

 

X

 

 

X (EĞ.BİL.)

 

COĞRAFYA ÖĞRETMENİ

 

X

 

 

X (EĞ.BİL.)

 

DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ ÖĞR.

 

X

 

 

X (EĞ.BİL.)

 

MATEMATİK ÖĞRETMENİ

 

X

 

X

 

X (EĞ.BİL.)

 

TARİH ÖĞRETMENİ

 

X

 

 

X (EĞ.BİL.)

 

FRANSIZCA ÖĞRETMENİ (Not

2)

 

X

 

 

X (EĞ.BİL.)

 

BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR ÖĞRETMENİ

 

X

 

X

 

X (EĞ.BİL.)

 

 

 

 

 

 

MÜHENDİS

 

BİLGİSAYAR MÜHENDİSİ

 

X

 

X

 

X

 

ELEKTRİK MÜHENDİSİ

 

X

 

X

 

X

 

İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ

 

X

 

X

 

X

 

MAKİNE MÜHENDİSLİĞİ

 

X

 

X

 

X

 

UÇAK MÜHENDİSLİĞİ

 

X

 

X

 

X

Başvuru Kılavuzunun tamamı için tıklayınız

 
Hava Kuvvetleri Komutanlığı sözleşmeli veya muvazzaf subay alacak. İlan için başvurular 8 Şubat 2016 tarihinde sona erecek.

01 Oca 2016 - 04:18 - Askerigöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.Anket Kamuya Memur Ve Personel Alımlarında Mülakat Kaldırılmalı mı?
Tüm anketler