Felsefe Grubu Öğretmenleri Rehber Öğretmen olarak atanmak istiyor

Öncelikle sesimizi duyurmak için bize verdiğiniz imkan için cok tesekkurler.

Öncelikle sesimizi duyurmak için bize verdiğiniz imkan için cok tesekkurler.. 

Ben 2011'den beri kpss'ye hazırlanan bir öğretmen adayıyım.. girdiğim her sınavda 80 üzeri puan almaktayım 2013 kpss de de 83 puan aldım ve hala daha bölümümüzün gözardı edilmesinden...

Öncelikle sesimizi duyurmak için bize verdiğiniz imkan için cok tesekkurler..

Ben 2011'den beri kpss'ye hazırlanan bir öğretmen adayıyım.. girdiğim her sınavda 80 üzeri puan almaktayım 2013 kpss de de 83 puan aldım ve hala daha bölümümüzün gözardı edilmesinden dolayı atanamama sıkıntısı cekmekteyim. 50 puan dahi zor alan öğretmen adaylarının atanıp benim gibi 80 üzeri puan alan öğretmen adaylarının atanamaması hem bizim hem de ailemizin psikolojisini olumsuz etkilemektedir.. yıllardır özel sektörlerde karın tokluğuna rehber öğretmen olarak çalıştırıp hatta sömürülmek gururumuzu zedelemekte ve gelecek için kurdugumuz hayallerimizi karartmaktadır Sizden talebimiz en son 2011 de Rehber öğretmen olarak yapılan felsefe grubu öğretmenliği alan dışı atamasının bu sene de uygulanması ve liselerde lys ağırlığı olan brans derslerimizin secmeli değil zorunlu olmasını dile getirmenizdir. böylelikle biraz olsun Felsefe grubunun kanayan yarası azalacak ve özellikle doğudaki öğrenciler rehber öğretmensiz kalmayacaktır. sizin gibi her gün binlerce kişinin ve devlet büyüklerinin tıkladığı sitede sesimizin yer alması bizi cok mutlu edecektir Saygılar ve tesekkurler

Felsefe Grubu Öğretmenlerinin Rehber Öğretmen Olarak Atanmak İstemesinin Gerekçeleri:

 

 

1- Felsefe Grubu mezunları özel eğitim ve öğretim kurumlarda (Dershaneler, Özel Okullarda, Rehabilitasyon Merkezlerinde) rehber öğretmen unvanı ile çalışıyor.

 

2- Felsefe Grubu mezunları daha önce de (2003, 2004, 2011) üç defa MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI tarafından Rehber Öğretmen olarak devlet kadrolarına atandı ve atananlar görevini layıkıyla yapıyor.

 

3- Felsefe Grubu mezunları 18 kredi PSİKOLOJİ dersleri alırken Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık mezunları da felsefe ve sosyoloji dersleri alıyorlar. Bizlerin diğer ortak yanı ise aldığımız bir senelik formasyon dersleri ve son olarak Felsefe Grubu mezunları için açılan Rehber Öğretmenlik hizmet içi eğitim programıdır. Burada 224 saat rehber öğretmenlik alanıyla ilgili dersler aldık. Bu eğitim de Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık mezunlarının iki senelik derslerine denk geliyor.

 

Toplamda ise ; 18 Kredi Psikoloji +1 Sene Formasyon Dersleri+ 224 saatlik Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Hizmet içi Eğitim Programı ile aldığımız eğitim, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık mezunlarının 3,5 senelik eğitimlerine denk geliyor.

 

4- “Milli Eğitim Bakanlığı Aralık 2013 Tebliğler Dergisinde yayınlanan Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı kararına göre “Eğitim Programları ve Öğretimi Bölümü” mezunları da rehber öğretmenliğe başvurabilecekler. “ maddesi eklenmiştir. Rehber öğretmen olabilmesi için aynı hizmet içi eğitimden geçtiğimiz bu bölüm alana kaynak teşkil edebiliyorsa Felsefe Grubu mezunları da yan alan olarak mezun sayısı yetersiz olduğu durumlarda rehber öğretmenliğe başvuru yapabilmesi gerekmektedir.

 

5- Felsefe Grubu mezunları ile ilgili bu alanda yapılan memnuniyet anketlerinden çıkan olumlu sonuçlar da düşünüldüğünde ve senelerdir dershanelerde edinilen tecrübe bu konudaki yeterliliğimizi gözler önüne sermiştir.

 

6- Bizler Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık mezunlarına verilen kontenjanlara Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık mezunları ve diğer kaynak alan bölümü mezunları atandıktan sonra BOŞ KALAN kontenjanlara atanmak istiyoruz. Bu şekilde hiç kimse mağdur olmayacaktır.

 

7- Ülkemizde ve özellikle Doğu ve Güneydoğu bölgemizde milyonlarca öğrencinin REHBER ÖĞRETMENİ yok.

 

8- Doğu ve Güneydoğuyu tercih eden Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık mezunlarının sayısı yok denecek kadar az.

 

9- 2013-2014 şubat atamasında Rehber öğretmenlik kontenjanların hem boş kalmaması hem de milyonlarca öğrencinin rehber öğretmensiz kalmaması için felsefe grubuna rehber öğretmenlik hakkı verilmelidir. Çünkü Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık mezunlarından ilk atamada atanamayan çok az mezun kalmıştır. Bunların sayısı 200 ile 300 kişi arasındadır.

 

 

10- Mezun sayısının yetersiz ve ihtiyacın fazla olmasından dolayı konunun kamu yararı olarak düşünülmesi gerektiğini savunuyor ŞUBAT ATAMASINDA rehber öğretmen olarak atama hakkı istiyor ve bu atamada Rehber Öğretmenliğe 3000 KADRO talep ediyoruz.

17 Aralık 2013 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.