Kayseri Üniversitesi Düşük KPSS İle Personel Alımı Yapıyor!

Kayseri Üniversitesi tarafından yayınlanan duyuru ilanında Kayseri Üniversitesine KPSS şartlı sözleşmeli personel alımı yapılacağı duyuruldu! Bugün yayınlanan duyuru ilanında Kayseri üniversitesi, kendi bünyesinde daimi olarak istihdam etmek üzere 21 Büro Personeli, 2 Destek Personeli, 2 Tekniker ve 2 Teknisyen olmak üzere toplam 27 personel alımı yapacak. Son başvuru tarihi, başvuru şartları ve diğer detaylar haberimizin devamında yer almaktadır...

Kayseri Üniversitesi bugün Resmi Gazete’de yeni bir personel alım ilanı yayınladı. İlana göre Kayseri Üniversitesi, kendi bünyesinde daimi olarak istihdam etmek üzere, ilan içeriğinde belirtilen bölümlerden mezun olmuş, 21 Büro Personeli, 2 Destek Personeli, 2 Tekniker ve 2 Teknisyen olmak üzere toplam 27 personel alımı yapacak.

Kayseri Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yayınlanan ilana göre personel alımlarında KPSS şartı istenmektedir. Personel alımı başvuruları bugünden itibaren başlamış olup, başvuru detayları ve diğer bilgiler aşağıda belirtildiği gibidir. Kurum tarafından yapılan resmi açıklama şöyle;

Sözleşmeli personel çalıştırılmasına ilişkin 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Kararnameye ekli 28/06/2007 tarihli ve 26566 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslarda Değişiklik Yapılmasına Dair Esaslar’da yer alan Ek 2. Maddesinin (b) bendine göre 2018 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı (B) grubu puan sırası esas alınmak suretiyle Üniversitemiz bünyesinde istihdam edilmek üzere giderleri özel bütçeden karşılamak üzere; 21 (yirmibir) Büro Personeli, 2 (iki) Destek Personeli, 2 (iki) Tekniker ve 2 (iki) Teknisyen olmak üzere toplam 27 (yirmiyedi) sözleşmeli personel alınacaktır.

BAŞVURU ŞEKLİ VE YERİ

Müracaatlar ilanın Resmi Gazetede yayımlandığı tarih itibariyle 15 gün içerisinde (mesai bitimine kadar) Kayseri Üniversitesi Rektörlüğü (15 Temmuz Yerleşkesi) Personel Daire Başkanlığına şahsen yapılacaktır.

NOT: Posta ile yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir.

BAŞVURULARIN DEĞERLENDİRİLMESİ VE SONUÇLARI

KPSS (B) gurubu puan sıralamasıyla atanmaya hak kazanan adayların isim listeleri, işe başlamaları için gerekli evraklar ile evrakların teslim edileceği yer ve zaman www.kayseri.edu.tr adresinden ilan edilecektir. Her kadronun 1 (bir) katı kadar yedek aday belirlenecektir. Asıl kazananlardan başvuran olmadığı takdirde veya aranan şartları taşımadığı tespit edilenlerin yerine yedek kazananlardan sırasıyla yerleştirme yapılacaktır.

Bu ilan tebliğ mahiyetinde olup, ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

Gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilenlerin, başvuruları geçersiz sayılarak sözleşmeleri yapılmayacak, sözleşmesi yapılmış olsa bile sözleşmeleri iptal edilecektir. İdare tarafından kendilerine herhangi bir bedel ödenmiş ise bu bedel yasal faiziyle birlikte tazmin edilecek ve ilgililer hakkında gerekli yasal işlemler başlatılacaktır.

İSTENİLEN BELGELER

1 - Öğrenim Belgesi aslı ve fotokopisi (barkotlu e- devlet çıktısı kabul edilecektir)

2 - Lisans mezunları için 2018 KPSSP3, önlisans mezunları için 2018 KPSSP93 (B) grubu sınav sonuç belgesi (barkotlu internet çıktısı)

3 - Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi

4 - Erkek adaylar için askerlik durum belgesi aslı ve fotokopisi (barkotlu e- devlet çıktısı kabul edilecektir)

5 - Adli Sicil Belgesi (barkotlu e- devlet çıktısı kabul edilecektir)

6 - Fotoğraf (1) adet

7 - Mesleki tecrübe belgesiyle birlikte SGK pirim gün sayısını gösterir onaylı belge (SGK barkotlu e- devlet çıktısı kabul edilecektir.)

8 - Adaylar nitelikler kısmında istenilen belgelerin asıllarını veya onaylı suretlerini başvuru esnasında teslim edeceklerdir.

9 - Başvuru Formu (Üniversitemiz web sayfasında ilan metni içerisinde bulunmaktadır.)

GENEL ŞARTLAR

1 - Başvuracak adaylarda yukarıda belirtilen özel şartlar ile 657 sayılı Kanunun 48. maddesinde belirtilen aşağıdaki genel şartlar aranır:

a) T.C. Vatandaşı olmak,

b) Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

c) Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

d) 657 Sayılı Kanunun 53. madde hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek vücut veya akıl hastalığı bulunmamak,

e) Erkek adayların askerlik hizmetini yapmış, muaf veya tecilli olmak.

2 - Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan, emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

3 - 2018 KPSS (B) grubu sınavlarından lisans mezunları için KPSSP3, önlisans mezunları için KPSSP93 puanı esas alınacaktır

4 - 5917 sayılı Kanunun 47. maddesinin 5. fıkrası a (2) bendi gereğince 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 4/B maddesi gereğince, sözleşmeli olarak istihdam edilenler hizmet sözleşmesine aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren 1 (bir) yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.

5 - Her aday ilan edilen bir kadroya başvuruda bulunabilecektir. Birden fazla kadroya başvuruda bulunan adayların tüm başvuruları geçersiz sayılacaktır.

Mezuniyet şartı ve diğer tüm bilgileri görüntülemek için buraya tıklayınız

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR! EN ÇOK OKUNAN GÜNCEL HABERLER!

E-Devlet'ten Başvuru ile 49 Bin 463 Personel Alınıyor!

Çığda ölenlerin isimleri belli olduKamuya Güvenlik ve Temizlik Görevlisi alımı yapılacak!Ankara'da Corana Virüs Alarmı! Bim ve A101 Farklı şehirlere personel alımı yapıyor!1 saatte 750 TL kazancı olan temizlik personeli alınıyor!  Kamuya kadrolu personel alınacak! İşte başvuru şartları7 bin lira maaşla KPSS'siz Personel Alımı Yapılacak! 

20 Şub 2020 - 12:22 - Sözleşmeli Personelgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.Anket Kamuya Memur Ve Personel Alımlarında Mülakat Kaldırılmalı mı?
Tüm anketler