Aksaray Üniversitesi Akademik Personel İlanı

Aksaray Üniversitesi Akademik Personel alımı ilanını yayınladı ...

 AKSARAY ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN

Üniversitemiz birimlerinde açık bulunan ve aşağıda birim ve unvanı belirtilen kadrolara 2547 sayılı Yükseköğretim Kanun'unun ilgili maddeleri ile 657 Sayılı Devlet Memurları Kanun'unun 48. maddesine göre öğretim üyesi alınacaktır. Adayların, Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığı web sayfası (http://personel.aksaray.edu.tr/tr) Bilgi/Belge bölümünde yayınlanan "Aksaray Üniversitesi Akademik Yükseltilme ve Atanma Ölçütleri Yönergesi"nde belirtilen asgari kriterleri sağlaması gerekmektedir. Bu kriterlere uymayanların başvuruları işleme konulmayacaktır.

Adaylar üniversitemiz personel daire başkanlığı web sayfası Bilgi/Belge bölümünde yayınlanan Öğretim Üyeliğine Atanma Dosyası Hazırlama Rehberine göre düzenleyecekleri Yrd.Doç.Dr. kadroları için 4 takım dosyayı ikişer vesikalık resim ile birlikte İlgili Birimlere imzalı bir dilekçe ile ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 15 gün içinde mesai saatlerinde bizzat teslim edeceklerdir. Posta ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

NOT: 31 AĞUSTOS 2015 GÜN VE 29461 SAYILI RESMİ GAZETE'DE YAYINLANAN BAŞBAKANLIĞIN 2015/9 SAYILI GENELGESİ UYARINCA NAKLEN VE AÇIKTAN ATAMALAR DURDURULDUĞUNDAN, İKİNCİ BİR TALİMATLA AÇILDIĞINDA ATAMALAR YAPILACAKTIR.

BİRİMİ

BÖLÜMÜ

ANABİLİM DALI/PROGRAMI

UNVANI

ADET

AÇIKLAMA

İlköğretim Bölümü

İlköğretim Matematik Eğitimi ABD

Yrd.Doç.Dr.

1

İlgili alanda doktora yapmış olmak ve problem çözme stratejileri eğitimi ve matematiksel bilgi kullanımı ile ilgili çalışmaları olmak.

Eğitim Fakültesi

Eğitim Bilimleri Bölümü

Eğitim Yönetimi, Teftişi, Yönetimi ve Ekenomisi ABD.

Yrd.Doç.Dr.

1

İlgili anabilim dalında doktora yapmış olmak ve eğitimde stratejik yönetimle ilgili çalışma yapmış olmak.

Eğitim Yönetimi, Teftişi, Yönetimi ve Ekenomisi ABD.

Yrd.Doç.Dr.

1

İlgili anabilim dalında doktora yapmış olmak ve Türkiye'deki Yükseköğretim Kurumlarının hesap verebilirlik ve akademik özgürlükle ilgili çalışma yapmış olmak.

Biyoteknoloji ve Moleküler Biyoloji Bölümü

Biyoteknoloji ve Nanoteknoloji

Yrd.Doç.Dr.

1

Nanomalzemelerin sentezi ve karakterizyonu ile biyosensörler üzerine çalışmaları olmak.

Fen Edebiyat Fakültesi

Moleküler Genetik ABD

Yrd.Doç.Dr.

1

Kanser, hücre ölümü, inflamasyon antioksidanlar üzerine çalışmaları olmak.

Batı Dilleri ve

Edebiyatları

Bölümü

İngiliz Dili ve Edebiyatı ABD

Yrd.Doç.Dr.

1

Sosyoloji bölümü

Genel Sosyoloji ve Metedoloji

Yrd.Doç.Dr

1

Din Sosyolojisi alanında yüksek lisans ve doktora yapmış olmak. Siyasi ideolojiler ile din ilişkisi üzerine çalışmalar yapmış olmak.

Yönetim Bilişim

Sistemleri

Bölümü

Yrd.Doç.Dr.

1

Bilgisayar ve Elektronik Sistemleri Anabilim Dalında yüksek lisans; Bilgisayar Mühendisliği alanında doktora yapmış olmak. Veri madenciliği, bulanık kümeler ve sistemler konularında çalışmaları olmak.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

İşletme Bölümü

Sayısal Yöntemler ABD

Yrd.Doç.Dr.

1

Doktora eğitimini Üretim Yönetimi ve Pazarlama alanında Enerji Fiyatlaması ve Dinamik Fiyatlama üzerine yapmış olmak. Tedarikçi seçimi ve çok amaçlı hedef programlama alanında çalışmalar yapmış olmak.

İslami İlimler Fakültesi

Felsefe ve Din Bilimleri Bölümü

İslam Felsefesi ABD.

Yrd.Doç.Dr.

1

İlahiyat Fakültesi mezunu olup Mantık Bilim Dalında Doktora yapmış olmak.

Temel İslam Bilimleri Bölümü

Tefsir ABD.

Yrd.Doç.Dr.

1

İlahiyat Fakültesi mezunu olup Tefsir anabilim dalında doktora yapmış ve Kıraat ilmi ile ilgili çalışmaları olmak.

08 Eki 2015 - 10:36 - Akademik


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.
Anket En çok KADRO hangi bölüm mezunlarına verilmelidir ?