Kamuya Büro Memur Alınacak! İşte başvuru şartları...

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden kamu kurumları tarafından en az önlisans mezunu adayların başvuru yapacağı büro memur alımı ilanları yayımlandı. Büro memur alımı ilanlarına başvuru yapacak adaylarda aranan başvuru şartları da belli oldu. Kamu kurumları tarafından yayımlanan büro memur alımı ilanlarına başvuru detayları haberimizde...

Kamu kurumları tarafından büro memur alımı ilanlarına başvuru yapmak isteyenler için büro memur alımları Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden yayımlandı.

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden üzerinden Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Burdur Ağlasun Belediye Başkanlığı tarafından yayımlanan personel alım ilanlarına başvuru yapacaklar için başvuru şartları da açıklandı.

Ayrıca kamu kurumları tarafından yayımlanan büro memur alımı ilanlarında adayların yapacakları görevler de aktarıldı.

TEKİRDAĞ MEB BÜRO MEMUR ALIMI İLANI YAYIMLADI

Tekirdağ Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yayımlanan personel alımı ilanı başvuru şartları şöyle:

1. 2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye’de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk Vatandaşı olmak.

2. 18 yaşını tamamlamış olmak.

3. Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

4. Kamusal haklardan mahrum bulunmamak.

5. Önlisans Mezunu olmak

6. Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan, emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı alıyor olmamak.

7. Talep şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan başvurular, ilan-sınav sürecinin her aşamasında reddedilebilecektir. Kamu kurum ve kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuatı uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir.

8. Tekirdağ ilinde ikamet ediyor olmak.

9. Kamu kurum ve kuruluşlarının özel kanunlarında yer alan özel şartları taşımak.

10. Engelli sağlık kurulu raporunda en az %40 engelli olduğunu belgelemek.(Engellilerin durumlarını ilgili mevzuatına göre yetkili sağlık kuruluşlarından alınan engelliler için sağlık kurulu raporuyla belgelendirmeleri gerekir.)

SÖZLÜ SINAV DUYURUSU VE BELGE TESLİM İŞLEMLERİ

1- Belirlenen sayının 4 (Dört) katı kadar asıl adaylar sözlü sınava tabi tutulacaktır. Sözlü sınav için nihai listede yer alan adayların; hangi belgeleri teslim edeceği, belge teslim yeri, tarihleri ve diğer bilgilendirme işlemleri Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü  resmi web sayfasında  ilan edilecek olup, ayrıca adaylara yazılı tebligat yapılmayacaktır.

2- Sözlü sınav tarihi, yeri ve sınava girecek adayların teslim etmeleri gereken belgeler ve belge teslim tarihi Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü  resmi web sayfasında yayımlanacaktır. Ayrıca yazılı vb. tebligatta bulunulmayacaktır.

3- Sınav öncesi yapılacak belge tesliminde şartları taşımadığı anlaşılan adaylar ile eksik belge veren ve belge vermeyen adaylar sınava alınmayacaktır.

SÖZLÜ/UYGULAMALI SINAV İŞLEMLERİ

1- Yapılan sözlü/uygulamalı sınav sonucunda asıl ve yedek başarılı olan adaylar Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü  resmi web sayfasında yayımlanacaktır. Ayrıca yazılı vb. tebligatta bulunulmayacaktır.

SINAV SONUÇLARINA İTİRAZ

Sınav sonuçlarına, sonuçların açıklanmasından itibaren 2 iş günü içerisinde sınav kuruluna yazılı olarak itiraz edilebilir. İtirazlar, sınav kurulunca 5 (beş)  iş günü içerisinde değerlendirilerek karara bağlanır ve itiraz edenin adresine iadeli ve taahhütlü olarak posta ile bildirilir. T.C. Kimlik numarası, adı, soyadı, telefonu, adresi ve imzası olmayan dilekçeler, faks ile yapılan itirazlar ve süresi geçtikten sonra yapılan itirazlar dikkate alınmayacaktır.

GERÇEĞE AYKIRI BEYAN

Başvuru ve işlemler sırasında gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilenlerin, sınavları geçersiz sayılarak atamaları yapılmayacak, atamaları yapılmış dahi olsa iptal edilecektir. Bu kişiler hakkında Türk Ceza Kanunun ilgili hükümleri uygulanmak üzere, Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulacaktır.

TEKİRDAĞ MEB BÜRO MEMUR ALIMI İLANINA BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ

AĞLASUN PERSONEL ALIMI İLANI BAŞVURU ŞARTLARI

İlçe dışı kıymetli evrak işlemleri için B Sınıfı ehliyet.
Önlisans Büro Yönetimi ve Sekreterlik Bölümünden mezun olmak.
Erkek adaylar için askerliğini fiilen yapmış olmak.
Oluşan nihai listeler sonucu evrak kontrolü Belediye Başkanlığı adresinde 6-7 Şubat 2020 tarihinde gün boyu, Mülakat ise 10 Şubat 2020 tarihinde 11:00 yapılacaktır.

AĞLASUN PERSONEL ALIMI İLANINA BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ

03 Şub 2020 - 18:35 - İş-Kur


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.
Anket En çok KADRO hangi bölüm mezunlarına verilmelidir ?