İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Öğretim Görevlisi Alımı(26 Aralık 2012)

İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ REKTÖRLÜĞÜ'NDEN   Aşağıda bölüm itibariyle unvan ve şartları belirtilen, Enstitümüz birimlerinde açık bulunan kadrolara 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, 28.

 

 

 

İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ REKTÖRLÜĞÜ'NDEN

 

Aşağıda bölüm itibariyle unvan ve şartları belirtilen, Enstitümüz birimlerinde açık bulunan kadrolara 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, 28.01.1982 tarihli Resm Gazete'de...

 

 

 

İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ REKTÖRLÜĞÜ'NDEN

 

Aşağıda bölüm itibariyle unvan ve şartları belirtilen, Enstitümüz birimlerinde açık bulunan kadrolara 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, 28.01.1982 tarihli Resm Gazete'de yayınlanan "Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği"nin ilgili maddeleri, Enstitümüzün Minimum Akademik Yükseltme ve Atama Ölçütler ile İlgili Esasları ve Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Dil Eğitim-Öğretım ve Yabancı Dille Eğitim-Öğretim Yapılmasında Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmelik ile Enstitümüz Senatosunun 10.07.2012 tarih ve 18/1 sayılı Kararı hükümlerine göre öğretim elemanı alınacaktır.

 

1- İstenen Belgeler:

 

Yardımcı Doçent kadrosuna başvuracak adayların özgeçmiş, lisans, yüksek lisans doktora diploması, doktora tezi, yabancı dil başarı belgesi ile bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan dosyayı 4 nüsha olarak hazırlayarak; bir dilekçe, iş talep formu ve 2 adet fotoğraf ile birlikte Rektörlük Personel Dairesi Başkanlığına (Gülbahçe Köyü Kampus alanı Urla-İZMİR) müracaat etmeleri gerekmektedir.

 

2- Adayların 657 sayılı Kanun'un 48. maddesindeki şartlar ile kadronun dereces bakımından atanabilme şartlarını taşımaları gerekmektedir.

 

3- Başvuracakların, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, 28.01.1982 tarihli Resm Gazete'de yayınlanan öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği ile Enstitümüzün Minimum Akademik Yükseltme ve Atama ölçütleri ile İlgili Esasları ve Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Dil Eğitim-Öğretim ve Yabancı Dille EğitimÖğretim Yapılmasında Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmelik hükümlerini sağlamalar ve yardımcı doçent adaylarının Enstitümüz Senatosunun 10.07.2012 tarih ve 18/1 sayılı Kararı ile belirlenen yabancı dil puanına sahip olmaları gerekmektedir (KPDS en az 90 puan düzeyinde veya Yükseköğretim Kurulunun belirlediği eşdeğer diğer yabancı dil belgelerine sahip olmaları gerekmektedir. Senato Kararı, Kanun ve Yönetmelikler http://www.iyte.edu.tr adresinden temin edilebilir.)

 

4- Yurtdışından alınmış diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması şarttır. 5- Başvuru süresi ilanın yayın tarihinden itibaren 15 (onbeş) gündür. Posta ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

 

BİRİMİ

BOLÜM

UNVAN

ADET

DERECE

AÇIKLAMAYabancı Diller Yüksek Okulu

Tem İngilizce Bolümü

Yardımcı Doçent

1

3

İngiliz Dili Eğitimi ve Yabancı Diller Eğitimi (İngilizce Öğretmenliği) alanlarında eğitim almış olmak. İngilizce dil bilgisi öğretimine an- lamsal açıdan yaklaşım yapmış olmak. İngilizce edebi metinlerin söylem çözümle- mesi yöntemi ile öğretilmesi tecrübesine sahip olmak. İngilizce metinlerde sözbilim (retorik) yöntemlerinin incelenmesi ve öğretimi konularında çalışmaları olmak. İngilizce ders verme tecrübesine sahip olmak.


26 Ara 2012 - 12:28 - Akademik


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.
Anket Memur Ve Personel Alımlarında Yaş Şartı Esnetilmeli mi?