Memur Adayları Dikkat! KPSS Tercihleri Hakkında Açıklama Geldi

Devlet Personel Başkanlığı resmi internet sitesinden KPSS 2017/1 ile merkezi atama hakkında duyuru yayımlandı. KPSS Merkezi atama ile lise , önlisans ve lisans düzeyinden kaç atama yapılacak? işte detaylar.

Memur Adayları Dikkat! KPSS Tercihleri Hakkında Açıklama Geldi

Devlet Personel Başkanlığı resmi internet sitesinden KPSS 2017/1 ile merkezi atama hakkında duyuru yayımlandı. DPB resmi sitesinde yayımlanan duyuruda şu ifadelere yer verildi ; "

Bilindiği üzere, Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan “Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik” hükümleri çerçevesinde, yerleştirme yapılacak B Grubu kadro ve pozisyonlar ile bunlara ait nitelikler kamu kurum ve kuruluşlarınca belirlenerek Devlet Personel Başkanlığına bildirilmekte, söz konusu yerleştirme talepleri Başkanlığımızca Nitelik Kod Kılavuzu ve mer-i mevzuat açısından incelenerek ilan edilmek üzere ÖSYM Başkanlığına gönderilmekte ve yerleştirme yapılacak kadro ve pozisyonlar ÖSYM Başkanlığınca KPSS tercih kılavuzları aracılığıyla ilan edilmektedir.

Adayların Kılavuzda yer alan kadro ve pozisyonlardan durumlarına uygun olanları tercih etmeleri suretiyle, aynı kadro veya pozisyonu tercih eden adaylardan en yüksek puanlı olandan başlamak üzere ÖSYM Başkanlığınca yerleştirme yapılmakta ve yerleştirme sonuçları ÖSYM Başkanlığınca, bu Başkanlığa ait internet adresi üzerinden duyurulmaktadır.

KPSS Yerleştirme Kılavuzunda yer alan kadro ve pozisyonlara ÖSYM Başkanlığınca yerleştirilen adayların atamaları ise yerleştirildikleri kadro ve pozisyonun niteliklerini taşıdıklarının ilgili kurumda oluşturulan sınav değerlendirme komisyonunca tespit edilmesi üzerine yerleştirildikleri kurum ve kuruluşlarca yapılmaktadır.

Bu çerçevede;

Kamu kurum ve kuruluşlarınca 2017/1 döneminde merkezi yerleştirme yapılmak üzere Devlet Personel Başkanlığına gönderilen toplam 2.780 kadro ve pozisyon incelenerek ÖSYM Başkanlığına gönderilmiş olup, söz konusu kadro ve pozisyonlar için 21 Haziran - 03 Temmuz 2017 tarihleri arasında ÖSYM Başkanlığınca www.osym.gov.tr adresi üzerinden adayların tercihleri alınacaktır.

2017/1 döneminde yerleştirme yapılacak kadro ve pozisyonlara ilişkin bilgileri içeren KPSS Tercih Bilgi Sistemi programı https://www.turkiye.gov.tr/kpss-tercih-rehberi internet adresinde hizmete girmiş olup, adaylar e-Devlet şifreleriyle sisteme ulaşabilirler.

2017/1 DÖNEMİNDE KPSS’YE GÖRE İLK DEFA KAMU KURUM VE KURULUŞLARINA ALINACAK PERSONELE İLİŞKİN BİLGİLER

-Öğrenim Düzeyi-Hizmet Sınıfı-Adet için tıklayınız.
-Kurum Tipi-Adet için tıklayınız.

KPSSCAFE.COM.TR - ANKARA

16 Haziran 2017 - KPSS HABERLERİ


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

08

suat - Alımlar için yaş şartı kaldırılsın.Adaletli olsunlar artık....

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 16 Haziran 15:12
07

Vatandaş - Heryerde yaş şartı var ne olacak bu milletin hali. İş vermiyorsanız emekli edin o zaman ey büyükler. 35 den sonra iş yoksa ölsünmü bu insanlar

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 16 Haziran 15:12
06

Derya - Yaş şartı kalksin sınava girerken yaş şartı yoktu

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 16 Haziran 15:12
04

yok - ön lisans mezunları orta öğretim düzeyinde tercih yapabilir mi?

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 16 Haziran 15:12
01

Tuba - Nasıl başvuru yapılıyor bilen varda yedinci olabilir mi

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 16 Haziran 15:12