Adli Tıp Kurumu Başvuru Sonuçları Açıklandı

Adli Tıp Kurumu Başvuru Sonuçları açıklandı.

17 Haziran tarihinde web sayfasında yayımlanan ilan ile birlikte, Adli Tıp Kurumu Sonuçları açıkladığını ilan etti.

Adli Tıp Kurumu Başvuru Sonuçları yayımlandı.

30 Mayıs – 10 Haziran 2016 tarihleri arasında yapılan başvurular incelendi ve bir liste oluşturuldu.

Adli Tıp Kurumu 17 Haziran günü sabah saatlerinde bu listeyi açıkladı. Bu listedeki isimler sözlü sınava girmeye hak kazandı.

Haberimiz aracılığı ile Başvuru sonuçlarında sözlü sınava girmeye hak kazanan isimler listesine erişim sağlayabilirsiniz.

işte Adli Tıp Kurumu'nun o ilanı;

İLÂN

Adalet Bakanlığı

Adli Tıp Kurumu Başkanlığı’ndan

1)Adli Tıp Kurumu merkez ve taşra teşkilatında 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/A maddesi uyarınca istihdam edilmek üzere; ilan edilen kadrolara 30 Mayıs – 10 Haziran 2016 tarihleri arasında yapılan başvurular Başkanlığımızca incelenmiştir.

Sözlü sınava girmeye hak kazanan adayları belirlemek amacıyla, Adalet Bakanlığı Memur Sınav Atama ve Nakil Yönetmeliği’nin 14 üncü maddesi gereğince, başvuruları kabul edilen adayların ÖSYM tarafından yapılan KPSS sınavlarında almış oldukları puanların en yüksek puandan başlamak üzere en düşük puana göre sıralamaları yapılmış ve ilan edilen kadro sayısının beş katı kadar en yüksek puanlı aday sözlü sınavlara girmeye hak kazanmıştır.

2) Sözlü sınavlar 20-24 Haziran 2016 tarihleri arasında İstanbul Yenibosna’da bulunan Adli Tıp Kurumu merkez binasında yapılacaktır.

3) Her kadro için sözlü sınav tarih ve/veya saati farklı olduğundan sözlü sınavlara girmeye hak kazanan adayların sıralama listelerinde belirtilen gün ve saatte sınav yerinde hazır olmaları gerekmektedir. Bildirilen tarih ve saatte hazır bulunmayan adaylar başka bir gün veya saatte sözlü sınava alınmayacaklardır.

4) Sözlü Sınav;

a) İlgilinin atanacağı kadronun gerektirdiği mesleki bilgi 40,

b) Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi 20,

c) Genel kültür 20,

d) Bir konuyu kavrama ve ifade yeteneği 20,

puan olmak üzere toplam 100 puan üzerinden yapılacaktır.

5)Sınav Kurulu Başkanı ve Üyelerince yapılan sözlü sınav değerlendirmesi sonucuna göre Başkan ve Üyelerce ayrı ayrı verilecek olan puanların aritmetik ortalaması alınacaktır.

Adayların sözlü sınav ile KPSS sınavından aldıkları puanların aritmetik ortalamasına göre en yüksek puandan en düşük puana doğru sıralama yapılmak suretiyle nihai başarı listeleri oluşturulacak ve ilan edilen kadro sayısı kadar en yüksek puanlı aday atanmaya hak kazanacaktır.

6)Nihai başarı listeleri 01 Temmuz 2016 tarihinde Adli Tıp Kurumu internet sitesinde ilan edilecektir. Bu duyuru ve ilan tebligat mahiyetinde olacağından, adaylara ayrıca bir tebligat yapılmayacaktır.

7)Atanmaya hak kazanan adaylar 11-22 Temmuz 2016 tarihleri arasında aşağıda belirtilen belgeleri tamamlayarak Adli Tıp Kurumu Başkanlığı’na teslim edeceklerdir. Kanuni bir mazereti olmaksızın süresinde başvurmayan ve istenilen belgeleri ibraz etmeyenlerin atamaları yapılmayacaktır.

Atanmaya hak kazananlardan istenilecek belgeler :

Sağlık Kurulu Raporu (son altı ay içerisinde sağlık raporu vermeye yetkili tam teşekküllü Devlet hastanesinden alınmış).

Öğrenim Belgesinin Aslı veya Noter Tasdikli Sureti.

Askerlik Durum Belgesi

4 Adet Fotoğraf (mevzuata uygun yeni çekilmiş).

T.C. Kimlik Kartı Fotokopisi.

Mal Bildirim Beyannamesi.

 

İLAN OLUNUR

Başvuru sonuçlarında sözlü sınava girmeye hak kazanan isimler listesine erişim sağlamak için lütfen

TIKLAYINIZ.

Sınavlar ile ilgili her türlü bilgi, duyuru, ilan ve haberler için kpsscafe.com.tr'yi takip etmeye devam ediniz. Sosyal medyadan ve yorum kısmından kıymetli fikirlerinizi bizlere ulaştırabilirsiniz.

Kpsscafe.com.tr

17 Haz 2016 - 10:18 - Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.
Anket En çok KADRO hangi bölüm mezunlarına verilmelidir ?