Sermaye Piyasası Kurulu Personel Alım İlanı

Sermaye Piyasası Kurulundan :  PERSONEL GİRİŞ SINAVI 2499 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu gereğince kurulmuş bulunan Sermaye Piyasası Kurulu’nda açık bulunan 2 adet Memur kadrosuna sözlü yarışma sınavı ile eleman alınacaktır.

Sermaye Piyasası Kurulundan :  PERSONEL GİRİŞ SINAVI 2499 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu gereğince kurulmuş bulunan Sermaye Piyasası Kurulunda açık bulunan 2 adet Memur kadrosuna sözlü yarışma sınavı ile eleman alınacaktır.

SINAVA KATILMA KOŞULLARI
1) ÖSYM tarafından...
Sermaye Piyasası Kurulundan :  PERSONEL GİRİŞ SINAVI 2499 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu gereğince kurulmuş bulunan Sermaye Piyasası Kurulunda açık bulunan 2 adet Memur kadrosuna sözlü yarışma sınavı ile eleman alınacaktır.

SINAVA KATILMA KOŞULLARI
1) ÖSYM tarafından 2008 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavında (2008-KPSS Lisans); KPSSP3 puan türünde en az 70 ve üzerinde puan almış olmak kaydıyla başvuruda bulunanlardan en yüksek puanlı 40 kişi sınava katılabilecektir.Eşit puan almış olmaları nedeniyle son sıradaki aday sayısının 1den fazla olması halinde bu adayların tümü sınava çağrılacaktır.
2) Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde yazılı niteliklere sahip olmak,
3) Üniversitelerin; Gazetecilik, Halkla İlişkiler, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık, Türk Dili ve Edebiyatı lisans programlarından mezun olmak.
4) 01 Ocak 2010 tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak (01.01.1975 ve daha sonra doğanlar sınava katılabilir.)5) Sağlık ve diğer nitelikler bakımından Sınav Broşüründe gösterilen şartları taşımak.SINAV BROŞÜRÜSermaye Piyasası Kurulu görev ve yetkilerini, sınava katılma koşullarını, sınavların yapılış şeklini ve sınavların değerlendirilmesi ile ilgili ayrıntılı bilgileri içeren Sınav Broşürü ve Başvuru Formu Kurulun aşağıda adresleri gösterilen Ankara Merkez binasından ve İstanbul Temsilciliğinden alınabilir. Ayrıca Kurulun internet sayfasından da Sınav Broşürü ve Başvuru Formu temin edilebilir.

BAŞVURU ŞEKLİ VE YERİ :Giriş Sınavına katılabilmek için Başvuru Formu ve istenen belgeler, en geç 9 Temmuz 2010 saat 17:00ye kadar ulaşacak şekilde Kurulun Ankaradaki merkezine teslim edilecek veya posta yoluyla gönderilecektir. Postadaki gecikmeler dikkate alınmayacaktır.

SINAV BAŞVURU BELGELERİ: 1) Başvuru Formu,

2) Öğrenim belgesinin onaylı örneği (Kurul tarafından aslı görüldüğünde onaylanabilir)       

3) KPSS Sonuç Belgesinin örneği,(Eksik bilgi ve belgesi bulunan adayların başvuruları işleme konulmayacaktır.)

BAŞVURULARIN DEĞERLENDİRİLMESİ VE SINAVA ÇAĞRI

Kurula yapılan başvurular, Sınav Komisyonunca değerlendirildikten sonra yarışma sınavına katılabileceklerin isimleri, sınavın tarihi ve yeri Kurulun (http://www.spk.gov.tr) internet adresinde ilan edilir. Bu ilan tebligat hükmündedir. Yarışma sınavına kabul edilecek adaylara Kurul şahsen veya telefonla ayrıca bildirim yapmakla mükellef değildir.

Sınava katılabileceği tespit edilmiş olup isimleri ilan olunan adaylardan, daha sonra sınava katılma şartlarını taşımadığı halde gerçeğe aykırı bilgi verdiği veya herhangi bir şekilde gerçeği sakladığı belirlenenler yarışma sınavına alınmazlar. Bunlardan sınava girmiş olanların sınavları geçersiz sayılır ve atamaları yapılmaz. Bu kişiler, hiçbir hak talep edemezler ve haklarında Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulur.

SINAVIN ESASLARI: Sınavda adayların, T.C. Anayasası, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi, Bilgisayar, Türkçe ve Dil Bilgisi, Genel Kültür ve Genel Yetenek bilgileri yanında özellikle zekâ, intikâl sürati, ifade yeteneği, görgü, tavır ve hareket gibi kişisel niteliklere sahip olup olmadığı değerlendirilir.

Sınavda başarılı olanların sayısı ilan edilen boş kadro sayısından fazla ise, en yüksek puan alan adaydan başlamak üzere sıralama yapılarak, ilan edilen boş kadro sayısı kadar aday sınavı kazanmış kabul edilir. Sınavda başarılı olmak bu sıralamaya giremeyen adaylar için kazanılmış hak teşkil etmez.Sınav sonucu Kurulun ilan panosu ve Kurulun (http://www.spk.gov.tr) internet adresinde ilan edilir. Ayrıca, sınavı kazananların, başvuru esnasında belirttikleri adreslerine posta yoluyla yazılı olarak göreve başlama çağrısı yapılır. Sınavı kazananların, işlemlerinin yapılabilmesi için sınav sonuçlarının ilanından itibaren üç gün içerisinde Kurula müracaat etmeleri gerekmektedir.Yapılan başlama çağrısına rağmen, Kurul tarafından kabul edilebilir bir belgeyle ispatı mümkün mücbir sebepler dışında, sınav sonuçlarının ilanından itibaren yirmi gün içerisinde müracaat etmeyenlerin ve her halükarda 3 ay içerisinde göreve başlamayanların ataması yapılmaz. Postadaki gecikmeden Kurul sorumlu değildir. Kazanan personelin Kurulun internet sitesinde ilanı, aynı zamanda tebligat niteliği taşır.

SERMAYE PİYASASI KURULU ANKARA MERKEZİ:Eskişehir Yolu 8. Km. No: 156 06530 ANKARA İrtibat Tel: (0312) 292 89 98 İSTANBUL TEMSİLCİLİĞİ:Harbiye Mah. Askerocağı Caddesi No:15 Süzer Plaza Kat: 3 34367 Şişli/İSTANBUL İrtibat Tel(0212) 334 56 09 İNTERNET ADRESİ:http://www.spk.gov.tr

30 Haz 2010 - 10:04 - KPSSgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.Anket 2022 KPSS Lisans Sınavı İptal Edilmeli mi?